Saç Tokalarınız Artık Kaybolmayacak Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Saç Tokalarınız Artık Kaybolmayacak

Kısa ya da uzun saçlı fark etmeksizin, saç tokaları kadınların vazgeçilmez eşyaları arasında yer alıyor. Ancak minik ve kaybolmaya pek hevesli bu aksesuarları bir arada tutmak zaman zaman zor olabiliyor.

Haber: Saç Tokalarınız Artık Kaybolmayacak

Sizin de saç tokalarınız birer birer ortadan yok olmaya başladıysa, yeni saklama yöntemlerine geçiş yapma zamanınız gelmiş demektir.

Saç tokalarınızı bir arada tutun

Daha yeni aldığınız ancak kısa sürede kaybolan tokalar sizi bıktırdıysa, saç tokalarınızı çekmece içlerinde, duşta, banyoda ya da evin diğer yerlerinde bırakmak yerine hepsini bir arada tutmayı deneyebilirsiniz. Bunun için her zaman gözünüzün önünde olacak bir alan belirleyip, sadece tokalarınıza özel bir kutu ya da kavanozdan yararlanabilirsiniz. Lastik tokalar için şeffaf, cam ya da plastik bir kutu, aradığınızı kolayca bulmanıza yardımcı olacaktır. Bölmeli bir takı kutusuna ise diğer tokalarınızı renklerine göre yerleştirebilirsiniz.

Çantalarınızı temizlerken her birinden üçer beşer çıkan saç tokaları, ihtiyacınız olduğunda nedense hiç orada olmaz. Dışarıdayken toka kullanmanız gereken durumlar için çantanızda taşıyacağınız bir toka anahtarlığı yapabilirsiniz. Böylelikle anahtar halkasına geçireceğiniz saç lastikleri kaybolmadan bir arada duracaktır.

Saç tokalarını dekoratif silindir şeklindeki objelere geçirebilirsiniz. Ahşap, cam ya da plastik bir objede tuttuğunuz saç tokaları, şık bir görünümün yaratmanın yanı sıra daima gözünüzün önünde olacaktır. Renkli, minik lastik tokalar kullanıyorsanız, bunları atmaya kıyamadığınız çikolata kutularında ya da kapaklı ilaç kutularında renklerine göre saklayabilirsiniz.

Tokalarınızın elinizin altında olmasını istiyorsanız yardım alabileceğiniz bir diğer ürün de makyaj düzenleyici ürünler. Şeffaf, bölmeli ya da çekmeceli makyaj düzenleyicilerde tokalarınızı saklayabilirsiniz.

Mıknatıslı panolardan yardım alın

Uzun ya da kısa saçlı, birçok kadının kullandığı saç aksesuarı olan tel tokalar en çabuk kaybolan ürünler arasında yer alıyor. Tel tokaların oraya buraya saçılıp dağılmasından yorulduysanız, mıknatıslı bir panodan yararlanabilirsiniz. Bu panoyu makyaj masanızın yanına ya da banyo dolabına asabilirsiniz. Böylelikle hazırlanırken çekmeceleri karıştırmak yerine elinizi attığınızda istediğiniz tokaya ulaşabilirsiniz. Tel tokaları yanınızda taşımanız gerekiyorsa, metal sakız kutularını ya da minik şeker kutularını kullanabilirsiniz.

Hem sizin hem çocuklarınızın çıtçıtlı ya da klipsli tokalarını saklamak için renkli kurdelelerden yardım alabilirsiniz. Tokaların boyutlarına göre farklı kalınlıktaki kurdeleleri uzun ya da kısa keserek, çocuk odasının duvarına asabilirsiniz. Bunların yanı sıra tokalarınız için bir duvar panosu hazırlayabilirsiniz. Panonun üzerine dikey ya da yatay olarak asacağınız lastiklerin üzerine tokalarınızı yerleştirebilirsiniz.


16.3.2018 20:19 [10664668]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • 2018 Avize Modelleri
  2018 Avize Modelleri

  2018 avize modelleri odanın dekorasyonunu tamamlayan son nokta niteliği taşırlar. Bir yemek masasını vurgulamak için de, oturma odanızın atmosferini istediğiniz gibi tamamlayabilmek için de aydınlatma üniteleri dekorasyonunuzun kilit noktasını oluşturur. Sizde odanızın atmosferini istediğiniz gibi tamamlamak istiyorsanız 2018 avize modellerine göz atabilirsiniz. İşte birbirinden şık 2018 avize modelleri..

  39 dakika önce..
 • Uykuyla İlgili Bilinmeyenler
  Uykuyla İlgili Bilinmeyenler

  Güne zinde başlayabilmek, çeşitli hastalıklara yakalanmamak için iyi bir uyku çok önemli. Uykusuzluğun zararları saymakla bitmiyor. Okan Üniversitesi Hastanesi Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Okan Bölükbaşı uyku ile ilgili önemli bilgiler verdi.

  1 saat önce..
 • Disney ile Rengarenk Bir 23 Nisan
  Disney ile Rengarenk Bir 23 Nisan

  Disney Türkiye, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı bu yıl yine aralarında pek çok ilklerin de yer alacağı coşkulu ve rengârenk aktivitelerle kutluyor.

  2 saat önce..
 • Kanal Tedavisiyle İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar
  Kanal Tedavisiyle İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar

  Endodonti Uzmanı Dr. Tubahan Kaya, tüm bu yanlış bilgilenmelerin zaman kaybına neden olduğunu, dolayısıyla dişi kurtarma şansının azaldığına ve sonuçta da dişin kaybedilebileceğine dikkat çekiyor. Bu nedenle kanal tedavisiyle kurtarılabilme şansı olan dişlerin tedavisinin ertelenmemesi gerektiğinin altını çiziyor. Dr. Tubahan Kaya, konuyla ilgili hatalı davranışlara götüren yanlış bilgileri doğrularıyla güncelliyor...

  2 saat önce..
 • Rally Halikarnasso Başlıyor!
  Rally Halikarnasso Başlıyor!

  Türkiye’nin en zorlu yarış organizasyonlarından biri olan Transanatolia Rally Raid yarış sezonunu bu sene ikinci defa düzenleyeceği Rally Halikarnassos ile açıyor.

  2 saat önce..