Şekerden kurtulmak isteyenlere 4 alternatif Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
12.09.2019 12:20

Şekerden kurtulmak isteyenlere 4 alternatif

Şekerin sağlığa zararlarını öğrendikten sonra onu azaltmaya ve hayatınızdan çıkarmaya karar verdiyseniz bu kararınızda siz destekleyecek ürünlere ihtiyacınız var.

Haber: Şekerden kurtulmak isteyenlere 4 alternatif

Şekeri bırakmanızda size yardım eden alternatifler, şekerin yokluğunu aratmayacak, sağlıklı şekilde aynı lezzeti yaşamanızı sağlayacaklar.

1.HİNDİSTAN CEVİZİ ŞEKERİ

Şekerden kurtulmak istiyorsanız Hindistan cevizi şekeri ile tanışma vakti gelmiş demektir. Sütü ve yağı ile tanıdığınız Hindistan cevizinin şeker versiyonu sizi beyaz şekerden kurtaracak. Özel aromasıyla farklı bir lezzet sunan Hindistan cevizi şekerini, içeceklerinizde ve tatlılarınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

2.AKÇAAĞAÇ ŞURUBU

24 farklı antioksidan içeren akçaağaç şurubu, beyin hücrelerini koruma ve alzheimerı önlemede etkilidir. Yiyip içtiklerinize ölçülü şekilde akçaağaç şurubu ekleyerek şekeri hayatınızdan yavaşça çıkarabilirsiniz.

3.HAM BAL

Beslenme rutinlerinize rahatlıkla ekleyebileceğiniz ham bal, birçok hastalığın iyileşmesine yardım eder. Gıdalarınıza ekleyeceğiniz ham bal ile şekerden de rahatça kurtulacaksınız.

4. HURMA ŞEKERİ

Harika tadı ile özel bir seçenek sunan Hurma şekeri, bol bol vitamin içermesiyle de sağlıklı bir tercihtir. Toz halinde bir ürün olan hurma şekeri ile beyaz şekerden kolayca kurtulacaksınız.Yeni Sağlık Haberleri

 • Bu yaz tatil yaparken dikkat edilmesi gerekenler!Bu yaz tatil yaparken dikkat edilmesi gerekenler!

  Okan Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş, bu yaz tatili döneminde nelere dikkat etmemiz gerektiğini açıkladı.

 • Gebelik ve lohusalık dönemine özel 6 korona önlemiGebelik ve lohusalık dönemine özel 6 korona önlemi

  Koronavirüsün özellikle hamilelik ve emzirme sürecinde etkilerine yönelik birçok bilinmezlik olduğunu belirten Acıbadem Kozyatağı Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Elif Meşeci, kontrollü sosyal hayat dönemine geçildiği 'yeni normal'de de hamilelerin ve emziren annelerin çok dikkatli olmaları gerektiğini söylüyor.

 • 25-31 Mayıs haftalık burç yorumları25-31 Mayıs haftalık burç yorumları

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım bu hafta burçları neler bekliyor?

 • A'dan Z'ye hamilelikte yapılacaklarA'dan Z'ye hamilelikte yapılacaklar

  Avrasya Hastanesi'nden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Nurcan Dalan hamilelik sürecinde uygulayabileceğiniz bakım sırlarını ve hamilelikle ilgili aklınıza takılan birçok konuya ilişkin bilgileri anlatıyor.

 • Eve giren ürünlerin hijyeni nasıl sağlanmalı?Eve giren ürünlerin hijyeni nasıl sağlanmalı?

  İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş, dışarıdan evimize gelen paketlerin hijyenini nasıl sağlamamız gerektiğini açıkladı.