Süper bitki! Gençleştiriyor, hastalıkları önlüyor Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
24.07.2019 09:35

Süper bitki! Gençleştiriyor, hastalıkları önlüyor

2 bin yıldır tedavi amaçlı olarak kullanılan Sibirya gingsengi, toksinleri arındırma, bağışıklığı güçlendirme ve yaşlandırmayı geciktirme gibi önemli etkilere sahip.

Haber: Süper bitki! Gençleştiriyor, hastalıkları önlüyor

Bilimsel araştırmalara etkileri ortaya konan Sibirya gingsengi bitkisi, tümör hücrelerini durdurma, ruh halini iyileştirme, zihinsel aktiviteleri artırma ve gençleştirme gibi etkileri vardır.

SİBİRYA GİNGSENGİNİN İNANILMAZ ETKİLERİ

Adaptojen bir bitki olan Sibirya gingsengi, Asya kökenli bir bitkidir. Sibirya gingsengi;

Kanser hücrelerine ve bulaşıcı organizmalara karşı savunma mekanizmalarını harekete geçirir.

Sibirya gingsenginin adaptojen bitki olması vücudu fiziksel, kimyasal ve biyolojik stres etkilerine karşı korunmasını sağlar.

Sibirya gingsengi insülin duyarlılığını artırarak glukoz kullanımını kolaylaştırır.

Vücudun dayanıklılığını artırır, enerjiyi yükseltir.

Hafızayı güçlendirir.

Tümör ve lösemi hücrelerinin gelişimini engeller.

Not: Sibirya gingsengi güçlü etken maddeler içerdiği için kullanmadan önce doktor tavsiyesi almanız önerilir.

SİBİRYA GİNGSENGİ KULLANIMI

Sibirya gingsengi çeşitli içeceklerin içine ilave edilerek tüketilir. Gingseng kökünden yapılan bitki ayarlı da tüketim için idealdir.Çin'de yaygın bir kullanım alanına sahip olan Sibirya gingsengi, toz halinde satılmakta ve kullanıma sunulmaktadır.

Haber Yorumları
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Sağlık Haberleri

 • Ev işlerinde 50 dakika temizlik 10 dakika molaEv işlerinde 50 dakika temizlik 10 dakika mola

  Fizyoterapist Birgül Elmas Bodur, "Basit ama etkili tüyolarla sakatlanmalardan uzak durmak mümkün. Örneğin ev işleri sırasında mutlaka dinlenme molası verin.Her 50 dakikalık çalışma sonrasında 10 dakika dinlenin" ifadelerini kullandı.

 • Bu hafta burcunuzu neler bekliyor?Bu hafta burcunuzu neler bekliyor?

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 13-19 Temmuz haftasında burçları neler bekliyor?

 • Kadınlarda görülen bu belirtiler kanser habercisiKadınlarda görülen bu belirtiler kanser habercisi

  Söz konusu kadınlar olduğunda birçok belirti bazı kadın hastalıklarına işaret edebiliyor. Özellikle de günlük hayatın yoğunluğu içinde gözden kaçırılan bu belirtiler çoğu zaman önemsenmese de ciddi bir hastalığın habercisi olabiliyor.

 • Evliliklerde aile müdahalesine dikkat!Evliliklerde aile müdahalesine dikkat!

  Günümüzde çekirdek aile sayısı giderek artmaktadır. Ancak buna rağmen, aile büyüklerinin de aynı evi paylaştığı aile tipleri devam etmektedir. Çocukların bakımı için alınan aile büyükleri desteği de ailedeki kişi sayısını artırmaktadır.

 • Diyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulunDiyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulun

  Çoğumuz bu karantina süresi boyunca yaptığı kadar, yemek yapmamıştır. Vaktimiz bol diye en meşakkatli yemekleri bile denedik. Aileyle birlikte sofraya oturmanın keyfini zengin sofralarda çıkarttık. Dizi veya film izlerken, kontrolsüzce abur cubura daldık. Şimdi yaşadığımız o lezzetli anların sonucu fazla yağlarla yüzleşme zamanı.