Takılarınıza Zarar Veren Davranışlar Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
8.05.2019 12:07

Takılarınıza Zarar Veren Davranışlar

Çok değer verdiğiniz takılarınız yanlış davranışlar yüzünden zarar görebiliyor. Birçoğunu farkında olmadan yaptığınız bu davranışlar, takılarınızın görünümüne ve yapısına zarar veriyor.

Haber: Takılarınıza Zarar Veren Davranışlar

Takıları korumamak, temizlememek, uzun süre çıkarmamak, çok sık temas etmek ve yeterince kullanmamak gibi hatalar, takılarınızın yıpranmasına neden olur.

ALYANSI HİÇ ÇIKARMAMAK

El temizliği yaparken, duştayken, yemek yaparken, bahçe işleri yaparken ve spor yaparken alyansı çıkarmak, yüzüğün aşınmasına ve parlaklığının gitmesine neden olur.

DOĞRU MUHAFAZA ETMEMEK

Aastarlı ve yastıklı mücevher kutuları, takıları saklamak için uygun yerdir. İyi bir mücevher kutusu ile hem takılarınızın güvenliğini sağlayabilir hem de onların hasar görmesini engelleyebilirsiniz.

PROFESYONEL TEMİZLİK

Takılar değerli eşyalar oldukları için kediniz temizlemeye kalktığınızda istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir. Bunun için profesyonel temizlik hizmeti veren kuyumculara gitmek en doğrusu olacaktır.

ÇOK SIK TEMAS ETMEK

Değerli taşlar, vücut yağını, tozu, kiri mıknatıs gibi çeker. Onlara ne kadar çok dokunursanız o kadar çok kirlenirler. O yüzden taşlı takılarınıza mümkün olduğu kadar temas etmemeye özen göstermelisiniz.

İNCİLERİ KULLANMAMAK

İnciler değerli taşların aksine vücudumuzun doğal yağları ile beslenir. Vücudumuzdan incilere geçen yağlar, onların parlak görünmesini sağlar. Bu yüzden onları belirli periyotlarla kullanmak gerekiyor.Yeni Yenikadın Haberleri

 • Bu yaz tatil yaparken dikkat edilmesi gerekenler!Bu yaz tatil yaparken dikkat edilmesi gerekenler!

  Okan Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş, bu yaz tatili döneminde nelere dikkat etmemiz gerektiğini açıkladı.

 • Gebelik ve lohusalık dönemine özel 6 korona önlemiGebelik ve lohusalık dönemine özel 6 korona önlemi

  Koronavirüsün özellikle hamilelik ve emzirme sürecinde etkilerine yönelik birçok bilinmezlik olduğunu belirten Acıbadem Kozyatağı Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Elif Meşeci, kontrollü sosyal hayat dönemine geçildiği 'yeni normal'de de hamilelerin ve emziren annelerin çok dikkatli olmaları gerektiğini söylüyor.

 • A'dan Z'ye hamilelikte yapılacaklarA'dan Z'ye hamilelikte yapılacaklar

  Avrasya Hastanesi'nden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Nurcan Dalan hamilelik sürecinde uygulayabileceğiniz bakım sırlarını ve hamilelikle ilgili aklınıza takılan birçok konuya ilişkin bilgileri anlatıyor.

 • Eve giren ürünlerin hijyeni nasıl sağlanmalı?Eve giren ürünlerin hijyeni nasıl sağlanmalı?

  İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş, dışarıdan evimize gelen paketlerin hijyenini nasıl sağlamamız gerektiğini açıkladı.

 • Korona sürecinde ve sonrasında gelinlik alışverişiKorona sürecinde ve sonrasında gelinlik alışverişi

  Koronavirüs (Covid -19) gündelik hayatımızı olumsuz etkilerken düğün gibi bazı önemli günleri de bu süre zarfında ertelemek zorunda kalabiliyoruz. Gelinler düğünlerini yaz sonu, sonbahar / kış ve hatta 2021 için yeniden planlarken, gelinlik seçimi bu süreçten nasibini aldı.