Sonbaharı karşılayabileceğiniz özel 5 yer Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
18.09.2019 14:15

Sonbaharı karşılayabileceğiniz özel 5 yer

Sonbaharın ılıman havasının ve kahverengi tonlarının en güzel örneklerini göreceğiniz özel rotalarla yeni mevsimi karşılayabilirsiniz.

Haber: Sonbaharı karşılayabileceğiniz özel 5 yer

Her mevsim ayrı güzelliklere sahip olan ülkemizde sonbahar mevsiminin en güzel manzaralarını görebileceğiniz rotalar, size keyifli anlar yaşatacak.

1.ABANT

Dört mevsim ayrı güzellikler sunan Abant, sonbaharda bambaşka bir görünüme kavuşuyor. Doğa severlerin ilgi odağı olan Abant gölü, göl ile bütünleşen doğa manzaraları ile muazzam görünümler sunuyor.

2.KAPADOKYA

Ünü sınırları aşan ve tüm dünyadan ziyaretçi çeken Kapadokya, kış, ilkbahar ve yaz olduğu gibi sonbaharda da kendine has tarzını yansıtıyor. Balonlarla doğanın buluştuğu adres olan Kapadokya, eşsiz doğası ve özel aktivite seçenekleri ile sonbaharda da bekliyor.

3.YEDİGÖLLER MİLLİ PARKI

500 hektarlık geniş bir alana yayılan Yedigöller Milli Parkı, büyük şehirlere yakın olması ile uğrak rotalardandır. Sonbahar rotası olarak eşsiz görünümler sunan Yedigöller, özellikle fotoğraf tutkunlarının tercihi oluyor.

4.KAZDAĞLARI

Yaz mevsiminde yeşil doğası ve Ege'nin maviliği ile bütünleşen Kaz Dağları, sonbaharda sararan yaprakları ile farklı bir manzara sunuyor. Temiz havası ile yerli, yabancı turistlerin uğrak noktalarından olan Kaz Dağları, sonbahar rotaları içinde plajlara yakınlığı ile öne çıkıyor.

5.ADALAR

Yoğun şehir hayatından uzaklaşmak isteyenler için özel bir rota olan Adalar, her mevsim olduğu gibi sonbaharda da ziyaretçilerini ağırlıyor. Büyükada, Heybeliada, Kınalıada ve Burgazada gibi farklı lokasyon seçenekleri sunan Adalar, yeme içme, yürüyüş ve özel aktivite seçenekleri ile sonbaharın tadını doyasıya çıkarmayı sağlıyor.Yeni Yenikadın Haberleri

 • 25-31 Mayıs haftalık burç yorumları25-31 Mayıs haftalık burç yorumları

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım bu hafta burçları neler bekliyor?

 • A'dan Z'ye hamilelikte yapılacaklarA'dan Z'ye hamilelikte yapılacaklar

  Avrasya Hastanesi'nden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Nurcan Dalan hamilelik sürecinde uygulayabileceğiniz bakım sırlarını ve hamilelikle ilgili aklınıza takılan birçok konuya ilişkin bilgileri anlatıyor.

 • Eve giren ürünlerin hijyeni nasıl sağlanmalı?Eve giren ürünlerin hijyeni nasıl sağlanmalı?

  İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş, dışarıdan evimize gelen paketlerin hijyenini nasıl sağlamamız gerektiğini açıkladı.

 • Korona sürecinde ve sonrasında gelinlik alışverişiKorona sürecinde ve sonrasında gelinlik alışverişi

  Koronavirüs (Covid -19) gündelik hayatımızı olumsuz etkilerken düğün gibi bazı önemli günleri de bu süre zarfında ertelemek zorunda kalabiliyoruz. Gelinler düğünlerini yaz sonu, sonbahar / kış ve hatta 2021 için yeniden planlarken, gelinlik seçimi bu süreçten nasibini aldı.

 • Kozmetik çekmecelerinde detoks zamanıKozmetik çekmecelerinde detoks zamanı

  Kıyafetlerde yaptığımız bahar temizliğini, kozmetik için de yapmak lazım. Alış-veriş yaparken, heves edip aldığımız bir sürü kremler, makyaj malzemeleri... Peki hangilerini kullanıyorsunuz, hangileri işe yarar, hangileri çöpe gitmeli. Gelin bu hafta bu işi de halledelim.