Sonbaharda Saç ve Kaş Nezlesine Dikkat! Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Sonbaharda Saç ve Kaş Nezlesine Dikkat!

Havaların soğumasıyla birlikte, saç ve kaş derinizde sürekli kaşınma, yanma, batma hissediyor ve saçlarınız dökülüyorsa saç nezlesi olma ihtimaliniz yükseliyor.

Haber: Sonbaharda Saç ve Kaş Nezlesine Dikkat!

Bu mevsimde en çok rastlanan sorunlarından biri olduğuna, saç ve kaş derisinde hassasiyetin arttığına, kaşınma, yanma ve döküntü yaşandığına dikkat çeken Medikal Pigmentasyon ve Kalıcı Makyaj Uzmanı Biyolog Mehmet Kandil şöyle konuştu; "Saç derisinde ve köklerinde kaşınma, yanma ve iğne batması hissini veren bir tür rahatsızlıktır. Saç nezlesinin birden çok sebebi olabilir. Saçın sıkı şekilde toplanıp hava almasını önlemek, her gün kullanılan fön makinasının saç derisini kurutması ve jöle kullanımını fazlalaştırmak saç nezlesine neden olabilir. Aynı zamanda yıkanan saçın kurutulmaması, soğuk hava ve rüzgâra maruz kalması, saç derisinin ve köklerinin zamanla üşüyerek nezle olmasına sebep olur ve bu durum Saç diplerinde kaşıntıya, yaralara ve dökülmelere yol açar."

DİĞER ADIYLA PRENSES HASTALIĞI YA DA RAPUNZEL HASTALIĞI

Medikal Pigmentasyon ve Kalıcı Makyaj Uzmanı Biyolog Mehmet Kandil, saç nezlesinin "Prenses hastalığı" veya "Rapunzel hastalığı" olarak bilindiğine dikkat çekti. Saç nezlesinin; erkeklere göre kadınlarda 3 kat daha fazla olduğunu söyleyerek şöyle konuştu: "Bunun sebebi de kadınların daha uzun ve gür saçlara sahip olmasıdır. Tıpta, hastalık olarak belirtilmeyen saç nezlesinin tedavisi de bulunmamaktadır. Ancak oluşumuna yol açan sebeplere yönelik önlemler alabilirsiniz. Saçınızı uzun süre havasız bırakmamalısınız. Ayrıca bol jöle ve saçta kozmetik ürünlerini en aza indirgenmelisiniz. Saç taranırken yavaş taranmalı, zorlanmamalıdır. Yıkanan saç kurutulmadan soğuk hava ve rüzgâra maruz bırakılmamalı, havlu ile kurutulmalıdır."


7.11.2017 16:49 [10217276]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Sağlık Haberleri