Saçlarınız Bahara Hazır Mı? Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Saçlarınız Bahara Hazır Mı?

Mevsim geçişlerinde saç bakımınızı ihmal etmeyin!

Haber: Saçlarınız Bahara Hazır Mı?

Saçlarınızın da cildiniz gibi bakıma ve yeniden yapılanmaya ihtiyacı vardır. Saçlarınız kışın yetersiz bakım ve maruz kaldığı işlemler karşısında zayıflar, uçlarında çatallaşmalar meydana gelir. Saç boyası, sprey gibi ürünler de yıpranmalara neden olabilir ayrıca bahar aylarında saç dökülmesi sıkça karşılaşılan problemlerdendir.

Güçlü saçlara sahip olmak için elbette ki öncelikle beslenmenize dikkat etmeniz gerekiyor. Bunun yanında bahar aylarında doğru ve doğal bir bakım uygularsanız saçlarınız yaz aylarına daha güçlü ve canlı girecektir.

Bahar mevsimine özel saç bakım kürleri ile saçınıza bakım yapıp canlandırabilirsiniz. Kışın yıpranan saçlarınızı onararak güçlendirecek ve canlandıracak doğal bakım maskelerinden faydalanabilirsiniz. Bakımlı saçlar için tamamen doğal lavanta maskesini deneyebilirsiniz. Haftada bir uygulanması yeterli olan bu tarif ile saç dökülmelerinizin azaldığını, parlaklık ve canlılık kazandığını fark edeceksiniz.

Lavantalı Saç Maskesi

4 bardak sıcak suyun içine lavantaları atın ve 10 dakika kadar demlenmesini bekleyin. Demlendikten sonra lavantaları süzün ve suyu ılıklaştıktan sonra temiz saça uygulayarak yarım saat saçınızda bekletin. Saçınızı ılık su ile durulayın.5.4.2017 10:48 [9460354]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Yoga Çocukları Olumlu Etkiliyor
  Yoga Çocukları Olumlu Etkiliyor

  Okul çağındaki çocuklarda yapılan çalışmalar, yoga ve bedensel farkındalık egzersizlerinin hem fiziksel hem de zihinsel sağlığı iyileştirdiğini gösterdi.

  28 dakika önce..
 • Kırmızı Et Tüketemeyen Bireyler İçin Beslenme Önerileri
  Kırmızı Et Tüketemeyen Bireyler İçin Beslenme Önerileri

  Son zamanlarda ülkemizde yaşanan Şarbon hastalığı tehlikesi nedeniyle kırmızı et yemekten kaçınıyorsanız önerilerime kulak verebilirsiniz.

  1 saat önce..
 • Riskli Bir Gündeyiz
  Riskli Bir Gündeyiz

  Bugün ne yapılabilir ? Bugün sert bir açıda duran Mars-Uranüs ani gelişmelere, kimi zaman kopmalara ve kaza yaratabilecek potansiyellere işaret etmekte.

  19.9.2018 19:45
 • Maya Takviminde Bugün
  Maya Takviminde Bugün

  Galaktik ton 9/ Çakmaktaşı Esneklik göstermeye bakalım.

  19.9.2018 19:45
 • Evinizde Bu Çiçekten Varsa Dikkat! Durduğu Yerde...
  Evinizde Bu Çiçekten Varsa Dikkat! Durduğu Yerde...

  Görünümü ile insanı etkileyen dua çiçeği, Marantaceae (Duaçiçeğigiller) ailesinin Maranta cinsinden bir türüdür. Dua çiçeği insana verdiği muhteşem his ve ferahlık ile bilinir. Bizde sizin için dua çiçeği hakkında bakım ve yetiştirme üzerine bilgiler paylaştık. Peki dua çiçeği nedir? Dua çiçeği çeşitleri nelerdir? Dua çiçeğinin bakımı nasıl olmalıdır?

  19.9.2018 19:45