Ramazan Sofralarına Özel Bir Çorba: Düğün Çorbası Tarifi Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
13.05.2019 10:09

Ramazan Sofralarına Özel Bir Çorba: Düğün Çorbası Tarifi

Et ve terbiyenin buluştuğu düğün çorbası sadece düğünlerde değil, düğün gibi özenilen sofralarda baş köşeyi aldı. Ramazan günlerinde farklı bir çorba denemek isteyenler içinse bu çorba iyi bir fırsat olacaktır.

Haber: Ramazan Sofralarına Özel Bir Çorba: Düğün Çorbası Tarifi

Hem doyurucu hem de besleyici olan düğün çorbası, yapılışı itibari ile de basit. İşte, düğün çorbası tarifi...

MALZEMELER

750 gram koyun gerdan eti

1 adet soğan

1 adet havuç

4-5 bardak su

1.5-2 çorba kaşığı tereyağı

2.5-3 çorba kaşığı un

Bir-bir buçuk çay kaşığı tuz

DÜĞÜN ÇORBASININ YAPILIŞI

750 gr. koyun gerdan etini, soğanları ve havuçları düdüklü tencereye koyun ve kaynamaya bırakın. Etler yumuşayıncaya kadar 15-20 kadar pişirin. Ardından etler piştiğinde süzgeçten geçirip tel tel ayırın. Başka bir tencerede unu ve yağı pembeleşene kadar karıştırın. Sonra et suyunu ve tuzu ekleyip hızlıca karıştırın. Kaynadıktan sonra etleri de ilave edip 5 dakika kadar pişirin. Başka bir kapta 1 yumurta ve yarım limon suyunu iyice çırpın.

Üstüne 1 su bardağı soğuk su ilave edip karıştırmaya devam edin. Kaynayan çorbaya yavaş yavaş ilave edip karıştırmaya devam edin. Çorbaları servis ederken tereyağını kızdırın ve üstüne kırmızı biberi ekleyin ve bu kızdırılmış yağı çorbasını üstünde gezdirin. Afiyet olsun.Yeni Yenikadın Haberleri

 • Bu yaz tatil yaparken dikkat edilmesi gerekenler!Bu yaz tatil yaparken dikkat edilmesi gerekenler!

  Okan Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş, bu yaz tatili döneminde nelere dikkat etmemiz gerektiğini açıkladı.

 • Gebelik ve lohusalık dönemine özel 6 korona önlemiGebelik ve lohusalık dönemine özel 6 korona önlemi

  Koronavirüsün özellikle hamilelik ve emzirme sürecinde etkilerine yönelik birçok bilinmezlik olduğunu belirten Acıbadem Kozyatağı Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Elif Meşeci, kontrollü sosyal hayat dönemine geçildiği 'yeni normal'de de hamilelerin ve emziren annelerin çok dikkatli olmaları gerektiğini söylüyor.

 • A'dan Z'ye hamilelikte yapılacaklarA'dan Z'ye hamilelikte yapılacaklar

  Avrasya Hastanesi'nden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Nurcan Dalan hamilelik sürecinde uygulayabileceğiniz bakım sırlarını ve hamilelikle ilgili aklınıza takılan birçok konuya ilişkin bilgileri anlatıyor.

 • Eve giren ürünlerin hijyeni nasıl sağlanmalı?Eve giren ürünlerin hijyeni nasıl sağlanmalı?

  İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş, dışarıdan evimize gelen paketlerin hijyenini nasıl sağlamamız gerektiğini açıkladı.

 • Korona sürecinde ve sonrasında gelinlik alışverişiKorona sürecinde ve sonrasında gelinlik alışverişi

  Koronavirüs (Covid -19) gündelik hayatımızı olumsuz etkilerken düğün gibi bazı önemli günleri de bu süre zarfında ertelemek zorunda kalabiliyoruz. Gelinler düğünlerini yaz sonu, sonbahar / kış ve hatta 2021 için yeniden planlarken, gelinlik seçimi bu süreçten nasibini aldı.