Prenseslerin elbiseleri ile anlattıkları Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
16.08.2019 14:11

Prenseslerin elbiseleri ile anlattıkları

Birleşik krallığın güzel prensesleri yıllar yılı yaptıkları seçimler ile hep çok konuşuldu. Her giydikleri olay her yaptıkları bir haber konusu olan bu İngiliz prensesler sadece kıyafet seçimleri ile tek bir kelime dahi etmeden bize pek çok şey anlatmayı başardılar.

Haber: Prenseslerin elbiseleri ile anlattıkları

Bu seçimler kimi zaman bir kumaş kimi zaman bir desen kimi zamanda ellerinde tuttukları bir aksesuar oldu. Tüm dünyaca bilinen yazısız kurallar ile yaşayan bu prensesler insanlara vermek istedikleri mesajı hep zarif ama etkili yollarla ilettiler.

QUEEN ELIZABETH'İN UMUT TAŞIYAN GELİNLİĞİ

Düğün günü herkes için önemlidir. Özellikle gelinler için söz konusu gelinlik olduğunda bir çok anlam taşır. Kraliçe Elizabet, oldukça düşünceli ve zarif bir aileden geliyordu. Prens Philip ile 1947 yılında yaptıkları yıllarca konuşulacak saltanatını başlatan düğünde giydiği gelinliğin oldukça güçlü anlamları vardı. Tam da ikinci dünya savaşı sonrasına tekabül eden bu düğünde Elizabeth'in gelinliğine işlenen figürler oldukça mühimdi. Umudun simgesi olan beyaz yaseminlerle süslü bir gelinlik tercih eden Kraliçe, dönemin kayıplarına ve yaslarına bir duruş olarak özellikle bu seçimi yapmıştı.

PRENSES EUGENIE'NİN AMELİYAT İZİ

Artık dünyada tüm kadınlar standart vücut ölçülerinden ve kalıplaşmış görüntülerden sıkılmış durumdalar. Farklı beden olumlama hareketlerine bambaşka bir bakış açısı ile yaklaşan prenses Eugenie'in 'kusurlarımla güzelim ve buradayım' dediği ve sırtındaki cerrrahi müdahele izini ortaya serdiği gelinliği ile haftalarca konuşulmuştu.

PRENSES DIANA'NIN İNTİKAM ELBİSESİ

Şüphesiz gelmiş geçmiş en sevilen prenseslerden birisi olan Prenses Diana stiliyle her zaman ilham kaynağı olmuş ve yaşadığı dönemde adete modaya yön vermiştir. Bu noktada bir elbise vardır ki yıllar sonra bile konuşulup adı intikam elbisesi olarak anılacaktır. Eşi Prens Charlie'ın onu aldattığını öğrenen Diana, prenseslerin giymesi yasak olan mini boy dekolteli bir siyah elbise ile dönemin en önemli etkinliklerinden birine ihtişamlı bir giriş yapmıştır. Bu kıyafet tamamıyla yasak özellikler taşısa da kraliyet ailesinin prensi yani eşi tarafından aldatılan Diana, bu kuralları da yıkıp sisteme en zarif baş kaldırışı yapmıştı.

MEGHAN'IN ALÇAK GÖNÜLLÜĞÜNÜN KANITI SİYAH ELBİSE

Tartışmalı prenses Meghan Markle'ın mütevazi sade gelinliği en başta çok beğenilerek göklere çıkarılmıştı. Daha sonra ise bu gelinliğin çalıntı olduğu dedikoduları ortalığa saçıldı. Royal ailelerinin favorisi İngiliz tasarımcı Emilia Wickstead imzalı gelinlik bu iddialar ile haftalarca manşetlerden inmedi. Bu haberler doğrulanmasa da Markle, başka bir etkinlikte aynı tasarımcı imzalı ve yine sade gelinliğine benzer siyah bir elbise ile boy gösterdi. Bu aslında 'Ben tasarımcımın arkasındayım' demekten başka bir şey değildi.Yeni Yenikadın Haberleri

 • Bu yaz tatil yaparken dikkat edilmesi gerekenler!Bu yaz tatil yaparken dikkat edilmesi gerekenler!

  Okan Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş, bu yaz tatili döneminde nelere dikkat etmemiz gerektiğini açıkladı.

 • Gebelik ve lohusalık dönemine özel 6 korona önlemiGebelik ve lohusalık dönemine özel 6 korona önlemi

  Koronavirüsün özellikle hamilelik ve emzirme sürecinde etkilerine yönelik birçok bilinmezlik olduğunu belirten Acıbadem Kozyatağı Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Elif Meşeci, kontrollü sosyal hayat dönemine geçildiği 'yeni normal'de de hamilelerin ve emziren annelerin çok dikkatli olmaları gerektiğini söylüyor.

 • 25-31 Mayıs haftalık burç yorumları25-31 Mayıs haftalık burç yorumları

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım bu hafta burçları neler bekliyor?

 • A'dan Z'ye hamilelikte yapılacaklarA'dan Z'ye hamilelikte yapılacaklar

  Avrasya Hastanesi'nden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Nurcan Dalan hamilelik sürecinde uygulayabileceğiniz bakım sırlarını ve hamilelikle ilgili aklınıza takılan birçok konuya ilişkin bilgileri anlatıyor.

 • Eve giren ürünlerin hijyeni nasıl sağlanmalı?Eve giren ürünlerin hijyeni nasıl sağlanmalı?

  İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş, dışarıdan evimize gelen paketlerin hijyenini nasıl sağlamamız gerektiğini açıkladı.