Sosyal Medya Fenomenlerinin Vazgeçemediği 10 Rota Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
9.10.2018 14:21

Sosyal Medya Fenomenlerinin Vazgeçemediği 10 Rota

Sosyal medyanın bu kadar hayatımızın içine girmesi, gideceğimiz yerler, neyi nerede yiyebileceğimiz, hatta nerede nasıl fotoğraf çekilebileceğimize kadar karar vermemizi kolaylaştırıyor.

Haber: Sosyal Medya Fenomenlerinin Vazgeçemediği 10 Rota

Seyahat, instagramda ve sosyal medya mecralarında yemekten sonra en çok paylaşılan içeriklerden biri olarak göze çarpıyor. Neredekal.com keşif rehberi editörleri ülkemizden, sosyalmedya fenomenlerinin vazgeçemediği ve sıklıkla ziyaret ettikleri 10 destinasyonu derledi.

İşte instagram fenomenlerinin en çok ziyaret ettikleri 10 keyifli destinasyon :

Kuyucak Köyü

Nam-ı diğer Lavanta Kokulu Köy… Instagram konum etiketinde bile bu şekilde adlandırılıyor. Kuyucak Köyü Instagram'ın en keyifli ve en renkli duraklarından biri haline geldi. Artık Instagram'da Isparta'nın gül bahçeleri yerine, lavanta bahçeleri popüler. Lavanta üretim alanı olan Keçiborlu'daki Lavanta Vadisi, instagram fenomenlerinin mis kokulu lavanta tarlaları arasında paylaşımlarını yaptıkları yer.

Salda

Görseli Maldivler'i andırsa da, doğası ve fotografik güzellikleri ile Türkiye'nin manzarası en iyi göllerinden biri. Bembeyaz pıırldayan bir sahil ve masmavi sular... Böyle bir renk, böyle bir manzara olamaz. Burdur'un Yeşilova ilçesine sadece 6 km. uzaklıktaki Salda Gölü'nden paylaşacağınız bir fotoğrafla herkesi Maldivler'de olduğunuza inandırabilirdiniz ama artık çok geç. Çünkü instagram fenomenlerinin sık paylaşımları buranın Maldivler değil Salda Gölü olduğunuhafızalara kazıdı.

Pokut

Rize Çamlıhemşin ilçesindeki Pokut Yaylası, adeta kartpostallardan fırlamış ve buraya özel olarak dizayn edilmiş gibi. Seyahat severleri kendine hayran bırakması yetmiyormuş gibi, bir de fotoğraflardaki görünümü, gidemeyenleri resmen çileden çıkarıyor. Buranın eşsiz atmosferinde zaman geçirmek, tertemiz havayı ciğerlerinize doldurmak ve bir gece de olsa bu yaylada zaman geçirmek paha biçilemez.

Side

Deniz ve tarih muhteşem bir coğrafyayla karşınıza çıkıyor bu kez. Yeşilçam'da 80'li yılların filmlerinde popüler olan Side'nin Apollon Tapınağı şimdilerde Instagram fenomenlerinin ilgisi sayesinde, Instagramın keşfetini süslüyor.

Assos

Kazdağları'nın tertemiz havası, nefes kesen manzarası ve tarihiyle büyüleneceksiniz. Tıpkı Instagram'da pek çok fenomenin paylaştığı gibi burası. Assos, mitolojik tarihi ve eşsiz doğal güzellikleriyle insanı anında etkisi altına alıyor ve sizi kendine doğru çekiyor. Ben de gitmeliyim, ben de burayı instagramda paylaşmalıyım dedirtiyor, önünüzde uzanan kuzey Ege'nin suları, arkanızdaki Kazdağları'nın ihtişamı. Assos Antik Kenti'ne gitmişken de Kadırga Koyu'nda ve Assos Antik Liman'da yüzmeli, Behramkale'den zeytinyağı ile limon kekiği almalı ve karadut suyunun tadına bakmalısınız.

Safranbolu

Doğa ve tarihin muhteşem uyumu Safranbolu'da seyahat severleri bekliyor… Safranbolu dört mevsim tatilcilerin ve Instagram'cıların gözbebeği. Evleri, sokakları, çarşısı ve tarihi yapılarıyla Safranbolu'da gezilecek yerlerin ve sosyal medya hesaplarına eklenecek fotoğraflarının sayısı bir hayli fazla. Geçmişten günümüze geleneksel yaşam tarzını ve kültürel zenginliklerini korumayı başaran Safranbolu, yine fenomenler sayesinde keşfet sayfasının vazgeçilmez destinasyonlarından biri.

Alaçatı

Meşhur rüzgarı ile sadece sörf tutkunlarının değil Instagram fenomenlerinin de uğrak noktası. Keşfet sayfasını en çok dolduran destinasyonlardan biri olan Alaçatı'nın; taş sokakları, kendine özgü mimarisi, plajlarımavi ve beyaz badanalı evleri hepimizin gözünün önüne geliveriyor. Birbirinden keyifli balık restoranları ve dükkanları da Alaçatı'nın diğer artıları…

Ayder

Karadeniz'in yaylaları, Ayder'i akla getiren en güzel sözcük. Herkesin yayla dendiğinde ilk aklına gelen yer olduğu için Instagram fenomenlerinin ilk önce ziyaret ettiği bir destinasyon. Yeşilliklerle dolu gördüğünüz pek çok fotoğraf Ayder'e çıkıyor. Ülkemizin ve Rize'nin en önemli turizm merkezlerinden biri de olan bu noktaya sadece bizler değil, yabancı turistler de akın akın geliyor. Doğal zenginlikleriyle, yayla evleriyle ve otantik görünümüyle Ayder, instagram fenomenlerini daha uzun süre ağırlayacağa benziyor.

Datça

Akdeniz ve Ege'nin kucaklaştığı noktada yer alan Datça'da, bildiğimiz tatil beldelerinden ziyade sessiz ve sakindir. Instagram'daki sokak paylaşımlarına bakınca sanki herkes akın akın buraya gitmiş gibi görünüyor ama böyle bir şey yok tabii. Gidenlerin paylaştığı eski Datça sokaklarındaki gibi tam anlamıyla huzurlubir yer. Datça en kalabalık sezonda bile sakin bir yer ve fenomenlerin hem dinlenmek, hem de fotoğraf paylaşmak istedikleri yaz destinasyonları arasında.

Kapadokya

Ülkemizde dört mevsiminin baş tacı, tartışmasız tüm destinasyonların sosyal medya açısından en güçlüsü… Masalsı atmosferiyle beyaz atlar diyarı Kapadokya, hem fenomenleri hem de dünyanın dört bir yanından seyahat severleri de çekiyor. Her sabah gün doğumunda harika fotoğraflar çekilmesine izin veren ve gökyüzünde süzülen rengarenk balonlarıyla, doğal oluşumlu toprak ve kaya yapısıyla, tarihi dokusuyla, kültürel değerleri ve saymakla bitmeyen kendine nev-i şahsına münhasır Kapadokya, Instagram keşfetin açık ara lideri.Yeni Yenikadın Haberleri

 • Bu yaz tatil yaparken dikkat edilmesi gerekenler!Bu yaz tatil yaparken dikkat edilmesi gerekenler!

  Okan Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş, bu yaz tatili döneminde nelere dikkat etmemiz gerektiğini açıkladı.

 • Gebelik ve lohusalık dönemine özel 6 korona önlemiGebelik ve lohusalık dönemine özel 6 korona önlemi

  Koronavirüsün özellikle hamilelik ve emzirme sürecinde etkilerine yönelik birçok bilinmezlik olduğunu belirten Acıbadem Kozyatağı Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Elif Meşeci, kontrollü sosyal hayat dönemine geçildiği 'yeni normal'de de hamilelerin ve emziren annelerin çok dikkatli olmaları gerektiğini söylüyor.

 • 25-31 Mayıs haftalık burç yorumları25-31 Mayıs haftalık burç yorumları

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım bu hafta burçları neler bekliyor?

 • A'dan Z'ye hamilelikte yapılacaklarA'dan Z'ye hamilelikte yapılacaklar

  Avrasya Hastanesi'nden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Nurcan Dalan hamilelik sürecinde uygulayabileceğiniz bakım sırlarını ve hamilelikle ilgili aklınıza takılan birçok konuya ilişkin bilgileri anlatıyor.

 • Eve giren ürünlerin hijyeni nasıl sağlanmalı?Eve giren ürünlerin hijyeni nasıl sağlanmalı?

  İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş, dışarıdan evimize gelen paketlerin hijyenini nasıl sağlamamız gerektiğini açıkladı.