Saçlarınız için mucize etkisi yaratan yağlar Haberi - yenikadin.com
4.03.2021 12:00

Saçlarınız için mucize etkisi yaratan yağlar

Artan hava kirliliği, saç şekillendirici makineler ve kimyasal ürünler gibi sebeplerle saçlar zamanla yıpranabiliyor. Evde uygulanabilecek doğal ve basit birkaç yöntem ile saçlarınız eski sağlığına tekrar kavuşabilir.

Haber: Saçlarınız için mucize etkisi yaratan yağlar

Saçlar için kullanılacak yağların saç büyümesini sağlaması, kepekle ve kuru saç derisi ile mücadele etmesi, saçlardaki sorunları gidermesi, parlaklık katması ve aynı zamanda da saçları beslemesi önemlidir. Öncelikle yapmamız gereken şey, sahip olduğunuz saç tipini, kalitesini ve neye ihtiyaç duyduğunu anlamaktır.

Hindistan Cevizi Yağı

Zarar görmüş ve yıpranmış saçlara en iyi gelen ürünlerden biri olarak adlandırılan Hindistan Cevizi Yağı, saçlara kazandırdığı parlaklıkla daha canlı bir görüntü oluşturur. Saç derisinde bulunan yağ oranını dengelerken hem kuru hem de yağlı saçlara iyi gelir. Saç uçlarındaki kuruluğu alan Hindistan Cevizi yağı, saç direncini de arttırır.

Saçlarınız için mucize etkisi yaratan yağlar

Argan Yağı

Saçlara en iyi gelen yağlardan biri olarak bilinen argan yağı, hasar görmüş saçları onarır ve saç köklerini hasar görmekten korur. Ayrık saçuçlarını tedavi ederken yoğun yapısı ile saçın nemlenmesini de sağlar.

Saçlarınız için mucize etkisi yaratan yağlar

Badem Yağı

Cilt ve saç sağlığı için çok faydalı olan badem yağı, içerisinde bulunan E vitamini ile saçın daha güçlü olmasını sağlar. Saçın uzamasını sağlamak ve kepek problemini kontrol altına almak için çok fazla tercih edilmektedir.

Saçlarınız için mucize etkisi yaratan yağlar

Zeytinyağı

Koruyucu ve nemlendirici özelliğe sahip olan zeytinyağı saçları daha yumuşak bir hale getirmek için çok fazla tercih ediliyor. Özellikle limon suyu ile karıştırıp kullanıldığında saçlara gözle görülür bir parlaklık ve yumuşaklık kazandırıyor.

Saçlarınız için mucize etkisi yaratan yağlar

Lavanta Yağı

Lavanta çiçeğinin özünden yararlanarak üretilen bu yağ hoş kokusu ve hafifliği ile tercih ediliyor. Uçucu yağlardan olan lavanta yağı saç derisi problemleri için çözümler üretebiliyor. Kokusu ve hafifliği ile stresi de azalttığı için çok seviliyor.

Saçlarınız için mucize etkisi yaratan yağlar

Biberiye Yağı

Yüzyıllar boyunca, saç uzamasıve gri saçların başlangıcını geciktirmek için birçok kültürde kullanılan biberiye yağı, kafa derisindeki kan dolaşımını uyarır. Bu uyarı yeni saç köklerinin oluşmasına sebep olurken var olan saçların rengini korunmasını sağlar.

Saçlarınız için mucize etkisi yaratan yağlar

Sarımsak Yağı

Saçların daha hızlı uzaması için uzun zamandır kullanılan sarımsak yağı, içerisinde bulundurduğu enzimler ve antibiyotik oranıyla gerçekten mucize etkisi yaratıyor. Sizi rahatsız edebilecek bir kokusu olabilir. Bu kokuyu hafifletmek için sarımsak yağı ile lavanta yağını karıştırıp kullanabilirsiniz.

Saçlarınız için mucize etkisi yaratan yağlar


Yeni Sağlık Haberleri

 • Kabus geri döndü, öldürücülüğü Covid'den yüksekKabus geri döndü, öldürücülüğü Covid'den yüksek

  Kabus geri döndü, öldürücülüğü Covid'den yüksek Öldürücülüğü Covid-19'dan daha yüksek olan KKKA Sivas'ta 3 can aldı, KKKA hastalığı taşıyan keneler Batı'ya doğru yayılıyor Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı, Halk Sağlığı Öğretim Üyesi ve aynı zamanda Bulaşıcı Hastalıklar...

 • Prof.Dr. Mehmet Ceyhan'dan endişe veren uyarı: Tedbirler arasında ters tepebilecekler varProf.Dr. Mehmet Ceyhan'dan endişe veren uyarı: Tedbirler arasında ters tepebilecekler var

  Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, "Şu anda tedbirler, hastalığı kontrol etme açısından aşılamadan daha önemli. Aşılamada, etkiyi yüzde 70-75 aşıladığınızda görüyorsunuz" açıklamasını yaptı. Öte yandan 1 Haziran'a kadar uygulanacak tedbirleri çok etkili bulmadığını söyleyen Prof. Dr. Ceyhan, "Eğer dikkatli davranmazsak bu kazanımları kaybedebiliriz. Kısa sürede birkaç haftada vakalar tekrar artmaya başlar.'' dedi.

 • Karantinada olması gereken kişi hasta ziyaretine giderken yakalandıKarantinada olması gereken kişi hasta ziyaretine giderken yakalandı

  Karantinada olması gereken kişi hasta ziyaretine giderken yakalandı Kırklareli'nde korona virüs mücadelesi kapsamında karantinada olması gereken kişi, hastanede tedavi gören yakınını ziyaret etmeye giderken trafik uygulamasında yakalandı.

 • PROF. DR. ÇETİN KKKA AŞISI, KORONAVİRÜS NEDENİYLE İKİNCİ PLANDA KALDIPROF. DR. ÇETİN KKKA AŞISI, KORONAVİRÜS NEDENİYLE İKİNCİ PLANDA KALDI

  SİVAS Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlhan Çetin, havaların ısınmasıyla yeniden ortaya çıkan Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığı için başlatılan aşı çalışmalarının, dünya genelinde bütün dikkatlerin koronavirüs üzerinde yoğunlaşması nedeni ile ikinci planda...

 • Şanlıurfa'da Covid-19 aşılarını yaptıran yaşlılar normal hayata döndüŞanlıurfa'da Covid-19 aşılarını yaptıran yaşlılar normal hayata döndü

  Şanlıurfa'da Covid-19 aşılarını yaptıran yaşlılar normal hayata döndü Yaşlılar gezmenin keyfini çıkardı Şanlıurfa'da kontrollü normalleşme genelgesi kapsamında iki doz aşısını yaptıran yaşlılar, kısıtlamadan muaf olarak 15 ay sonra normal hayata geri döndü.