Sigara İçenler Bu Besinleri Tüketmeli! Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Sigara İçenler Bu Besinleri Tüketmeli!

Bu yiyecekler nikotini vücuttan atmaya yarar.

Haber: Sigara İçenler Bu Besinleri Tüketmeli!

Sigara içtiğiniz zaman 6 saat sonra vücut sistemlerde biriken nikotini dışarı atmaya başlar. Vücut nikotini filtrelemeye dikkat eder. Ama bazen vücut iyi çalışmaz yani görevini başarıyla tamamlamaz ve nikotinin bir kısmı vücudumuzda kalır. Nikotinin tamamını vücuttan atmak için bunları deneyebilirsiniz...

Nar: Nar kan damarlarını temizleyen meyvelerin başında gelir. Kan dolaşımını düzene sokar ve vürüt için gerekli kanın artmasına katkıda bulunur.

Kivi: Sigara içtiğinizde vücudunuzda bulunan A,C ve E vitamin miktarları azalır,bunu yükseltmek için bol bol kivi tüketin.

Havuç Suyu: Vücudunuza A,B,C ve K vitaminlerini vererek nikotinin dışarı atılmasını sağlar.

Brokoli: B5 ve C vitaminlerini almak için brokoli tüketin,brokoli ayrıca karaciğerin iyileşmesinde rol oynar.

Zencefil: Akciğerlerin temizlenmesine olanak sağlar ve sigara içme isteğini azaltır.Kivi: Nikotini vücuttan atmanızı sağlar.

Portakal: C vitamini bakımından çok zengindir. Ve bir çok sigara tiryakisi C vitamini eksikliği ile karşı karşıyadır.

Isırgan otu: Demir bakımından zengin ve bağışıklık sistemi için iyidir.

Su: Suyun vücudunuzu baştan aşağı yenelediğini biliyorsunuz. Vücudunuzda bulunan toksinlerin içindeki nikotini dışarı atar.

Çok Sebze Tüketin

Bu genel anlamda sağlığımız için oldukça iyidir.Patlıcan,salatalık,fasulye ve kereviz gibi sebzeler vücudu nikotinden temizler.Kan hücrelerinizin maksimum seviyede çalışması için oksijene ihtiyaç vardır.Bunun için sık sık derin nefes alın.

Ispanak: Ispanak tüketmeniz vücudunuza folik asit katacaktır,folik asit tütün tadını iğrenç hale getirir.19.5.2017 11:54 [9634595]