Saç Tokalarınız Artık Kaybolmayacak Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Saç Tokalarınız Artık Kaybolmayacak

Kısa ya da uzun saçlı fark etmeksizin, saç tokaları kadınların vazgeçilmez eşyaları arasında yer alıyor. Ancak minik ve kaybolmaya pek hevesli bu aksesuarları bir arada tutmak zaman zaman zor olabiliyor.

Haber: Saç Tokalarınız Artık Kaybolmayacak

Sizin de saç tokalarınız birer birer ortadan yok olmaya başladıysa, yeni saklama yöntemlerine geçiş yapma zamanınız gelmiş demektir.

Saç tokalarınızı bir arada tutun

Daha yeni aldığınız ancak kısa sürede kaybolan tokalar sizi bıktırdıysa, saç tokalarınızı çekmece içlerinde, duşta, banyoda ya da evin diğer yerlerinde bırakmak yerine hepsini bir arada tutmayı deneyebilirsiniz. Bunun için her zaman gözünüzün önünde olacak bir alan belirleyip, sadece tokalarınıza özel bir kutu ya da kavanozdan yararlanabilirsiniz. Lastik tokalar için şeffaf, cam ya da plastik bir kutu, aradığınızı kolayca bulmanıza yardımcı olacaktır. Bölmeli bir takı kutusuna ise diğer tokalarınızı renklerine göre yerleştirebilirsiniz.

Çantalarınızı temizlerken her birinden üçer beşer çıkan saç tokaları, ihtiyacınız olduğunda nedense hiç orada olmaz. Dışarıdayken toka kullanmanız gereken durumlar için çantanızda taşıyacağınız bir toka anahtarlığı yapabilirsiniz. Böylelikle anahtar halkasına geçireceğiniz saç lastikleri kaybolmadan bir arada duracaktır.

Saç tokalarını dekoratif silindir şeklindeki objelere geçirebilirsiniz. Ahşap, cam ya da plastik bir objede tuttuğunuz saç tokaları, şık bir görünümün yaratmanın yanı sıra daima gözünüzün önünde olacaktır. Renkli, minik lastik tokalar kullanıyorsanız, bunları atmaya kıyamadığınız çikolata kutularında ya da kapaklı ilaç kutularında renklerine göre saklayabilirsiniz.

Tokalarınızın elinizin altında olmasını istiyorsanız yardım alabileceğiniz bir diğer ürün de makyaj düzenleyici ürünler. Şeffaf, bölmeli ya da çekmeceli makyaj düzenleyicilerde tokalarınızı saklayabilirsiniz.

Mıknatıslı panolardan yardım alın

Uzun ya da kısa saçlı, birçok kadının kullandığı saç aksesuarı olan tel tokalar en çabuk kaybolan ürünler arasında yer alıyor. Tel tokaların oraya buraya saçılıp dağılmasından yorulduysanız, mıknatıslı bir panodan yararlanabilirsiniz. Bu panoyu makyaj masanızın yanına ya da banyo dolabına asabilirsiniz. Böylelikle hazırlanırken çekmeceleri karıştırmak yerine elinizi attığınızda istediğiniz tokaya ulaşabilirsiniz. Tel tokaları yanınızda taşımanız gerekiyorsa, metal sakız kutularını ya da minik şeker kutularını kullanabilirsiniz.

Hem sizin hem çocuklarınızın çıtçıtlı ya da klipsli tokalarını saklamak için renkli kurdelelerden yardım alabilirsiniz. Tokaların boyutlarına göre farklı kalınlıktaki kurdeleleri uzun ya da kısa keserek, çocuk odasının duvarına asabilirsiniz. Bunların yanı sıra tokalarınız için bir duvar panosu hazırlayabilirsiniz. Panonun üzerine dikey ya da yatay olarak asacağınız lastiklerin üzerine tokalarınızı yerleştirebilirsiniz.


16.3.2018 20:19 [10664668]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Uyurken Cilt Kırışıklığını Önlemek İçin Ne Yapmak Gerekir?
  Uyurken Cilt Kırışıklığını Önlemek İçin Ne Yapmak Gerekir?

  Yüzüstü ve yan uyumak yüzde kırışıklıklara neden oluyor. Yatış pozisyonundan dolayı yüzde oluşan kırışıklıkların botoks ya da dolguyla tedavisinin olmadığını ifade eden Dr. Başar Kaya, bunu önlemek amacıyla bu şekilde yatan kişilere ilginç bir tavsiyede bulundu.

  10.12.2018 16:43
 • 2019'un Beslenme Trendleri
  2019'un Beslenme Trendleri

  Tüm canlılar için en temel ihtiyaçlardan biri olan beslenme ihtiyacı, yıllar içinde değişen koşullarla birlikte birçok farklı tarz yarattı. Çoğu insan “sağlıklı beslenme” kaygısı taşımaya başladı ve birçok yeni yöntem gün yüzüne çıktı. Diyetisyen Emel Terzioğlu Arslan, yeni dönem beslenme trendlerini anlattı.

  10.12.2018 16:43
 • Evde Tavuk Döner Nasıl Yapılır?
  Evde Tavuk Döner Nasıl Yapılır?

  Evde tavuk döner yapmaya ne dersiniz? Dışarıda yediğiniz tavuk döneri aratmayacak, mükemmel bir tavuk döner tarifi paylaşıyoruz. Peki, evde tavuk döner nasıl yapılır? İşte tavuk döner tarifi...

  10.12.2018 16:43
 • Kelimelerin Gücünü Keşfet
  Kelimelerin Gücünü Keşfet

  İnsanoğlu ağzından çıkan cümlelerin, beyninden geçen düşüncelerin bütün evreni dolaşıp tekrar onlara geri döndüğünü bilse eminim çok daha dikkatli olurdu. (Albert Einsteine)

  10.12.2018 14:34
 • Bacaklardaki Varisler Tehlikeli Midir?
  Bacaklardaki Varisler Tehlikeli Midir?

  Prof. Dr. Semih Barlas, bu soruya “evet” yanıtını veriyor. Barlas, varislerin ‘venöz yetmezlik’ denen hastalık sürecinin bir parçası olduğunu; mutlaka bu konuda deneyimli bir kalp damar cerrahı tarafından değerlendirilmesi gerektiğini dile getiriyor.

  10.12.2018 13:58