Saç Elektriklenmesini Önlemenin Yolları Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Saç Elektriklenmesini Önlemenin Yolları

İnce telli ve uzun saçlara sahip kadınların sıkça yaşadığı saç elektriklenmesi, önemsiz gibi düşünülse de rahatsız edici bir durumdur. Pratik yöntemlerle kadınlar bu sorundan kurtulabilir.

Haber: Saç Elektriklenmesini Önlemenin Yolları

Saç tellerinde durgun elektriğin oluşması ile gerçekleşen saç elektriklenmesi, temas halinde elektrik çarpması etkisi oluşturmaktadır. Özellikle saç taramadan dolayı oluşan bu durumun rahatsız edici bir etkisi vardır.

SAÇ ELEKTRİKLENMESİ NEDEN OLUR?

Saçı kuruyken taramak, banyoda sert hareketlerle saçı yıkamak ve fön yapmak, saç elektriklenmesini oluşturan başlıca etkenlerdendir. Pratik yöntemlerle bu sorunu çözebilirsiniz.

SAÇ ELEKTRİKLENMESİNİ ÖNLEME YÖNTEMLERİ

Ahşap tarak: Saç elektriklenmesini önlemek için elektriklenmeyi azaltan ahşap tarakları tercih edin.

Doğru ürün: Saçınızın tipine göre uygun bakım ürünün kullanın.

Yavaş hareket edin: Saçınızı durularken saçınıza sert davranmayın, yumuşak hareketlerle saçınızı durulayın. Çift şampuanlama yapmaktan kaçının.

Kurutma makinesi ayarı: Saçınızı kuruturken kurutma makinesinin orta ayarda olmasına dikkat edin. Yüksek sıcaklıkta kullanacağınız kurutma makinesi elektriklenmeyi artırır.

Yatarken: Yatacağınız zaman saçlarınızı yanlardan örgü yaparak toplayabilirsiniz. Bu saçınızda yaşayacağınız sürtünmeyi azaltacaktır.

Saç düzleştiriciler: Saç düzleştiricileri kullanmaktan kaçının. Saç düzleştiriciler saçınıza ekstra enerji yükleyeceği için bu işlemden uzak durmalısınız.

Bakım kremleri: Saç elektriklenmesini önlemek için yağlardan ve bakım kremlerinden faydalanabilirsiniz.

18.2.2019 13:22 [11754233]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.