Taze fasulye nasıl taze kalır? Haberi - yenikadin.com
30.05.2019 10:20

Taze fasulye nasıl taze kalır?

Taze fasulyeyi sadece mevsiminde değil mevsimi dışında da taze şekilde tüketebilmek için doğru saklama yöntemlerine ihtiyacınız var.

Haber: Taze fasulye nasıl taze kalır?

Taze fasulyeyi derin dondurucuda doğru şekilde muhafaza ederek her an taze kalması ve istediğiniz an taze fasulye tüketme imkanına sahip olabilirsiniz. İşte taze fasulyeyi taze tutmak için yapmanız gerekenler…

TAZE FASULYE DERİN DONDURUCUDA NASIL SAKLANIR?

1.Adım:

Taze fasulyeyi derin dondurucuya atmadan önce yıkayıp süzgeçten geçirin. Sonra fasulyeleri ayıklayın. Geniş bir tencerede su kaynatın ve fasulyeleri 3 dakika boyunca kaynamış suyun içinde bekletin.

2.Adım:

Fasulyeleri kaynamış suda yeterince beklettikten sonra süzgeçten geçirin ve kağıt havlu yardımıyla fazla suyunu emdirin.

3. Adım:

Fasulyeleri uygun miktarlarda bölerek poşetleyin. Paketleme yaparken kullanım amacınıza göre boyutlarda paketleme yapın. Poşetleme işlemini bitirdikten sonra havasını alın, ağzını bağlayıp derin dondurucuya yerleştirin.

SAKLAMA SÜRESİ

Fasulyenin derin dondurucuda bekleme süresi 12 aydır. Fasulye poşetlerini üzerine etiket yapıştırarak tarih yazmanız, işinizi kolaylaştıracaktır.Yeni Yenikadın Haberleri