Sorunsuz bir cilt için yapmanız gerekenler Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
3.12.2019 14:56

Sorunsuz bir cilt için yapmanız gerekenler

Cildimiz bedenimizin dışarı açılan penceresidir. Durum böyle olunca hiçbirimiz penceremizi kirli göstermek istemeyiz. Cildin hem içten hem de dıştan temizliği bu yüzden oldukça önem teşkil eder.

Haber: Sorunsuz bir cilt için yapmanız gerekenler

Cilt temizliği temelinde oldukça kolay adımlara sahip olsa da sorun bunu rutine bağlamaktır. Düzenli bir cilt temizleme alışkanlığınız olduğu takdirde siz de oldukça fresh görünen ve sağlıkla parlayan bir cilde sahip olabilirsiniz.

BOL SU İÇİN

İlk madde en klasik ama en işe yarayan madde. Bol su içmek sadece cildiniz için değil mideniz böbrekleriniz ve tüm üriner yapınız için faydaları sayılamayacak kadar önemli bir eylemdir. Yüzünüzün ve tüm bedeninizin sağlıkla parlaması için vücut kitle endeksinize göre günlük içmeniz gereken su miktarını belirlemelisiniz.

ASLA MAKYAJLI UYUMAYIN

Fondöten ve kapatıcılar teninizin nefes almasını engeller. Durum böyle olunca zaten tüm gün hava alması englenen cilt, gece de bu işlemin devamı halinde siyah nokta ve sivilce ile sizi ertesi güne karşılar.

CİLT TİPİNE UYGUN YÜZ TEMİZLEME JELİ KULLANIN

Makyajınızı çıkarttıktan sonra yüzünüzü cilt tipinze uygun bir temizleme jeli ile temizleyin. Burada önemli nokta cilt tipinize uygunluk. Kuru ciltliler nemlendirmesi yüksek ürünleri, yağlı ciltler ise kurutmadan cildin fazla yağını alacak ürünleri tercih etmeli. Bu temizleme jellerinde düzen önemlidir. Kendinize uygun bir jel bulduktan sonra sık değişikliğe gitmeyip bir süre onu kullanmaya devam edin.

SIK YÜZ YIKAMAK İYİ DEĞİLDİR

Yüzünüzü sık sık yıkamanız ciltte bulunan sebumların çabuk kaybına sebep olur. kısa vadede cilt su ile yumuşamış gibi gelse de ileriki yaşlarda bu sebum eksikliği kırışıklarla karşına çıkıp başınızı epey ağrıtabilir.

PEELİNG CİDDİ BİR İŞTİR

Peelingler içerisinde bulunan tanecikleriden dolayı oldukça güçlü metaryellerdir. Bu sebeple en fazla haftada iki kez hatta hassas bir cilde sahipseniz haftada bir kez yapılması uygundur.

NEMLENDİRİCİ TAMAM, PEKİ YA GÖZ ALTI KREMİ

Artık hepimiz nemlendirici kullanıyoruz. Ancak unuttuğumuz bir bölge var ki yüzün yorgun görünümünde başrol oynuyor. Göz altlarımız. Bu bölge için de ayrı bir nemlendirici edinmenizi tavsiye ederiz.

Haber Yorumları
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Sağlık Haberleri

 • Cildiniz sağlığınızı ele veriyor!Cildiniz sağlığınızı ele veriyor!

  Bazı rahatsızlıklar cildimizden sinyal verirler.Dermatoloji Uzmanı Dr. Ata Nejat Ertek konu ile ilgili bilgiler verdi.

 • 40 yaş sonrası hamileliklerde bilinmesi gereken 9 şey40 yaş sonrası hamileliklerde bilinmesi gereken 9 şey

  40 yaşından sonra bebek sahibi olmak, çiftlere ebeveynlik için daha duygusal ve finansal olarak hazır olana kadar bekleme şansı verebilir. Bununla birlikte, doğurganlık yaşla birlikte azaldığından hamile kalma konusunda zorluklar yaşanabilir. Özellikle kadınlar için doğurganlık durumu 40 yaş sonrasında önemli ölçüde azalabilmektedir.

 • Regl dönemi hakkında bilinmesi gereken 5 şeyRegl dönemi hakkında bilinmesi gereken 5 şey

  Pepapp kadınların regl dönemi hakkında bilgi sahibi olmalarına ve kendilerini daha iyi hissetmelerine yardımcı olmak için 5 önemli bilgiyi paylaştı.

 • Yanlış sütyen seçimi yaşam kalitenizi bozmasın!Yanlış sütyen seçimi yaşam kalitenizi bozmasın!

  Meme sağlığı açısından sütyen seçimi büyük önem taşırken, birçok kadın doğru göğüs ölçülerini bilmediğinden hatalı tercih yapıyor. Yanlış sütyen seçimi sonucu göğüslerin vücut hareketine bağlı olarak sürekli çok yönlü olarak yer değiştirmesi ise göğüsleri destekleyen bağ ve cilt/cilt altı dokuyu uzatarak, hem ağrıya hem de sarkmaya neden oluyor.

 • Ev işlerinde 50 dakika temizlik 10 dakika molaEv işlerinde 50 dakika temizlik 10 dakika mola

  Fizyoterapist Birgül Elmas Bodur, "Basit ama etkili tüyolarla sakatlanmalardan uzak durmak mümkün. Örneğin ev işleri sırasında mutlaka dinlenme molası verin.Her 50 dakikalık çalışma sonrasında 10 dakika dinlenin" ifadelerini kullandı.