Tarkan'ın bile derdine derman olan mucize bitki Haberi - yenikadin.com
18.07.2019 08:56

Tarkan'ın bile derdine derman olan mucize bitki

10 kişiden 1'inde görülme ihtimali olan ve düşük de olsa kanserleşme ihtimali olan tiroid nodülü hastalığına karşı dereotu öneriliyor. Tarkan'ın da muzdarip olduğu bu rahatsızlığa karşı dereotu tüketebilirsiniz.

Haber: Tarkan'ın bile derdine derman olan mucize bitki

Tiroid nodülünün kanser açısından risk taşıdığını belirten uzmanlar, bu hastalığın ortaya çıkma ihtimali yüzde 10 olsa da hastaların tamamında kanser riski olduğu belirtiliyor. Bu hastalığa karşı en güçlü silahlardan biri ise dereotu olarak gösteriliyor.

TİROİD NODÜLÜNE KARŞI DEREOTU

Uzmanlar, tiroid nodülü hastalığı olanlara dereotunu öneriyor. Ameliyat sonrası ses kısıklığı sorunu için dereotunu öneren uzmanlar, özel tekniklerle ses kısıklığını yüzde 1'e kadar düşürse de özel diyetler de öneriyor. Özellikle dereotunu tavsiye eden uzmanlar, dereotunun nodüllerde küçülme sağladığını gördüklerini belirtiyor.

TARKAN'IN HASTALIĞINA DERMAN OLUYOR!

Tarkan, geçtiğimiz haftalarda İstanbul'da tiroid nodülü ameliyatı olmuş ve tekrar Almanya'ya dönmüştü. İstanbul'a kontroller için dönecek olan Tarkan'ın ses kısıklığı riski nedeniyle endişelendiği ve sesini kaybetmekten korktuğu belirtildi. Dereotu ile Tarkan'da ses kısıklığı sorununa çare bularak yaşadığı korkudan kurtulabilir.

DEREOTUNUN İNANILMAZ FAYDALARI

Dereotu;

Sindirim sisteminin aktif olarak çalışmasını sağlar.

Mide ülserinin getirdiği rahatsızlıkları giderir.

Hazımsızlığa iyi gelir.

Bağışıklık sisteminigüçlendirir.

İshale iyi gelir.

Eklem iltihabını giderir.

Solunum yolu rahatsızlıklarına iyi gelir.

Ağız diş sağlığını korur.

Kolesterolü düşürür.

Depresyonun etkilerini azaltır.

Uykusuzluğu giderir. Sinir sistemini sakinleştirir.

Kemik sağlığını korur.

Gaz problemlerinin giderilmesini sağlar.

Krampları azaltır.

Epilepsi tedavisinde yardımcı unsur olarak kullanılır.

Not: Dereotunu özellikle hamile kadınların fazla tüketmemsi öneriliyor. Fazla dereotu tüketimi hamile kadınlarda düşük riski oluşturmaktadır.

Dikkat: Tiroid nodülü rahatsızlığı olanların öncelikle doktora başvurmaları ve doktor kontrolünde alternatif tedavi yöntemleri uygulamaları tavsiye edilir.

DEREOTU ÇAYI TARİFİ (UYKUSUZLUĞA KARŞI)

4-5 dal taze dereotunu ince ince kıyın. 1 su bardağı su kaynamak üzereyken kıyılmış dereotunu suyun içine atın ve su kaynamaya başlayınca altını kapatın. Suyun ağzını kapatıp 5-6 dakika demlenmeye bırakın. Dereotlu karışımı süzerek yatmadan önce içtiğinizde rahat bir uyku uyuyabilirsiniz.Yeni Sağlık Haberleri