Sağlığa zarar veren moda alışkanlıkları Haberi - yenikadin.com
7.09.2019 12:05

Sağlığa zarar veren moda alışkanlıkları

Şık görünmek için tercih ettiğiniz ürünler sağlığınız için ciddi tehditler içeriyor olabilir. Bu yüzden aldığınız ürünün özelliklerini bilmeli ve bu doğrultuda tercihlerinizi yapmalısınız.

Haber: Sağlığa zarar veren moda alışkanlıkları

Moda trenlerini takip ederken farkında olmadan sağlığınızı tehlikeye atıyor olabilirsiniz. Bunun için tercih ettiğiniz ürünlerin öncelikle sağlıklı olup olmadığına bakmalı ve sağlığınıza zararı olmayan ürünleri tercih etmelisiniz.

DAR KIYAFETLER

En moda akımlardan olan ve hemen hemen her parça için geçerli olan dar kesim kıyafetler, sağlığınız için ciddi riskleri beraberinde getiriyor.Aşırı dar kıyafetler, kan dolaşımını etkiliyor ve varis gibi sağlık sorunlarına neden oluyor.

YAPAY DERİ KIYAFETLER

Deri pantolon, ceket ve farklı deri tasarımlar sık sık moda trendleri arasına giriyor. Bu noktada tercih ettiğiniz ürünün hakiki deri olmasına dikkat etmeli ve üretimde kullanılan kimyasal maddelerin sağlık açısından zararsız olduğundan emin olmalısınız. Ürün fiyatları nedeniyle deri kıyafetlerde kullanılan malzemelerin sağlık açısından öneminin çoğu kez arka planda bırakıldığı düşünüldüğünde, deri kıyafet seçiminde çok dikkatli olmanız gerektiği sonucu ortaya çıkıyor.

GÖZLÜKTE SAHTE CAM SORUNU

Gözlerinizi tehdit eden en büyük tehlikelerden biri sahte cam gözlükleridir. Moda trendlerinin çok sık değişmesi ve bu değişime ayak uydurmak için sık sık gözlük almanız bazı detayların gözünüzden kaçmasına neden olabilir. Gözlük tercihinde taklit ürünlerden sakınmalı ve UV koruması olan gözlükleri tercih etmeniz gereklidir.

SAHTE TAKILAR

Takılar kadınların vazgeçilmezidir. Cilt, saç ve farklı sorunlara neden olan sahte takılar, egzama, alerji ve kaşıntı gibi farklı sorunlara neden olabiliyor.Bu yüzden sahte takılardan uzak durmalısınız.

YÜKSEK TOPUKLAR

Modanın olmazsa olmazı haline gelen yüksek topuklar dikkatleri üzerinize çekmeyi sağlasa da sağlığınız için sorun oluşturabiliyor. Aşırı yüksek topuklu ayakkabılar, duruş bozuklukları, sırt ağrısı ve bel fıtığı gibi sağlık sorunlarına neden olabiliyor.Yeni Sağlık Haberleri

 • Baş ağrısı nedir? Baş ağrısı neden olur? Baş ağrısı nasıl geçer?Baş ağrısı nedir? Baş ağrısı neden olur? Baş ağrısı nasıl geçer?

  Covidin ülkemizde yayılmasıyla birlikte belirtilerinden biri olan baş ağrısı son dönemde internette sıkça aratılmaya başlandı. Son dönemde en çok aranan konular ise " Baş ağrısı neden olur? Baş ağrısı nedenleri nelerdir? Baş ağrısı nasıl geçer? "

 • Pandemi etkisiyle evlilik ve boşanmalardaki süreç azaldıPandemi etkisiyle evlilik ve boşanmalardaki süreç azaldı

  Çocuk için evli kalmak, ailedeki sorunu çözmez. Çocukların boşanmaya gösterdikleri tepkinin asıl sebebi anne ve babalarından ayrılmayı istememeleridir. DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü'nden Uzman Klinik Psikolog Ceren Kurtay Doğan anlatıyor…

 • Türkiye'nin Vuhan'ı' İstanbul'da koronavirüs salgını ne durumda?Türkiye'nin Vuhan'ı' İstanbul'da koronavirüs salgını ne durumda?

  Türkiye'de ilk koronavirüs vakası, geçen yılın Mart ayında İstanbul'da tespit edildi. Koronavirüsten kaynaklanan ilk ölüm haberi de yine aynı dönemde İstanbul'dan geldi. Sonrasında salgın hem İstanbul'da hem de ülkede hızla yayıldı.

 • Sular Akademi Hastanesi'nin hedefi sağlık turizmiSular Akademi Hastanesi'nin hedefi sağlık turizmi

  Sular Akademi Hastanesi'nin hedefi sağlık turizmi Başhekim Dr. Özkar; "Sadece civar illerden değil yurt dışından da gelen hastalarımızı ağırlamak istiyoruz" Kahramanmaraş'ta Sular Akademi Hastanesi 300 yatak kapasiteli, 7 ameliyathanesi ile sağlık sektöründe vatandaşlara hizmet sunmaya başladı.

 • Hindistancevizi yağı, türk kahvesi karışımı marifetleri sonsuz!Hindistancevizi yağı, türk kahvesi karışımı marifetleri sonsuz!

  Kahve tutkunlarının yeni gözdesi yağlı Türk kahvesinin, kilo vermeyi kolaylaştırmaktan iştahı azaltmaya, açken olan baş ağrısına çözüm olmaktan konsantrasyonu arttırmaya kadar onlarca faydası var. Dr. Ayşegül Çoruhlu yağlı Türk kahvesi ile ilgili şaşırtıcı bilgiler paylaştı.