Siyah Pantolon Giyenler Dikkat! Bu Yanlışlara Düşmeyin Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Siyah Pantolon Giyenler Dikkat! Bu Yanlışlara Düşmeyin

Yıkamaktan solan pantolonlarınızı atmak yerine önereceğimiz bu yöntemleri denemeye ne dersiniz?

Haber: Siyah Pantolon Giyenler Dikkat! Bu Yanlışlara Düşmeyin

Yeni aldığımız pantolonların yıkama sonrası renginin solması çizgi çizgi iz bırakması sık karşılaştığımız durumlardan biridir. Özellikle kadınların favori rengi siyah ve koyu tonlardaki pantolonların daha ilk yıkamada renginin solup eski gibi görünmesi hemen herkes tarafından tecrübe edilmiştir. Dayanıklılığı ve rahat giyim avantajı sunan vazgeçilmezimiz kot pantolonlarda bile ilk yıkamada solma problemi yaşayabiliyoruz. Size önereceğimiz birkaç yöntem ile pantolonlarınızın ilk günkü rengini koruyarak gönül rahatlığıyla uzun süre giyebilmeniz mümkün. Yıkama öncesi ve yıkama esnasında şunları uygulayabilirsiniz;

Yıkama öncesi 1 kova soğuk suya 3 yemek kaşığı sirke koyarak karıştırın. Pantolonlarınızı 15 dakika bu suda beklettikten sonra çamaşır makinesinde yıkayın.

Koyu renk pantolonlarınızı makineye atmadan önce ters çevirin. Çevirme işlemi sürtünmeyi azaltacağı için solma engellenir.

Siyah renk kıyafetlerin güneşte daha çok solma yaptığına şahit oluruz. Kurutma işlemi için astığınız pantolonlarınızı direk güneş ışığına maruz bırakmayın. Güneş ışığı da solma ve yıpranmaya neden olur.

Kot pantolonlar nasıl yıkanmalı?

Kot pantolonlar diğer renklilerle yıkanmamalıdır. Sadece kotlarla veya tek olarak yıkanmalıdır.

Kot pantolonlarınızı ilk yıkama öncesi soğuk tuzlu suda 12 saat bekletin. Pantolonların renkleri sabitleşecektir. Bu işlemi yeni aldığınız kotta sadece bir kere yapın. Sirkeli suda bekletme işlemini her yıkamada yapabilirsiniz.

Tuz ile pantolon renginin açılma riskini azaltmış olursunuz.

Kot pantolonlarınızı soğuk suda yıkayın. Makine yıkama derecesini yüksek ayarlamayın.

Rengi solmuş pantolonlarınızı ise orjinal rengine yakın koyu bir kumaş boyası yardımı ile boyayın. Çamaşır makinesinde ya da geniş bir kova/leğende sirke, tuz da ilave ederek boya üzerindeki talimatlara uygun olarak boyayabilirsiniz. Pantolonlarınızın ilk günkü rengine kavuştuğunu görecekseniz.
14.1.2017 13:51 [9162290]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.