Saç Rengine Göre Kıyafet Nasıl Seçilir? Haberi - yenikadin.com
14.05.2019 13:58

Saç Rengine Göre Kıyafet Nasıl Seçilir?

Kıyafet kombinleri yapılırken kıyafetlerin kendi içinde uyumu kadar saçlarla uyumu da önemlidir. Mükemmel bir kombin yaptığınızı düşünseniz de saçınızla uyumsuz olan kombinler, tüm görünümü bozabilir.

Haber: Saç Rengine Göre Kıyafet Nasıl Seçilir?

Sarı saçlılar, kumrallar, kızıl saçlılar ve beyaz saçlılar, kıyafet kombinlerken önce saç renkleriyle parçaları belirlemeli sonra kombini oluşturmalıdır.

SARI SAÇLILAR

Sarı saçlılar kıyafet kombinlerinde yoğun renkler kullanmaktan kaçınmalıdır. Mor tercihi yerine lavanta, siyah yerine lacivert seçmek, sarı saçlı kadınlar için doğru tercihler olacaktır.

KUMRAL SAÇLILAR

Kumrallar, kombinlerinde parlak renkleri tercih edebilirler. Nötr renk seçiminde çok dikkatli davranması gereken kumrallar, gri ve beyaz renkleri dengeli şekilde kullanırken pastel tonlardan biraz uzak durmalıdır.

SİYAH SAÇLILAR

Siyah saçlıysanız kendini biraz şanslı sayabilirsiniz. Çünkü siyah saçlılar kombin oluştururken renk seçimi konusunda daha özgürler. Ancak parlak renklerin bir adım önde olduğunu söylemek, yanlış olmayacaktır.

BEYAZ VE GRİ

Gri ve beyaz saçlara sahip olanlar parlak renk ağırlıkta kombinlerle dikkati yüzlerine çekebilirler. Metalik ve gri tonlarda kombin yapmak saçların daha ön planda olmasını sağlayacaktır.

AÇIK KUMRAL VE KIZIL SAÇLILAR

Kızıl saçlılar ve açık kumral saçlılar, yeşil ve mavi renkler kızıl saçlıların dikkatli olması gereken renklerdir. Kızıl saçlılar mavi renk kıyafetlerle dikkati saçlarına çekebilirler. Şarap tonları ve kırmızı tonlarla da monokrom dokunuşlar yapabilirler.

Haber Yorumları
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Moda Haberleri

 • 10 maddede evlilikte iyi niyet sözleşmesi10 maddede evlilikte iyi niyet sözleşmesi

  Toplumun temel taşı olan ailenin sağlam ve güçlü temeller üzerinde kurulması gerektiğini vurgulayan Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, "Son Sığınak Aile" kitabında 10 maddelik "Evlilikte Niyet Sözleşmesi"ne yer verdi.

 • 14-20 Eylül haftasında burcunuzu neler bekliyor?14-20 Eylül haftasında burcunuzu neler bekliyor?

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 14-20 Eylül haftasında burçları neler bekliyor?

 • Covid-19'a karşı tırnak temizliğine dikkat!Covid-19'a karşı tırnak temizliğine dikkat!

  Dermatoloji Uzmanı Dr. Mehtap Kıdır, Covid-19 enfeksiyonundan korunmak için tırnaklarımızın bakımında asla atlamamamız gereken 9 kuralı anlattı, önemli öneriler ve uyarılarda bulundu.

 • Uzaktan eğitimde kahvaltıyı ihmal etmeyinUzaktan eğitimde kahvaltıyı ihmal etmeyin

  Yaz döneminin ardından Covid-19 nedeniyle uzaktan eğitime başlayan öğrencilerin eğitimi kadar evlerinde sağlıklı beslenmeleri de büyük önem taşıyor.

 • Cildi yenilemeye yardımcı 9 besinCildi yenilemeye yardımcı 9 besin

  Havuz, güneş, kum derken yaz aylarında oldukça yıpranan cildimiz, bunlara bir de Covid-19 pandemisinden korunma kapsamında maske ve dezenfektan kullanımları da eklenince bu yaz her zamankinden fazla yıprandı. Ancak cildimizi yenilemek mümkün ve öncelikli yolu da sofralarımızdan geçiyor.