Sahte Parfüm Nasıl Anlaşılır? Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Sahte Parfüm Nasıl Anlaşılır?

Orijinal parfüm ve sahte parfüm arasında belirgin farklar vardır. Bu noktalara dikkat ederek gerçek parfümle taklit parfümü rahatlıkla ayırabilirsiniz.

Haber: Sahte Parfüm Nasıl Anlaşılır?

Parfümün, ambalajına, seri numarasına, koku performansına ve kapak tasarımına bakarak onun gerçek parfüm olup olmadığını anlayabilirsiniz.

NASIL ANLAŞILIR?

Sahte parfüm ve gerçek parfüm arasındaki belki de en somut fark ilk sıkımdır. Gerçek parfüm ilk sıkışta parfüm sıkarken, sahte parfüm birkaç defa sıktıktan sonra parfüm sıkmaktadır.

Orijinal parfümlerin kutularında, parfüm şişesinin zarar görmemesi için ilave karton vardır. Sahte parfümler ise genellikle üstünkörü ambalajlanmıştır.

Parfüm borusu gerçek parfümde berrak, sahte parfümde ise berrak değildir.

Sahte parfümlerin ambalajlarında bulunan yazıların mürekkeplerinde kaymalar olur. Özensizdir. Orijinal parfümlerin ambalajları kusursuzdur.

Parfümü ilk sıktıktan sonra yoğun bir kolonya ya da alkol kokusu geliyorsa, o parfüm sahtedir.

Orijinal parfümlerin şişesinde ve kutusunda seri numarası yazmaktadır. Sahte parfümlerde ise sadece kutuda seri numarası yer alır. Ya da hiçbir yerinde seri numarası bulunmaz.

Gerçek parfümün ambalajının hiçbir detayında kusur bulunmaz. Sahte parfümlerde ise gözle görülür hatalar ve kalitesiz bir görünüm vardır.

Orijinal parfümün kapağı simetrik tasarıma sahiptir.

5.4.2019 14:24 [11920425]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.