Saç Ektireceklerin Bilmesi Gerekenler Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
7.02.2020 17:25

Saç Ektireceklerin Bilmesi Gerekenler

Çağın en gelişen ve her daim gelişime açık operasyonlarından biri olan saç ekimi konusunda uzman hekimlerin yaptığı başarılı sonuçlar sayesinde ismini duyurmaya devam eden bir uygulamadır.

Haber: Saç Ektireceklerin Bilmesi Gerekenler

18 yaş üstü kadın erkek her bireyin karşılaştığı sorunlardan biri olan saç dökülmesi kişinin zaman içinde güven kaybetmesine neden olur. Bu sebeple topik veya daha etkili yöntem olan saç ekimi uygulamasına yönelir. Saçın seyrek oluşu özellikle kadınlarda sorun yaratırken erkeklerin sorunu ise kellik problemidir. Genel olarak donör bölgelerden kıl köklerinin alınmasıyla yapılan bu işlem istenilen bölgeye nüfuz edilir. Böylelikle kişi daha güzel bir görünüme sahip olur.

Saç Ekimi Yöntemleri

Binlerce kişinin yaptırdığı bu yöntem sayesinde saç ekimi oldukça rağbet görmektedir. Temelde 2 yöntem ile yapılan saç ekimi olumsuzlukların olmaması adına en avantajlı halini sunuyor. Önceden Fut olarak bilinen saç ekimi uygulaması şimdilerde yerini Fue yöntemine bıraktı. Fut yönteminde belirli bir süre yara izleri gözükürken Fue yönteminde bu görüntü olmamaktadır. Ayrıca Fue yönteminin diğer özelliği ise saç naklinin Fut yöntemine göre daha fazla yapılıyor olmasıdır. Arasındaki avantaj gözle görülecek şekilde olduğundan Fue yöntemi tercih edilmektedir. Ana aşamaları bakımından 3 şekilde sıralanan saç ekim uygulaması şu şekildedir. Öncelikle donör bölgelerden kök alımı, alınan köklerin yerleştirileceği kanalların açılması ve son olarak ta saç ekim işleminin yapılması ile tamamlanır. En iyi sonuç veren bölge kafa bölgesinin arka yüzeyindeki saç kökleridir. Bu nedenle genelde aktarım bu bölgeden yapılmaktadır.

Saç Ekimi ve Sonrası

Yapılan bu 2 saç ekimi yöntemi sonrası fue yönteminde iyileşme süre yaklaşık 4 gün iken; fut yönteminde ise yaklaşık 2 haftadır. Ayrıca iz bırakmaması çok önemli bir avantaj olan fue yöntemi iz bırakan fut yöntemine göre çok daha fazla tercih edilmektedir. Ense kökünden alınarak yapılan saç ekimi sonrası fut yönteminde tıraşlama yok iken; fue yönteminde vardır. Her açıdan fue yöntemi fut yöntemine göre çok geliştirilmiş ve çok rağbet gören yöntemdir. Güzellik veya çekicilik konusunda hem erkek hem kadın bireylerin başvurduğu saç ekimi operasyonları genel açıdan da önemlidir. Her zaman her yerde güzelliğin yanı sıra her birey güvenli olmak ister. Doğal ve dolgun gözüken saçlar bu konuda önemli rol oynar. FBM Estetik Merkezi gibi uzman bir ekip ve Doç. Dr. Hayati Akbaş gibi estetik cerrah ile istenilen ve beklenilen düzeyde saç ekimi yaptırarak daha karizmatik bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Haber Yorumları
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Güzellik Haberleri

 • Yeni haftada burcunuzu neler bekliyor?Yeni haftada burcunuzu neler bekliyor?

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 6-12 Temmuz haftasında burçları neler bekliyor?

 • Diyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulunDiyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulun

  Çoğumuz bu karantina süresi boyunca yaptığı kadar, yemek yapmamıştır. Vaktimiz bol diye en meşakkatli yemekleri bile denedik. Aileyle birlikte sofraya oturmanın keyfini zengin sofralarda çıkarttık. Dizi veya film izlerken, kontrolsüzce abur cubura daldık. Şimdi yaşadığımız o lezzetli anların sonucu fazla yağlarla yüzleşme zamanı.

 • Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!

  Koronavirüs pandemisinin kontrol altına alınmasıyla beraber yeni normalleşme dönemi başlayınca, aile olarak bu bunaltıcı tablodan çıkmak için tatil planları yapmaya başladık. Her ne kadar virüs çocuklarda erişkinlere göre daha seyrek görülüp daha hafif seyretse de, çocuklarımızla nasıl bir tatil planı yapmamız gerektiği hepimizin zihnini kurcalıyor

 • Sapsarı güneşe karşı kırmızılarla korunun!Sapsarı güneşe karşı kırmızılarla korunun!

  Evlere girdiğimizde kıştı, bir çıktık ki yaz olmuş. Şimdi tedbiri elden bırakmadan, hayata kaldığımız yerden devam etmeye çalışıyoruz. Bu süreçte tedbir almamız gereken bir diğer konu da, güneş ışınlarına karşı cildimizi korumak.

 • "Yaz geldi" diye sakın şok diyet yapmayın!"Yaz geldi" diye sakın şok diyet yapmayın!

  COVID-19 pandemisinde kimi zaman stres kimi zamansa can sıkıntısı sebebiyle birçoğumuz mutfakta yemek işlerine ağırlık verdik. Artık kontrollü sosyal hayat sürecinin başlaması ve havaların ısınmasıyla birlikte çoğumuz kendimize şu soruyu sorar olduk: 'Aldığım kiloları nasıl hızlı verebilirim?'