Tavşan Yüreği Yağının İnanılmaz Faydaları Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
9.04.2019 16:41

Tavşan Yüreği Yağının İnanılmaz Faydaları

Torosların eteklerinde yetişen sofralık zeytin çeşidi olan Tavşan Yüreği, kadim zeytin ağaçlarının insanlığa bir hediyesidir.

Haber: Tavşan Yüreği Yağının İnanılmaz Faydaları

Zeytin ve zeytinyağının insan sağlığına etkilerini biliyoruz. Zeytinin nadir türlerinden biri olan Tavşan Yüreği ise insan sağlığı için adeta bir ecza deposu işlevi görüyor.

KANSERİ ÖNLEYİCİ ÖZELLİĞİ

İnsanlığın en büyük sağlık sorunlarından biri olan kanseri için önleyici etki gösteren Tavşan Yüreği, diğer yağlara oranla bu konuda 3 kat daha tesirlidir. Uzmanların ilaç niyetine tüketilebileceğini söylediği bu özel gıda, içinde bulunan "Polifenol" maddesi sayesindekansere karşı savaşıyor.

Antalya yöresinde yetişen bu meyve, 3 bin yıl hayatta kalabilen zeytin ağaçlarının insanlığa sunduğu bir armağandır. Oleaşantal seviyesinin diğer zeytin türlerine göre 10 kat daha yüksek olduğu tahmin edilen Tavşan Yüreği'nin Polifenol seviyesinin tam olarak saptanması için çalışmalar devam ediyor.

İLAÇ GİBİ TÜKETİLEBİLİR

Bir gıda maddesinin ilaç gibi tüketilebileceğinin örneğini sunan Tavşan Yüreği, bir besin olmaktan öte bir ilaç gibidir.

Yeşil ve siyah olarak çeşitleri bulunan Tavşan Yüreği, kahvaltılık ve diğer yemekler aperatif olarak kullanılabilir.

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Sağlık Haberleri

 • Sabahları kolay uyanmanızı sağlayacak 3 hareket
  Sabahları kolay uyanmanızı sağlayacak 3 hareket

  Yoğun iş temposu ve koşturmacada çoğu zaman güzel dinlenip kaliteli bir uyku çekemiyoruz. Durum böyle olunca da sabahları berrak bir zihinle ve iyi dinlenmiş bir vücutla uyanmakta zor olabilir.

  14.9.2019 15:17
 • Haftada 2 kilo verdiren sonbahar diyeti
  Haftada 2 kilo verdiren sonbahar diyeti

  Yaz boyunca tatil yaptınız ve beslenme alışkanlıklarınız biraz önemini kaybetti. Merak etmeyin sonbahar diyeti ile yazın değişen beslenme dengesini tekrar sağlıklı hale getirebilirsiniz.

  14.9.2019 11:47
 • Tatil sorunu: Çatlamış ayaklara cilt bakımı
  Tatil sorunu: Çatlamış ayaklara cilt bakımı

  Plajda tuzlu suya ve kuma maruz kalan ayaklarınız, yoğun güneşin de etkisiyle kuruma ve çatlama gibi sorunlarla karşı karşıya kalabilir. Bu sorunlardan kurtulmak için pratik bakım uygulamaları ile sorunların üstesinden gelebilirsiniz.

  14.9.2019 08:56
 • Mutfak sorunsalı: Kızartma yağı kaç defa kullanılır?
  Mutfak sorunsalı: Kızartma yağı kaç defa kullanılır?

  Kızartma yağını en fazla kaç defa kullanmanız gerektiğini bildiğinizde sağlığınız için ciddi riskler oluşturacak durumlardan kurtulmuş olursunuz.

  13.9.2019 16:05
 • Bu börek yedikçe zayıflatıyor!
  Bu börek yedikçe zayıflatıyor!

  Dünyanın en uzun böreğini yaparak Guiness Rekorlar Kitabı'na adını yazdıran börek ustası Hasan Acar, diyetisyen Rümeysa Yahyaoğlu ile beraber diyet börek yaptı.

  13.9.2019 11:20