Sağlıklı gülüşler için 3 alışkanlık Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
7.08.2019 17:02

Sağlıklı gülüşler için 3 alışkanlık

Diş fırçalamak normal şartlar altında asla atlamamamız gereken önemli bir adım. Bazı geceler yorgunluktan unutsak ya da zor gelse de diş fırçalamak sadece diş sağlığı değil tüm beden sağlığımız için oldukça önemli bir adım.

Haber: Sağlıklı gülüşler için 3 alışkanlık

Tüm ağzımızın sağlığı oldukça önemli olduğundan diş fırçalarken yapmamız gereken bazı adımları sizin için derledik.

1.SADECE DİŞ DEĞİL DİLİNİZİ DE FIRÇALAYIN

Dil yediğimiz her yemeğin ilk önce uğradığı alandır. Bu yüzden dişimiz kadar sert ve düzenli olmasa da günde en az bir defa hafifçe dilinizi fırçalamanız uygun olacaktır.

2.DİŞ İPİ KULLANIN

Diş ipi kullanımı edinilmesi en zor alışkanlıklardan birisidir. Ancak düzenli bir şekilde bu iplerden kullandığınızda aradaki farkı siz de hisssedeceksiniz.

3.FIRÇANIZA FAZLA MACUN ALMAYIN

Diş fırçalamada sık yapılan hataların başında diş fırçasına ne kadar macun alırsak o kadar temizlik sağlayacağı düşüncesidir. Aslında nohut tanesi kadar diş macunu fazlasıyla işinizi görecektir.

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Anne adayları arasında yeni trendler
  Anne adayları arasında yeni trendler

  Hamile elbisesi seçiminde bazı önemli noktalara dikkat edilmesi gerekirken, şıklığın nasıl korunabileceğine dair tüyolar!

  11.12.2019 11:33
 • Yılbaşı sofralarınızı renklendirecek 3 tarif
  Yılbaşı sofralarınızı renklendirecek 3 tarif

  Yılbaşı hepimizin yeni bir seneye geçmenin heyecanı ile herkesçe severek kutlanılan bir gün. Durum böyle olunca uzayıp giden sofralar yılbaşı gecelerinin vazgeçilmez parçaları haline geliyor.

  10.12.2019 12:07
 • Kışın evde çocuklarınızla oynayabileceğiniz 7 oyun
  Kışın evde çocuklarınızla oynayabileceğiniz 7 oyun

  Kış mevsimin gelmesi ve havaların soğumasıyla birlikte çocuklar parklardan ve yazın oynadıkları açık alanlardan uzaklaşarak evde daha çok zaman geçirmeye başlar. Günün büyük bir bölümünü evde geçiren çocuklara alternatif oyunlar sunulmadığı takdirde tüm zamanlarını ekran (TV, tablet, bilgisayar, telefon) karşısında geçirme eğiliminde olurlar.

  9.12.2019 10:52
 • Sorunsuz bir cilt için yapmanız gerekenler
  Sorunsuz bir cilt için yapmanız gerekenler

  Cildimiz bedenimizin dışarı açılan penceresidir. Durum böyle olunca hiçbirimiz penceremizi kirli göstermek istemeyiz. Cildin hem içten hem de dıştan temizliği bu yüzden oldukça önem teşkil eder.

  3.12.2019 14:56