Sevdiğin Hayatı Yaşa Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
25.12.2018 10:54

Sevdiğin Hayatı Yaşa

Hayat sana arka arkaya dikenlerini gösteriyorsa sakın üzülme, aksine sevin. Çünkü çok yakında gülü de gönderecektir. (Hz.Mevlana)

Haber: Sevdiğin Hayatı Yaşa

Hayat nedir? Diye sorsam size, cevabınız ne olurdu?

Buradaki cevabınız çok önemli çünkü sizin tanımınız size özel. Ve bu tanım hayata hangi algı ile baktığınızın göstergesidir. Sizin verdiğiniz tanım sizin seçimlerinizi belirler.

Bilinçaltı şifa çalışmalarında, bakış açılarının daha çok iki gruba ayrıldığı gözlemleniyor.

Bazılarına göre hayat; çok zordur. Bizim seçmediğimiz, zorunlu olarak yaşadığımız, bir sürü kurallarla dolu bir sistemdir. Ve genelde seçimlerden çok mecburiyetlerle dolu bir yapıdır. Keyiften çok katlanma odaklıdır.

Bazılarına göre hayat; değişkendir. İyilerin ve kötülerin bir arada bulunduğu, seçimler alanıdır. Ve bize doğuştan verilen özgür irademiz ile doğru seçimler yapma hakkına sahip olduğumuz bir yerdir.

Bizim hayatı nasıl tanımladığımız hangi yönde deneyimler yaşadığımıza dair fikir verebilir.Hayat tanımı olumsuzluklarla dolu biri, bu tarz olayları kendine çekebilir. Yine hayatı olumlu tanımlarla anlamlandıran biri hayatına bu tarz olayları farkında olmadan dahil edebilir.

Her ne yaşamış olursak olalım, değişim her zaman söz konusudur. Her yeni gün yeni başlangıç yapma hakkımız vardır. Yaratıcımız öylesine merhametlidir ki; tövbe etme, hatadan pişman olup özür dileyip yeniden başlama şansını bize vermiştir.

İnsan, hata yaparak öğrenen bir varlıktır. Ve hatalardan ders alarak, daha da güçlenerek yola devam etmeyi seçmek mümkündür. Bir tanecik hayatımız var ve üzerine çalışıp kendimizin en iyi versiyonu olmak için çabalamaya değer.

Biz seanslarımızda hayata dair oluşturulan negatif tanımları ve kayıtları tespit edip yerine olumlu tanımları yüklüyoruz. Eskiye dair kök inancı bulup değiştirince bakış açımız da yenileniyor, değişiyor. Ve biz değişince hayatımızda da olumlu değişiklikler meydana gelmeye başlıyor.

Bu hafta sizinle severek okuduğum, Oprah Winfrey'nin hayata sımsıkı sarılmak için 10 basit ilkesini paylaşmak istiyorum.

1) Hayatını başkalarını mutlu etmek için yaşama.

2) İleri gitmek için kendin dışındaki güçlere dayanma.

3) İş ve özel hayatında uyumlu ve merhametli ol.

4) Çevreni seni ileri götürebilecek insanlarla doldur.

5) Nazik ol.

6) Bağımlılıklarından kurtul. Bu yiyecek bağımlılığı, alkol, uyuşturucu bağımlılığı olabileceği gibi yanlış davranış alışkanlıkları da olabilir.

7) Etrafında her zaman en az senin kadar akıllı ya da senden daha akıllı kişiler olsun.

8) Eğer motivasyonun sadece paraysa, her şeyi unut gitsin.

9) Asla gücünü başkalarının eline verme.

10)Hayallerinin peşinde giderken ısrarcı ol.

Hayatın size hep güzellikler getirdiği, yüksek enerjili güzel bir hafta dilerim.Yeni Yenikadın Haberleri

 • Bu yaz tatil yaparken dikkat edilmesi gerekenler!Bu yaz tatil yaparken dikkat edilmesi gerekenler!

  Okan Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş, bu yaz tatili döneminde nelere dikkat etmemiz gerektiğini açıkladı.

 • Gebelik ve lohusalık dönemine özel 6 korona önlemiGebelik ve lohusalık dönemine özel 6 korona önlemi

  Koronavirüsün özellikle hamilelik ve emzirme sürecinde etkilerine yönelik birçok bilinmezlik olduğunu belirten Acıbadem Kozyatağı Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Elif Meşeci, kontrollü sosyal hayat dönemine geçildiği 'yeni normal'de de hamilelerin ve emziren annelerin çok dikkatli olmaları gerektiğini söylüyor.

 • 25-31 Mayıs haftalık burç yorumları25-31 Mayıs haftalık burç yorumları

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım bu hafta burçları neler bekliyor?

 • A'dan Z'ye hamilelikte yapılacaklarA'dan Z'ye hamilelikte yapılacaklar

  Avrasya Hastanesi'nden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Nurcan Dalan hamilelik sürecinde uygulayabileceğiniz bakım sırlarını ve hamilelikle ilgili aklınıza takılan birçok konuya ilişkin bilgileri anlatıyor.

 • Eve giren ürünlerin hijyeni nasıl sağlanmalı?Eve giren ürünlerin hijyeni nasıl sağlanmalı?

  İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş, dışarıdan evimize gelen paketlerin hijyenini nasıl sağlamamız gerektiğini açıkladı.