Regl Döneminde Ağrınızı Hafifletecek Yöntemler Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Regl Döneminde Ağrınızı Hafifletecek Yöntemler

Regl olmaya başladığı yaşlardan itibaren kadınların çoğunun karşılaştığı bir problem vardır: Sancılar! Ağrılı geçen regl dönemleri yaşarken kurtarıcı olarak ilaçlara sarıldığınız olmuştur. Fakat regl ağrılarınızı hafifletmenin ilaçlar haricinde de yöntemleri var. İşte sancılarınızı azaltıp regl döneminizi daha rahat geçirmenizi sağlayacak 5 yöntem.

Haber: Regl Döneminde Ağrınızı Hafifletecek Yöntemler

Regl periyodunuzu takip edin

Regl olacağınız günü ortalama olarak bilmek öncesinde hazırlık yapmanızı kolaylaştırır ve daha rahat bir regl dönemi geçirmenizi sağlar. Regl olmadan önce yediklerinize dikkat etmek, soğuktan korunmak sancılarınızı azaltacaktır.

Sıvı tüketiminizi arttırın

Normalde de sağlığımız için günde 2- 2.5 litre su tüketmeliyiz. Fakat regl döneminde yaşadığımız su kaybı, su tüketimini daha önemli hale getiriyor. Regl döneminde daha çok su içmek sancılarınızı azaltırken halsizliğinize de iyi gelecek ve daha canlı hissetmenizi sağlayacaktır.

Magnezyum tüketin

Magnezyum sağlıklı yumurta gelişimi de dahil olmak üzere birçok vücut işleminde etkisi olan oldukça önemli bir mineral. Regl döneminde magnezyum tüketimini arttırmanız kaslarınızı gevşetmeye yardımcı olacak, su tutmanızı ve şişkinliğinizi azaltarak rahat bir regl dönemi geçirmenizi sağlayacaktır. Bol bol kuruyemiş, baklagil, yeşil yapraklı sebze, domates ve yumurta tüketerek magnezyum seviyenizi arttırabilirsiniz.

Kendinizi sıcak tutmaya özen gösterin

Çok basit ve bilindik bir yöntem olan sıcak su torbalarını regl döneminizde yanınızdan ayırmayın! Karnınıza koyduğunuz bir sıcak su torbası ya da sıcak bir havlu kaslarınızı gevşeterek sancılarınızı ve krampları azaltacaktır. Sıcak su torbasını ara sıra kaldırarak karın kaslarınıza masaj yaparsanız çok daha iyi hissedeceksiniz.

Bitki çayları için

Bu dönemde sıcak içecekler tüketme ihtiyacı duyarız. Fakat kafeinden de uzak durmamız gerekir çünkü kafein östrojen seviyesini arttırarak regl döneminde daha kötü hissetmemize neden olur. Bu yüzden en iyi seçenek bitki çayları!

8.8.2018 11:24 [11125376]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.