Rize'de "Hastane Afet ve Acil Durum Planlaması" Eğitimi Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Rize'de "Hastane Afet ve Acil Durum Planlaması" Eğitimi

Rize Sağlık Müdürlüğü Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Birimi'nce "Hastane Afet ve Acil Durum Planlaması" (HAP) uygulayıcı eğitimi düzenlendi.

Rize Sağlık Müdürlüğü Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Birimi'nce "Hastane Afet ve Acil Durum Planlaması" (HAP) uygulayıcı eğitimi düzenlendi.

İl Sağlık Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, Rize, Artvin, Trabzon ve Giresun Sağlık müdürlüklerinden eğitmenlerin katılımıyla Rize Öğretmenevi'nde düzenlenen eğitime, kentte faaliyet gösteren kamu ve özel hastanelerden 30 kursiyer katıldı.

Üç gün süren eğitimde katılımcılara afet ve acil durum temel kavramları, afet yönetimi ve sağlık hizmetleri, hastane afet ve acil durum planı işleyişi, mevcut durum analizi, hastane afet ve acil durum müdahale yönetimi, hastane olay yönetim araçları, kitlesel yaralanmalı olaylarda müdahale aşamaları, olay bildirimi ve acil müdahale planının aktivasyonu, tıbbi kapasite ve lojistik malzemelerin yönetimi, acil müdahale planının aktivasyonunda bilgi yönetimi, güvenlik ve emniyet, psiko-sosyal destek faaliyetleri konularında bilgi verildi.

Eğitim sonunda, Sağlık Hizmetleri Başkanı Op. Dr. Talip Başak katılımcılara sertifikalarını verdi.
(Anadolu Ajansı) 19.11.2018 10:15 [11450659]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.