Saç Ektireceklerin Bilmesi Gerekenler Haberi - yenikadin.com
7.02.2020 17:26

Saç Ektireceklerin Bilmesi Gerekenler

Çağın en gelişen ve her daim gelişime açık operasyonlarından biri olan saç ekimi konusunda uzman hekimlerin yaptığı başarılı sonuçlar sayesinde ismini duyurmaya devam eden bir uygulamadır.

Haber: Saç Ektireceklerin Bilmesi Gerekenler

18 yaş üstü kadın erkek her bireyin karşılaştığı sorunlardan biri olan saç dökülmesi kişinin zaman içinde güven kaybetmesine neden olur. Bu sebeple topik veya daha etkili yöntem olan saç ekimi uygulamasına yönelir. Saçın seyrek oluşu özellikle kadınlarda sorun yaratırken erkeklerin sorunu ise kellik problemidir. Genel olarak donör bölgelerden kıl köklerinin alınmasıyla yapılan bu işlem istenilen bölgeye nüfuz edilir. Böylelikle kişi daha güzel bir görünüme sahip olur.

Saç Ekimi Yöntemleri

Binlerce kişinin yaptırdığı bu yöntem sayesinde saç ekimi oldukça rağbet görmektedir. Temelde 2 yöntem ile yapılan saç ekimi olumsuzlukların olmaması adına en avantajlı halini sunuyor. Önceden Fut olarak bilinen saç ekimi uygulaması şimdilerde yerini Fue yöntemine bıraktı. Fut yönteminde belirli bir süre yara izleri gözükürken Fue yönteminde bu görüntü olmamaktadır. Ayrıca Fue yönteminin diğer özelliği ise saç naklinin Fut yöntemine göre daha fazla yapılıyor olmasıdır. Arasındaki avantaj gözle görülecek şekilde olduğundan Fue yöntemi tercih edilmektedir. Ana aşamaları bakımından 3 şekilde sıralanan saç ekim uygulaması şu şekildedir. Öncelikle donör bölgelerden kök alımı, alınan köklerin yerleştirileceği kanalların açılması ve son olarak ta saç ekim işleminin yapılması ile tamamlanır. En iyi sonuç veren bölge kafa bölgesinin arka yüzeyindeki saç kökleridir. Bu nedenle genelde aktarım bu bölgeden yapılmaktadır.

Saç Ekimi ve Sonrası

Yapılan bu 2 saç ekimi yöntemi sonrası fue yönteminde iyileşme süre yaklaşık 4 gün iken; fut yönteminde ise yaklaşık 2 haftadır. Ayrıca iz bırakmaması çok önemli bir avantaj olan fue yöntemi iz bırakan fut yöntemine göre çok daha fazla tercih edilmektedir. Ense kökünden alınarak yapılan saç ekimi sonrası fut yönteminde tıraşlama yok iken; fue yönteminde vardır. Her açıdan fue yöntemi fut yöntemine göre çok geliştirilmiş ve çok rağbet gören yöntemdir. Güzellik veya çekicilik konusunda hem erkek hem kadın bireylerin başvurduğu saç ekimi operasyonları genel açıdan da önemlidir. Her zaman her yerde güzelliğin yanı sıra her birey güvenli olmak ister. Doğal ve dolgun gözüken saçlar bu konuda önemli rol oynar. FBM Estetik Merkezi gibi uzman bir ekip ve Doç. Dr. Hayati Akbaş gibi estetik cerrah ile istenilen ve beklenilen düzeyde saç ekimi yaptırarak daha karizmatik bir görünüme sahip olabilirsiniz.