Saç modası yine değişiyor: Katlı saçlara dönüş Haberi - yenikadin.com
31.05.2019 10:22

Saç modası yine değişiyor: Katlı saçlara dönüş

Kıyafet modası kadar sık değişen saç trendlerinde uzun süredir hakim olan küt saçlar, yerini yeni bir trende bırakıyor. Katlı ve hareketli saç stillerine geri dönülüyor.

Haber: Saç modası yine değişiyor: Katlı saçlara dönüş

Saçlarda yeni bir akım geçmişten günümüze geliyor: Katlı saçlar. Özellikle kısa ve sık katlı saçlar. Son zamanlarda sokaklarda daha sık göreceğimiz bu saç stili tekrar hatırlayalım.

Uzun süredir küt saçlar hakimdi

2010'lu yıllarda hakim olan saç stili uzunluğu önemli olmamakla birlikte boyları eşit sadece ön tarafa hafif hareketlendirme yapılan saçlar oldu. Küt ve daha zarif gösterilen bu saçlar, su dalgaları, doğal dalgalarla çok sık kullanılır oldu.

Hatta sosyal medyada da çok karşılaştığımız bu saç kesiminin ötesinde renkler ve saç aksesuarları bile kalıplaştı. Güzellik anlayışımızı şekillendirecek kadar uzun süredir piyasaya hakim oldu. Saç stilistleri de bu duruma el atmaya karar verdiler.

Değişim zamanı geldi

Daha katlı ve kısa saçların ön planda olduğu bu trendde asıl nokta saçların kırpık gibi olması oldu.

Bu stilin uygulanması için illaki saçların kısa olmasına gerek yok uzun saçlar için de bu stil moda olacak.

1980'li yılları ilham alan kırpık saçlar kıvırcık ve kısa saçları düzene sokmak açısından zor olacak ama saç kremleri bu sorun çözebilir.

Haber Yorumları
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Moda Haberleri

 • Her adet dönemi öncesi kabus yaşıyorsanız dikkat!Her adet dönemi öncesi kabus yaşıyorsanız dikkat!

  Adet dönemi her kadın için zordur ancak bazı kadınlar için tam bir kabusa dönüşebilir. Adet öncesinde fiziksel ve duygusal olarak büyük bir yıkıma uğrayan, depresyona giren ve hatta intiharı düşünen birçok kadın vardır.

 • Online eğitim için ebeveynlere 15 öneriOnline eğitim için ebeveynlere 15 öneri

  2020-2021 eğitim-öğretim hayatı başladı. COVID-19 nedeniyle milyonlarca çocuk ve gencin eğitim öğretim yaşamı bir süre daha uzaktan devam edecek.

 • Sütyenlerin deforme olması nasıl engelenir?Sütyenlerin deforme olması nasıl engelenir?

  Yumuşak dokusu nedeniyle kolayca deforme olan sütyenler, kadınların iç çamaşırında en çok sorun yaşadıkları konular arasında yer alıyor.

 • Bu hafta burcunuzu neler bekliyor?Bu hafta burcunuzu neler bekliyor?

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 21-27 Eylül haftasında burçları neler bekliyor?

 • 10 maddede evlilikte iyi niyet sözleşmesi10 maddede evlilikte iyi niyet sözleşmesi

  Toplumun temel taşı olan ailenin sağlam ve güçlü temeller üzerinde kurulması gerektiğini vurgulayan Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, "Son Sığınak Aile" kitabında 10 maddelik "Evlilikte Niyet Sözleşmesi"ne yer verdi.