Tavşan Yüreği Yağının İnanılmaz Faydaları Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
9.04.2019 16:41

Tavşan Yüreği Yağının İnanılmaz Faydaları

Torosların eteklerinde yetişen sofralık zeytin çeşidi olan Tavşan Yüreği, kadim zeytin ağaçlarının insanlığa bir hediyesidir.

Haber: Tavşan Yüreği Yağının İnanılmaz Faydaları

Zeytin ve zeytinyağının insan sağlığına etkilerini biliyoruz. Zeytinin nadir türlerinden biri olan Tavşan Yüreği ise insan sağlığı için adeta bir ecza deposu işlevi görüyor.

KANSERİ ÖNLEYİCİ ÖZELLİĞİ

İnsanlığın en büyük sağlık sorunlarından biri olan kanseri için önleyici etki gösteren Tavşan Yüreği, diğer yağlara oranla bu konuda 3 kat daha tesirlidir. Uzmanların ilaç niyetine tüketilebileceğini söylediği bu özel gıda, içinde bulunan "Polifenol" maddesi sayesindekansere karşı savaşıyor.

Antalya yöresinde yetişen bu meyve, 3 bin yıl hayatta kalabilen zeytin ağaçlarının insanlığa sunduğu bir armağandır. Oleaşantal seviyesinin diğer zeytin türlerine göre 10 kat daha yüksek olduğu tahmin edilen Tavşan Yüreği'nin Polifenol seviyesinin tam olarak saptanması için çalışmalar devam ediyor.

İLAÇ GİBİ TÜKETİLEBİLİR

Bir gıda maddesinin ilaç gibi tüketilebileceğinin örneğini sunan Tavşan Yüreği, bir besin olmaktan öte bir ilaç gibidir.

Yeşil ve siyah olarak çeşitleri bulunan Tavşan Yüreği, kahvaltılık ve diğer yemekler aperatif olarak kullanılabilir.

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Sağlık Haberleri

 • Tatlı krizlerine son vermenin 8 etkili yolu!
  Tatlı krizlerine son vermenin 8 etkili yolu!

  "Tatlı krizleri" çoğumuzun dert yandığı, ancak çözüm bulmakta zorluk çektiği sorunlardan biri. Zaman zaman yaşanan tatlı krizleri sorun oluşturmazken, ataklar sıklaştığında zamanla sağlık problemlerine yol açabiliyor.

  22.1.2020 15:34
 • Kış günlerinde kilo almadan iç ısıtacak 10 lezzet önerisi!
  Kış günlerinde kilo almadan iç ısıtacak 10 lezzet önerisi!

  Hiç fark ettiniz mi? Soğuk, yağmurlu ve kasvetli günlerde canımız hamur işi ve tatlı gibi yüksek karbonhidratlı gıdaları daha çok istiyor. Bunun nedeni havalar soğudukça vücut ısımızı koruyabilmek için daha çok enerjiye ihtiyaç duymamız. Ancak dikkat etmezsek bu besinler hızla kilo aldırabiliyor.

  22.1.2020 11:15