Sadece bu lezzetler için İspanya'ya gitmek isteyeceksiniz Haberi - yenikadin.com
20.07.2019 10:37

Sadece bu lezzetler için İspanya'ya gitmek isteyeceksiniz

Ağızlarının tadını çok iyi bilen İspanyollar, kendilerine has kültürü, yaşam tarzı ve damak tatları ile yemek kültürü açısından bambaşka bir evredeler.

Haber: Sadece bu lezzetler için İspanya'ya gitmek isteyeceksiniz

En az bizim kadar yemeyi, içmeyi, uzun sofraları, o sofralarda koyulaşan muhabbetleri seven ispanyolların, masalarından eksik olmayan gelenekselleşmiş yiyecek ve içeceklerini sizler için derledik.

TÜRK USULÜ SÜTLACIN, İSPANYOL KARDEŞİ: ARROZ CON LECHE

Pirinç ve süt ile yapılan sütlaca çok benzeyen, üzerine tarçın serpilerek servis edilen geleneksel bir tatlı.

DENİZ ÜRÜNÜ SEVENLERE: PAELLA

İspanya'nın her kesiminde farklı tarzda yapılan bir yiyecektir. Pirinç ve safran ile yapılır. En çok tercih edilen şekli midye dolma ile yapılandır.

YEMEKLERİN YAKIN ARKADAŞI: MANCHEGO PEYNİRİ

Daha çok yemeklerde kullanılan; makarna, sulu yemek, et yemekleri ve dahi her şeyle çok yakışan tanınan bir İspanyol peynir çeşididir.

İSPANYOL DOMATES ÇORBASI: GAZBACHO

Domates püresi kıvamını andıran, soğuk tüketilen, özellikle İspanyollar için yaz ayının vazgeçilmez çorbasıdır.

RENGARENK SÜSLENMİŞ EKMEKLER: TAPAS

Daha çok kanepeyi andıran, İspanyol mutfağı denildiğinde ilk akla gelen tatlardan birisi olan, daha çok atıştırmalık olarak tercih edilen tapasın en çok tercih edilen çeşidi acı patates püreli olandır.Yeni Yenikadın Haberleri

  • Pandemide kendimize iyi bakmanın yollarıPandemide kendimize iyi bakmanın yolları

    Bu günlerde insanların birbirine en sık söylediği şeylerden biri de kendilerine iyi bakmaları gerektiği. Dengeli beslenmek, spor yapmak gibi bilinen konuların dışında; kişilerin içsel motivasyonlarını sağlamaları ve dengelerini korumaları için neler yapılması gerektiğine dair bilgileri İlişkiler Koçu Pelin Narin Tekinsoy açıkladı.

  • 19-25 Nisan haftalık burç yorumları19-25 Nisan haftalık burç yorumları

    Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 19-25 Nisan haftasında burçları neler bekliyor?

  • Gebelerin çoğu Korona'yı belirtisiz geçiriyorGebelerin çoğu Korona'yı belirtisiz geçiriyor

    Covid-19 enfeksiyonunun hem anne hem de bebeğin sağlığı açısından ailelerde endişelere neden olduğuna dikkat çeken Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Levent Özçer konuyla ilgili bilgilendirme yaptı.