Sadece Ev İşi Yaparak Kilo Vermek Mümkün Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Sadece Ev İşi Yaparak Kilo Vermek Mümkün

Bilimsel araştırmaya göre sadece ev işi yaparak kilo verebilirsiniz. Bakın hangi ev işini yaptığınız takdirde kaç kalori yakıyorsunuz…

Haber: Sadece Ev İşi Yaparak Kilo Vermek Mümkün

Spor salonuna üye olmayı ya da her sabah kilometrelerce koşmayı boş verin. Daily Mail'in yer verdiği yeni bir araştırma, yalnızca ev işi yaparak formda kalınabileceğini ortaya koyuyor.

Ev işlerinin bol kalori yaktırdığını işaret eden bilimsel veriler elbette yalnızca kadınlar için değil, erkekler için de geçerli!

Good Housekeeping Enstitüsü (GHI) toz alma, yerleri süpürme ve banyoyu temizleme gibi ev işlerinin evden çıkmadan kalori yakmak için çok etkili olduğunu ortaya koydu. Araştırma, iki saat yoğun bir şekilde ev işi yapan katılımcıların yaklaşık 600 kalori yaktığını gösteriyor. Bu miktar, 5 km'lik bir koşu sonrası yakılan 374 kalorinin yaklaşık iki katı kadar!

Bu veriler sonucunda, 20 dakika boyunca banyoyu temizlemek yaklaşık 100 kalori yaktırıyor. Cam temizlemek de çok kalori yaktıran bir iş… 20 dakika cam temizleyince yakılan kalori miktarı yaklaşık 115. Eğer 40 dakika boyunca toz alırsanız yaklaşık 200 kalori yakacaksınız. 20 dakika yerleri silmek ise yaklaşık 107 kalori yaktırıyor.

Evi süpürmek listenin en alt sırasında yer alsa da, 20 dakika ev süpüren katılımcıların yaklaşık 86 kalori yaktıkları tespit edilmiş. Bundan böyle ev temizledikten sonra keyif kahvenizi içerken gönül rahatlığıyla canınızın çektiği şeyi yiyebilirsiniz. Çünkü bunu hak ettiniz!16.9.2017 14:58 [10034081]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Sağlık Haberleri