Saç Tokalarınız Artık Kaybolmayacak Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Saç Tokalarınız Artık Kaybolmayacak

Kısa ya da uzun saçlı fark etmeksizin, saç tokaları kadınların vazgeçilmez eşyaları arasında yer alıyor. Ancak minik ve kaybolmaya pek hevesli bu aksesuarları bir arada tutmak zaman zaman zor olabiliyor.

Haber: Saç Tokalarınız Artık Kaybolmayacak

Sizin de saç tokalarınız birer birer ortadan yok olmaya başladıysa, yeni saklama yöntemlerine geçiş yapma zamanınız gelmiş demektir.

Saç tokalarınızı bir arada tutun

Daha yeni aldığınız ancak kısa sürede kaybolan tokalar sizi bıktırdıysa, saç tokalarınızı çekmece içlerinde, duşta, banyoda ya da evin diğer yerlerinde bırakmak yerine hepsini bir arada tutmayı deneyebilirsiniz. Bunun için her zaman gözünüzün önünde olacak bir alan belirleyip, sadece tokalarınıza özel bir kutu ya da kavanozdan yararlanabilirsiniz. Lastik tokalar için şeffaf, cam ya da plastik bir kutu, aradığınızı kolayca bulmanıza yardımcı olacaktır. Bölmeli bir takı kutusuna ise diğer tokalarınızı renklerine göre yerleştirebilirsiniz.

Çantalarınızı temizlerken her birinden üçer beşer çıkan saç tokaları, ihtiyacınız olduğunda nedense hiç orada olmaz. Dışarıdayken toka kullanmanız gereken durumlar için çantanızda taşıyacağınız bir toka anahtarlığı yapabilirsiniz. Böylelikle anahtar halkasına geçireceğiniz saç lastikleri kaybolmadan bir arada duracaktır.

Saç tokalarını dekoratif silindir şeklindeki objelere geçirebilirsiniz. Ahşap, cam ya da plastik bir objede tuttuğunuz saç tokaları, şık bir görünümün yaratmanın yanı sıra daima gözünüzün önünde olacaktır. Renkli, minik lastik tokalar kullanıyorsanız, bunları atmaya kıyamadığınız çikolata kutularında ya da kapaklı ilaç kutularında renklerine göre saklayabilirsiniz.

Tokalarınızın elinizin altında olmasını istiyorsanız yardım alabileceğiniz bir diğer ürün de makyaj düzenleyici ürünler. Şeffaf, bölmeli ya da çekmeceli makyaj düzenleyicilerde tokalarınızı saklayabilirsiniz.

Mıknatıslı panolardan yardım alın

Uzun ya da kısa saçlı, birçok kadının kullandığı saç aksesuarı olan tel tokalar en çabuk kaybolan ürünler arasında yer alıyor. Tel tokaların oraya buraya saçılıp dağılmasından yorulduysanız, mıknatıslı bir panodan yararlanabilirsiniz. Bu panoyu makyaj masanızın yanına ya da banyo dolabına asabilirsiniz. Böylelikle hazırlanırken çekmeceleri karıştırmak yerine elinizi attığınızda istediğiniz tokaya ulaşabilirsiniz. Tel tokaları yanınızda taşımanız gerekiyorsa, metal sakız kutularını ya da minik şeker kutularını kullanabilirsiniz.

Hem sizin hem çocuklarınızın çıtçıtlı ya da klipsli tokalarını saklamak için renkli kurdelelerden yardım alabilirsiniz. Tokaların boyutlarına göre farklı kalınlıktaki kurdeleleri uzun ya da kısa keserek, çocuk odasının duvarına asabilirsiniz. Bunların yanı sıra tokalarınız için bir duvar panosu hazırlayabilirsiniz. Panonun üzerine dikey ya da yatay olarak asacağınız lastiklerin üzerine tokalarınızı yerleştirebilirsiniz.


16.3.2018 20:19 [10664668]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Hindistan Cevizi Sütünün Faydaları Nelerdir, Nasıl Yapılır?
  Hindistan Cevizi Sütünün Faydaları Nelerdir, Nasıl Yapılır?

  Kremsi dokusu ve hafif doğal tatlılığı ile Hindistan cevizi sütü sağlık açısından oldukça faydalı ve lezzetli bir içecektir. Genellikle Hindistan cevizi suyu ile karıştırılan Hindistan cevizi sütü aslında çok farklıdır. Sizlere Hindistan cevizi sütü faydalarını ve Hindistan cevizi sütünün nasıl yapıldığını açıklayacağız. İşte Hindistan cevizi sütünün faydaları ve Hindistan cevizi sütü nasıl yapılır sorusunun cevapları…

  22.6.2018 16:15
 • Kırlangıç Otu Nedir, Faydaları Nelerdir?
  Kırlangıç Otu Nedir, Faydaları Nelerdir?

  Kırlangıç otu nedir, faydaları nelerdir son zamanlarda sık merak edilen sorulardan birisi. Ülkemizde yetişen ve oldukça şifalı bir bitki olması nedeniyle dikkat çeken kırlangıç otu nedir, faydaları nelerdir bilmiyorsanız artık yeni bir besin ile tanışmanızın tam zamanı. İnsan vücudu için birçok etkisi olan bitkiyi aktarlardan satın alabilir, çay olarak tüketerek tüm faydalarından yararlanabilirsiniz. Peki, kırlangıç otu neden bu kadar merak ediliyor? Kırlangıç otu nedir, faydaları nedir sizler için derledik, işte o maddeler…

  22.6.2018 15:00
 • İdrar Söktürücü Bitkiler
  İdrar Söktürücü Bitkiler

  İdrar söktürücüler vücuttaki fazla su ve sodyumu atmaya yararlar. Vücutta fazla su olması sizi olduğunuzdan kilolu gösterebilir, eklem ağrıları ve yüksek tansiyona sebep olabilir. Bazı otlar ve bitkiler vücuttaki fazla sıvıdan kurtulmanıza yardımcı olabilir. Peki, bu idrar söktürücü bitkiler hangileridir merak ediyor musunuz? Sizin için idrar üretimini arttıran idrar söktürücü bitkileri araştırdık. İşte idrar söktürücü bitkiler…

  22.6.2018 14:45
 • Her Şiddet Uygulayan, Psikiyatrik Hasta Değil!
  Her Şiddet Uygulayan, Psikiyatrik Hasta Değil!

  Beyin Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Dilek Meltem Taşdemir Erinç, hayvanlara yönelik şiddet olaylarını değerlendirdi.

  22.6.2018 13:45
 • Ergen Beslenmesinin 10 Önemli Kuralı
  Ergen Beslenmesinin 10 Önemli Kuralı

  Beslenme ve Diyet Uzmanı Dilem İrkin Koçan, “Çocukluk çağında alınan kiloları göz ardı etmek, en büyük ebeveyn hatalarından biridir; dedi ve beslenme konusunda uyarılarda bulundu.

  22.6.2018 12:15