Saç dökülmesini engellemenin 6 etkili yolu Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
17.08.2019 11:06

Saç dökülmesini engellemenin 6 etkili yolu

Günde yüzden fazla saç teliniz dökülüyorsa saç dökülme problemiyle karşı karşıyasınız demektir. Bu problem varsa acilen önlemler almalı ve soruna çözüm bulmalısınız.

Haber: Saç dökülmesini engellemenin 6 etkili yolu

Pratik ve etkili yöntemlerle saç dökülmesi sorununa çözüm bulabilirsiniz. Evinizde kolayca uygulayacağınız bu yöntemlerle saçlarını koruyabilir; sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz.

1.HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI MASAJI

Hindistan cevizi yağını benmari usulü eritip saç diplerinize masaj yaparak uygulayın. 2 saat bekleyip saçınızı durulayın. Bu uygulama ile saç dipleriniz canlanacak ve saç dökülmeleri azalacak.

2.ALOE VERA

Aloe vera ve Hint yağını bir kasede karıştırın. Saç diplerinize uygulayın. Daha sonra saçlarınızı durulayın. Haftada 2 defa bu uygulamayı tekrarlayabilirsiniz.

3.HİBİSKUS YAPRAKLARI

Hibiskus yaprakları ile Hindistan cevizi yağını beraber kaynatın. Hazırladığınız karışımı ılıtıp saç diplerinize uygulayın. Karışım gece boyu saçınızda kalsın. Sabah uyanınca saçlarınızı durulayın.

4.YUMURTA BEYAZI

Zencefil suyu ile yumurta akını karıştırın. Karışımı saç diplerine uygulayın.2 saat bekledikten sonra saçlarınızı durulayın.

5.KÖRİ FORMÜLÜ

Köri yapraklarını 1 dakika boyunca zeytinyağı eklenmiş suda kaynatın. Karışım ılıdıktan sonra saç diplerinize uygulayın. Saçınızı streç film ile sarın 2-8 saat arası süre boyunca bekleyin.Yeteri kadar bekledikten sonra saçınızı durulayın.

6.KARABİBER UYGULAMASI

Öğütülmüş karabiber ve susam yağını bir kasede karıştırın. Karışımı saç diplerinize uygulayın. 4 saat bekleyip saçınızı durulayın.Yeni Yenikadın Haberleri

 • Bu yaz tatil yaparken dikkat edilmesi gerekenler!Bu yaz tatil yaparken dikkat edilmesi gerekenler!

  Okan Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş, bu yaz tatili döneminde nelere dikkat etmemiz gerektiğini açıkladı.

 • Gebelik ve lohusalık dönemine özel 6 korona önlemiGebelik ve lohusalık dönemine özel 6 korona önlemi

  Koronavirüsün özellikle hamilelik ve emzirme sürecinde etkilerine yönelik birçok bilinmezlik olduğunu belirten Acıbadem Kozyatağı Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Elif Meşeci, kontrollü sosyal hayat dönemine geçildiği 'yeni normal'de de hamilelerin ve emziren annelerin çok dikkatli olmaları gerektiğini söylüyor.

 • 25-31 Mayıs haftalık burç yorumları25-31 Mayıs haftalık burç yorumları

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım bu hafta burçları neler bekliyor?

 • A'dan Z'ye hamilelikte yapılacaklarA'dan Z'ye hamilelikte yapılacaklar

  Avrasya Hastanesi'nden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Nurcan Dalan hamilelik sürecinde uygulayabileceğiniz bakım sırlarını ve hamilelikle ilgili aklınıza takılan birçok konuya ilişkin bilgileri anlatıyor.

 • Eve giren ürünlerin hijyeni nasıl sağlanmalı?Eve giren ürünlerin hijyeni nasıl sağlanmalı?

  İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş, dışarıdan evimize gelen paketlerin hijyenini nasıl sağlamamız gerektiğini açıkladı.