Saç dökülmesini engellemenin 6 etkili yolu Haberi - yenikadin.com
17.08.2019 11:06

Saç dökülmesini engellemenin 6 etkili yolu

Günde yüzden fazla saç teliniz dökülüyorsa saç dökülme problemiyle karşı karşıyasınız demektir. Bu problem varsa acilen önlemler almalı ve soruna çözüm bulmalısınız.

Haber: Saç dökülmesini engellemenin 6 etkili yolu

Pratik ve etkili yöntemlerle saç dökülmesi sorununa çözüm bulabilirsiniz. Evinizde kolayca uygulayacağınız bu yöntemlerle saçlarını koruyabilir; sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz.

1.HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI MASAJI

Hindistan cevizi yağını benmari usulü eritip saç diplerinize masaj yaparak uygulayın. 2 saat bekleyip saçınızı durulayın. Bu uygulama ile saç dipleriniz canlanacak ve saç dökülmeleri azalacak.

2.ALOE VERA

Aloe vera ve Hint yağını bir kasede karıştırın. Saç diplerinize uygulayın. Daha sonra saçlarınızı durulayın. Haftada 2 defa bu uygulamayı tekrarlayabilirsiniz.

3.HİBİSKUS YAPRAKLARI

Hibiskus yaprakları ile Hindistan cevizi yağını beraber kaynatın. Hazırladığınız karışımı ılıtıp saç diplerinize uygulayın. Karışım gece boyu saçınızda kalsın. Sabah uyanınca saçlarınızı durulayın.

4.YUMURTA BEYAZI

Zencefil suyu ile yumurta akını karıştırın. Karışımı saç diplerine uygulayın.2 saat bekledikten sonra saçlarınızı durulayın.

5.KÖRİ FORMÜLÜ

Köri yapraklarını 1 dakika boyunca zeytinyağı eklenmiş suda kaynatın. Karışım ılıdıktan sonra saç diplerinize uygulayın. Saçınızı streç film ile sarın 2-8 saat arası süre boyunca bekleyin.Yeteri kadar bekledikten sonra saçınızı durulayın.

6.KARABİBER UYGULAMASI

Öğütülmüş karabiber ve susam yağını bir kasede karıştırın. Karışımı saç diplerinize uygulayın. 4 saat bekleyip saçınızı durulayın.Yeni Yenikadın Haberleri

 • 12-18 Nisan haftalık burç yorumları12-18 Nisan haftalık burç yorumları

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 12-18 Nisan haftasında burçları neler bekliyor?

 • Aşkı yakalamanın 7 altın kuralı!Aşkı yakalamanın 7 altın kuralı!

  Bazı insanlar aşkı bulmakta çok şanslılar. Bazılarıysa sürekli gerçek aşkın arayışında. Bu arayış bazen kalp kırıklıklarına yol açsa da, kim hayatını aşkla daha anlamlı ve hoş bir hale getirmek istemez ki?

 • Bu sezonun saç trendi çok dikkat çekici!Bu sezonun saç trendi çok dikkat çekici!

  İlkbahar-yaz sezonu saç trendleri, pandeminin bütün olumsuz etkilerine inat içimizi ısıtmaya ve enerjimizi yükseltmeye geliyor. Saç Tasarım Uzmanları Ali Subaşı ve Erkan Uzelli, 2021 trendlerini ve iz bırakacak saç modellerini açıkladı.

 • 5-11 Nisan haftalık burç yorumları5-11 Nisan haftalık burç yorumları

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 5-11 Nisan haftasında burçları neler bekliyor?