Sorunsuz bir cilt için yapmanız gerekenler Haberi - yenikadin.com
3.12.2019 14:56

Sorunsuz bir cilt için yapmanız gerekenler

Cildimiz bedenimizin dışarı açılan penceresidir. Durum böyle olunca hiçbirimiz penceremizi kirli göstermek istemeyiz. Cildin hem içten hem de dıştan temizliği bu yüzden oldukça önem teşkil eder.

Haber: Sorunsuz bir cilt için yapmanız gerekenler

Cilt temizliği temelinde oldukça kolay adımlara sahip olsa da sorun bunu rutine bağlamaktır. Düzenli bir cilt temizleme alışkanlığınız olduğu takdirde siz de oldukça fresh görünen ve sağlıkla parlayan bir cilde sahip olabilirsiniz.

BOL SU İÇİN

İlk madde en klasik ama en işe yarayan madde. Bol su içmek sadece cildiniz için değil mideniz böbrekleriniz ve tüm üriner yapınız için faydaları sayılamayacak kadar önemli bir eylemdir. Yüzünüzün ve tüm bedeninizin sağlıkla parlaması için vücut kitle endeksinize göre günlük içmeniz gereken su miktarını belirlemelisiniz.

ASLA MAKYAJLI UYUMAYIN

Fondöten ve kapatıcılar teninizin nefes almasını engeller. Durum böyle olunca zaten tüm gün hava alması englenen cilt, gece de bu işlemin devamı halinde siyah nokta ve sivilce ile sizi ertesi güne karşılar.

CİLT TİPİNE UYGUN YÜZ TEMİZLEME JELİ KULLANIN

Makyajınızı çıkarttıktan sonra yüzünüzü cilt tipinze uygun bir temizleme jeli ile temizleyin. Burada önemli nokta cilt tipinize uygunluk. Kuru ciltliler nemlendirmesi yüksek ürünleri, yağlı ciltler ise kurutmadan cildin fazla yağını alacak ürünleri tercih etmeli. Bu temizleme jellerinde düzen önemlidir. Kendinize uygun bir jel bulduktan sonra sık değişikliğe gitmeyip bir süre onu kullanmaya devam edin.

SIK YÜZ YIKAMAK İYİ DEĞİLDİR

Yüzünüzü sık sık yıkamanız ciltte bulunan sebumların çabuk kaybına sebep olur. kısa vadede cilt su ile yumuşamış gibi gelse de ileriki yaşlarda bu sebum eksikliği kırışıklarla karşına çıkıp başınızı epey ağrıtabilir.

PEELİNG CİDDİ BİR İŞTİR

Peelingler içerisinde bulunan tanecikleriden dolayı oldukça güçlü metaryellerdir. Bu sebeple en fazla haftada iki kez hatta hassas bir cilde sahipseniz haftada bir kez yapılması uygundur.

NEMLENDİRİCİ TAMAM, PEKİ YA GÖZ ALTI KREMİ

Artık hepimiz nemlendirici kullanıyoruz. Ancak unuttuğumuz bir bölge var ki yüzün yorgun görünümünde başrol oynuyor. Göz altlarımız. Bu bölge için de ayrı bir nemlendirici edinmenizi tavsiye ederiz.

Haber Yorumları
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Sağlık Haberleri

 • Yumurta yaşlanmasına dair merak edilenlerYumurta yaşlanmasına dair merak edilenler

  Yumurta yaşlanması, yumurta sayısının azalmasıyla beraber geride kalan yumurtalardaki kalite düşüklüğüdür. Kadının yaşı ilerledikçe yumurtanın sayısında düşüş meydana gelir. Bunu, yumurtlamanın bozulması ve yumurta kalitesinin kötüleşmesi takip eder.

 • Bu hafta burcunuzu neler bekliyor?Bu hafta burcunuzu neler bekliyor?

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 30 Kasım - 6 Aralık haftasında burçları neler bekliyor?

 • Çocuğunuz parmak ucunda yürüyorsa dikkat!Çocuğunuz parmak ucunda yürüyorsa dikkat!

  Yürümeye yeni başlayan çocuklarda parmak ucu yürüyüşü oldukça yaygın bir şekilde karşımıza çıkıyor. Fakat, bu durumun uzun süre devam etmesi birçok sağlık sorununa davetiye çıkarıyor.

 • Covid'li hasta ile aynı evde yaşamın 10 önemli kuralı!Covid'li hasta ile aynı evde yaşamın 10 önemli kuralı!

  Covid-19'lu hasta ile aynı evde yaşamanın bir an bile ihmal edilmemesi gereken kuralları neler? Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Çağrı Büke, 10 altın kuralı anlattı, önemli uyarılar ve önerilerde bulundu.

 • "Vajinismus'u yüzde 100 tedavi etmek mümkün""Vajinismus'u yüzde 100 tedavi etmek mümkün"

  Vajinismusun evli çiftleri evliliğe, birbirine ve hayata küstürme potansiyeline sahip bir hastalık olduğunu söyleyen Kadın Hastalıkları, Doğum ve Cinsel Terapi Uzmanı Op. Dr. Eda Adeviye Şahin, "Vajinismus kader değildir, cinsel terapi ile yüzde 100 tedavi edilebilir" dedi.