Saçları Uzatan Soğan Kürü Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Saçları Uzatan Soğan Kürü

Pek çok kişi kokusundan dolayı soğan suyuyla saçı uzatma yöntemine endişe ile baksa da, soğanın saçları uzatan mucize etkisi kokuyu da katlanılabilir kılıyor.

Haber: Saçları Uzatan Soğan Kürü

Soğan hiçbir yan etkiye yada alerjiye yol açmadan saçların uzamasını sağlıyor. Pek çok kişi soğan suyuyla saçı uzatma yöntemine endişe ile baksa da, saç uzatmak için etkileri belirgin bir şekilde hızlıca fark ediliyor.

SOĞAN SUYU SAÇ DÖKÜLMESİNİ DE AZALTIYOR

Soğan suyunu saçın diplerine sürmek saç dökülmesini azaltmaktadır ve kafa derisi ile ilgili oluşabilecek sorunları da önlüyor. Ayrıca, saçların erkenden beyazlamasını da yavaşlatabiliyor.

Soğanda bulunan bol miktardaki sülfür sebebiyle, soğan suyu kafa derisine sürüldüğünde kan dolaşımını hızlandırıyor ve saçların uzaması için lazım olan kolajen dokularının üretimini arttırıyor. Sülfürün ayrıca anti-bakteriyel özelliği de olması sebebiyle, mantar ve bakteri oluşumu da ortadan kaldırıyor.

SOĞAN SUYU NASIL UYGULANIR

Soğan suyu yöntemini saçınıza uygulamak için tek problem, soğanın keskin sevilmeyen kokusu olabilir. Soğan suyunu başınızda en az 30 dakika bekletmeniz gerekiyor. Kokudan rahatsız olmuyorsanız, daha uzun süre de bekletebilirsiniz. Bu sizin yararınıza olacaktır. Sonuçları görmek için, düzenli olarak haftada en az 3 defa ve en az 2 ay süresince uygulamanız gerekiyor.


1.8.2016 14:52 [8664473]


Yeni Yenikadın Haberleri