Sabahları kolay uyanmanızı sağlayacak 3 hareket Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
14.09.2019 15:17

Sabahları kolay uyanmanızı sağlayacak 3 hareket

Yoğun iş temposu ve koşturmacada çoğu zaman güzel dinlenip kaliteli bir uyku çekemiyoruz. Durum böyle olunca da sabahları berrak bir zihinle ve iyi dinlenmiş bir vücutla uyanma da zor olabilir.

Haber: Sabahları kolay uyanmanızı sağlayacak 3 hareket

Siz de bu problemleri yaşıyorsanız, sabahları yapabileceğiniz birkaç basit vücut egzersizi ile çok daha kolay uyanabilir, kendinizi ve vücudunuzu günün koşturmacasına hazırlayabilirsiniz.

GERİNME HAREKETİ

Gerinme, bedeni esneten ve tüm vücuda oksijen salınımı sağlayan oldukça sağlıklı ve önemli bir harekettir. Sabah uyandığınızda saat kaç olursa olsun henüz yataktayken tüm vücudunuzu gererek güne zinde başlayabilirsiniz.

SFENKS DURUŞU

Başınızı kaldırın ve kollarınızın ön kısmı birbirine paralel olarak ileriye doğru uzatın. Dirsekleriniz yerde kalsın ve yukarı doğru gerinin. Gövdenizin üst kısmını ileri doğru iyice gerin. Gevşeyin ve birkaç kez tekrar edin.

BASİT ŞINAV

Şınav hepimizin bildiği vücudu oldukça çalıştıran bir teknik. Yarım şınavı sabah uyanınca 3 kez yapmak tüm vücudunuza "günaydın" demenizi sağlayacak ve kan akışınızı artıracak.

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Sağlık Haberleri

 • Cihazla bölgesel zayıflama gerçekten mümkün mü?
  Cihazla bölgesel zayıflama gerçekten mümkün mü?

  Son zamanlarda oldukça sıkça duyduğumuz cihazla zayıflama yöntemlerinin insan üzerindeki olumlu etkilerini, Ankara'da "Slimwell Bodyshape" hizmeti veren güzellik merkezi işletmecisi Ayşegül Özdemir'e sorduk.

  18.10.2019 19:44
 • Sonbahar depresyonunun ilacı gün ışığı
  Sonbahar depresyonunun ilacı gün ışığı

  Soğuk kış günleri yaklaştı. Yazın aydınlık ve ılık günleri geride kalırken, fiziksel ve sosyal şartlar insanların depresif hissetmesine zemin hazırlıyor. Liv Hospital Ulus'tan Klinik Psikolog Beril Yardımcı sonbahar depresyonundan korunmanın yollarını anlattı.

  11.10.2019 14:53