Sadece 100 gramı tüm vücudu yenileyebiliyor! Haberi - yenikadin.com
21.06.2019 13:15

Sadece 100 gramı tüm vücudu yenileyebiliyor!

Amerika kıtasına has bir meyve olan kara ceviz, büyük oranda kabuktan oluşur; meyve kısmı çok azdır. Bu yüzden değerli olan kara ceviz aynı zamanda inanılmaz besleyici özelikleri ve sağlığa etkileri ile mucize besin gibidir.

Haber: Sadece 100 gramı tüm vücudu yenileyebiliyor!

Uzmanların 100 gram tüketildiğinde bütün vücudu yenileyebileceğini söylediği kara ceviz, vücut sağlığı açısından çok faydalıdır. Sağlığa olumlu etkileri yanında zararlı böceklere karşı etkili olması ile işlevsel özelliklere sahiptir.

KARA CEVİZİN İNANILMAZ FAYDALARI

Yüksek antioksidan oranına sahip olan kara ceviz vücuttaki mantarlı hücreleri yok ederek idrar yolu ile atılmasını sağlar.

Cilt bakımında da önemli katkıları olan kara ceviz, deforme olmuş hücreleri onararak yenilenme sağlar ve yaşlanmayı geciktirir.

Anti-inflamatuar içeriği ile kolon ve bağırsak duvarlarındaki iltihaplı hücreleri temizleyerek kanseri önlemeye yardım eder.

Omega 3 içeriği ile kalp sağlığını korur. Bu da felç ve inme gibi sağlık sorunları yaşama riskini azaltır.

Beslenme yolu ile alınan zararlı radikallerin bağışıklığı zayıflatmasını engeller. Bunun yanı sıra serbest radikallerle savaşır.

Antifungal aktivitesi ile kansere neden olan tümörlü hücrelerin emilimini hızlandırarak vücuttan atar.

Uzmanlar, kara cevizin 100 gramının bile tüm vücudu yenileyebileceğini söylüyor.

Kara ceviz aynı zamanda zararlı böceklere ve sineklere karşı koruma sağlar.

KARA CEVİZ SUYU TARİFİ

Akşam yatmadan önce kara cevizi kırın ve bir bardak suyun içine ilave edin. Sabah uyanır uyanmaz bu suyu için. Afiyet olsun.Yeni Sağlık Haberleri