Stresi Gideren Yiyecekler Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
8.04.2019 16:56

Stresi Gideren Yiyecekler

Günlük hayatın getirdiği durumlar insanlarda stres yaratır. Önemli olan bu stresi nasıl yok edeceğimizdir. Mutfağımızdaki dostlarımız, stresi yok etmede oldukça yardımcıdır.

Haber: Stresi Gideren Yiyecekler

Stres yaşamayan yoktur değil mi? Sağlığımızı korumak adına uzak durmamız gereken stres için bazı besinler adeta hayat kurtarıcı. İşte, stresi gideren yiyecekler...

KARNABAHAR

Özellikle buharda pişirilen ve zeytinyağı ile tatlandırılan karnabahar, lif açısından kuvvetli ve kabızlığı engellemede önemlidir. Kabızlığın yarattığı stres durumlarına birebirdir.

BROKOLİ

Brokolinin bir portakaldan daha fazla C vitamini barındırdığını biliyor muydunuz? Aynı zamanda A vitamini konusunda da şanslı olan brokoli, kanseri önleyen ve stresi emen güçlü antioksidanlara sahiptir.

CEVİZ

Beyin gelişimi adına neredeyse 1 numarada önerilen ceviz, omega 3, B vitamini ve magnezyum içerir. Hem sağlık açısından mükemmel nimet hem de stres azaltıcı bir yiyecektir.

YUMURTA

Vitamin ve mineraller konusunda oldukça zengin olan yumurta, genellikle kötü kolesterolü yükselttiği gerekçesi ile önerilmez. Ancak yumurtanın bir diğer mucizesi, acı ile mücadele etmeye yardımcı olan endorfinin üretimi sağlayarak bizi mutlu etmesidir.

PEYNİR

Mutluluk hormonları olarak adlandırılan serotonin ve endorfin hormonu salgılatan peynir, aynı zamanda protein kaynağı olduğundan tok tutar ve zayıflamanızı sağlar.

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.