Sahte Pirinci Anlama Yolları Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
2.05.2019 16:48

Sahte Pirinci Anlama Yolları

Birçok ürünün sahtesini yapan sahtekarlar, bu kez de sahte pirinç ile tüketicileri aldatıyor. Sahte pirinci anlamanın yollarını bilenler bu tuzağa düşmüyor.

Haber: Sahte Pirinci Anlama Yolları

Birçok üründe sahtecilik yapan gıda sahtecileri pirinçte de aynı tuzağı kuruyorlar. Sağlığınızı ve cüzdanınızı tehdit eden bu durumdan korunmak için bazı yöntemleri biliyor olmanız gerekiyor.

SAHTE PİRİNCİ ANLAMA YÖNTEMLERİ

Ateş testi: Çakmakla pirinci yakın. Pirinç alev alırsa o pirinç sahtedir. Çünkü gerçek pirinç alev almaz.

Su testi: Bir bardak suya bir yemek kaşığı pirinç ekleyin. Eğer pirinçler batmıyor, suyun yüzüne çıkıyorsa o pirinç sahtedir.

Küf testi: Pişirdiğiniz pirinçten bir avuç alın. 3-4 gün bir bir kasede saklayın. Kasenin kapağını açtığınızda küflü görüntüyle karşılaşırsanızo pirinç sahte demektir.

Pirinç tozu rengi: Pirinci havanda dövün.Pirinç tozu eğer sarı renk alıyorsa o pirinç sahtedir. Çünkü gerçek pirinç tozu beyazdır.

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Sağlık Haberleri

 • Bir ecza dolabında neler bulunmalı?
  Bir ecza dolabında neler bulunmalı?

  Her evde bulunması gereken ecza dolabı acil durumlarda hayat kurtarıcı rol üstlenebilir. Bu yüzden evlerinizde ecza dolabı bulundurmalı ve ecza dolabının içeriğini eksiksiz olarak tamamlamalısınız.

  20.9.2019 14:16
 • Sararan tırnaklara pratik çözüm
  Sararan tırnaklara pratik çözüm

  Makyaj, ilaç ya da farklı nedenlerle tırnaklarda sararma sorunu ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu sorunu çok dert etmenize gerek yok çünkü pratik bir yöntemle bu sorundan kurtulabilirsiniz.

  20.9.2019 12:26
 • Ayakları yumuşacık yapan muz uygulaması
  Ayakları yumuşacık yapan muz uygulaması

  Öğünlerinizde afiyetle tükettiğiniz muzu farklı şekilde kullanarak cilt sağlığınıza katkıda bulunabilirsiniz. Muzun kabukları ile ayağınıza yapacağınız pratik uygulama, ayaklarınızı yumuşacık yapacak.

  20.9.2019 08:37
 • Ağız kokusu düşmanı 5 besin
  Ağız kokusu düşmanı 5 besin

  Ağız kokusunun itici etkisinden kurtulmak için besinleri kullanmaya ne dersiniz? Lezzetli besinlerle ağzı kokusuna kurtulabilir, ferah bir nefese kavuşabilirsiniz.

  19.9.2019 15:15
 • En sık yapılan 5 egzersiz hatası
  En sık yapılan 5 egzersiz hatası

  Sağlığınızı korumak için egzersiz yapıyorsunuz ama egzersiz yaparken yanlış hamleler yaparak sağlığınızı tehlikeye atıyor olabilirsiniz.

  19.9.2019 14:27