Sevgililer Günü'nde Hediye Edilen Çiçekler Ne İfade Ediyor? Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Sevgililer Günü'nde Hediye Edilen Çiçekler Ne İfade Ediyor?

14 Şubat Sevgililer Günü'nde hediye edilen çiçeklerin aslında sayılarına ve renklerine göre farklı anlamlar taşıdığını biliyor muydunuz?

Haber: Sevgililer Günü'nde Hediye Edilen Çiçekler Ne İfade Ediyor?

Sevgililer günü için geri sayım başladı. 14 Şubat'a sayılı günler kala yapılacak sürprizler netleşmeye başladı. Eğer eşiniz ya da sevgiliniz tercihini çiçek göndermekten yana kullanmışsa seçim yapmadan önce hangi çiçeğin ne ifade ettiğini bilmesinde fayda var. Çiçekler her zaman sözlerle ifade edemediğimiz duygularımıza ve sevgimize tercüman olan romantik hediyelerden biri olmuştur ve geçmişte çiçeklerin her birine farklı ve derin anlamlar yüklemiştir. Sevgililer günü için hediye edebilecek birçok çiçek türü olmasına rağmen en çok tercih edilenler; kırmızı ve beyaz güller, orkideler, papatyalar ve lilyumlardır. Farklı tür ve renklere sahip bu çiçekler kimi zaman aşk ve tutkuyu kimi zaman saflığı ve mutluluğu ifade etmekte kullanılmıştır.

Sevgililer gününün olmazsa olmazı kırmızı güller bile sayılarına göre farklı duygulara tercüman olmuşlardır. Örneğin sevgilinizin aldığı tek bir gül seni seviyorum demenin en zarif yoludur. 14 Şubat'ta hediye edebilecek bir demet gül ise ona olan hayranlığınızı ifade eder. Bu ve benzeri hislerden yola çıkarak anlamlandırılan çiçeklerin renklerine ve çeşitlerine göre neyi ifade ettiğini sizin için sıraladık.

Kırmızı Gül: Kırmızı her zaman sevginin, aşkın ve tutkunun rengidir. Tutkulu bir aşkı ifade ederken kırmızı güllerden yardım alabilirsiniz.

Beyaz Gül: Beyaz gül sevginizin en saf halini sembolize eder ayrıca evlilik tekliflerinde de sıkça kullanılır.

Pembe Gül: Genellikle yeni bir ilişkiye başlamış olan sevgililer için en ideal gül rengi pembedir. Eğer sevgilinize ilk defa çiçek gönderecekseniz, pembe gülleri tercih edilebilir.

Orkide: Kırmızı güller dışında sevgiliye hediye edilebilecek en çok tercih edilen bir diğer çiçek modeli orkidelerdir. Orkide sevgilinizin her daim yanında olacağını ifade eder. Orkideler ayrıca kadınlar için lüksün, gururun ve zarafetin simgesidir.

Lilyum: İster demet halinde isterseniz de vazoda armağan edebilecek lilyumlar çiftler için güveni simgeler.

Papatya: Uğruna şiirler, şarkılar yazılan bazen de fallara konu olan papatyanın anlamı temiz bir kalptir. Temiz ve masun sevginin temsilcisi bir demet papatya ile sevdiklerinizin kalbine dokunun.


11.2.2017 12:33 [9253547]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.