Prenseslerin elbiseleri ile anlattıkları Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
16.08.2019 14:11

Prenseslerin elbiseleri ile anlattıkları

Birleşik krallığın güzel prensesleri yıllar yılı yaptıkları seçimler ile hep çok konuşuldu. Her giydikleri olay her yaptıkları bir haber konusu olan bu İngiliz prensesler sadece kıyafet seçimleri ile tek bir kelime dahi etmeden bize pek çok şey anlatmayı başardılar.

Haber: Prenseslerin elbiseleri ile anlattıkları

Bu seçimler kimi zaman bir kumaş kimi zaman bir desen kimi zamanda ellerinde tuttukları bir aksesuar oldu. Tüm dünyaca bilinen yazısız kurallar ile yaşayan bu prensesler insanlara vermek istedikleri mesajı hep zarif ama etkili yollarla ilettiler.

QUEEN ELIZABETH'İN UMUT TAŞIYAN GELİNLİĞİ

Düğün günü herkes için önemlidir. Özellikle gelinler için söz konusu gelinlik olduğunda bir çok anlam taşır. Kraliçe Elizabet, oldukça düşünceli ve zarif bir aileden geliyordu. Prens Philip ile 1947 yılında yaptıkları yıllarca konuşulacak saltanatını başlatan düğünde giydiği gelinliğin oldukça güçlü anlamları vardı. Tam da ikinci dünya savaşı sonrasına tekabül eden bu düğünde Elizabeth'in gelinliğine işlenen figürler oldukça mühimdi. Umudun simgesi olan beyaz yaseminlerle süslü bir gelinlik tercih eden Kraliçe, dönemin kayıplarına ve yaslarına bir duruş olarak özellikle bu seçimi yapmıştı.

PRENSES EUGENIE'NİN AMELİYAT İZİ

Artık dünyada tüm kadınlar standart vücut ölçülerinden ve kalıplaşmış görüntülerden sıkılmış durumdalar. Farklı beden olumlama hareketlerine bambaşka bir bakış açısı ile yaklaşan prenses Eugenie'in 'kusurlarımla güzelim ve buradayım' dediği ve sırtındaki cerrrahi müdahele izini ortaya serdiği gelinliği ile haftalarca konuşulmuştu.

PRENSES DIANA'NIN İNTİKAM ELBİSESİ

Şüphesiz gelmiş geçmiş en sevilen prenseslerden birisi olan Prenses Diana stiliyle her zaman ilham kaynağı olmuş ve yaşadığı dönemde adete modaya yön vermiştir. Bu noktada bir elbise vardır ki yıllar sonra bile konuşulup adı intikam elbisesi olarak anılacaktır. Eşi Prens Charlie'ın onu aldattığını öğrenen Diana, prenseslerin giymesi yasak olan mini boy dekolteli bir siyah elbise ile dönemin en önemli etkinliklerinden birine ihtişamlı bir giriş yapmıştır. Bu kıyafet tamamıyla yasak özellikler taşısa da kraliyet ailesinin prensi yani eşi tarafından aldatılan Diana, bu kuralları da yıkıp sisteme en zarif baş kaldırışı yapmıştı.

MEGHAN'IN ALÇAK GÖNÜLLÜĞÜNÜN KANITI SİYAH ELBİSE

Tartışmalı prenses Meghan Markle'ın mütevazi sade gelinliği en başta çok beğenilerek göklere çıkarılmıştı. Daha sonra ise bu gelinliğin çalıntı olduğu dedikoduları ortalığa saçıldı. Royal ailelerinin favorisi İngiliz tasarımcı Emilia Wickstead imzalı gelinlik bu iddialar ile haftalarca manşetlerden inmedi. Bu haberler doğrulanmasa da Markle, başka bir etkinlikte aynı tasarımcı imzalı ve yine sade gelinliğine benzer siyah bir elbise ile boy gösterdi. Bu aslında 'Ben tasarımcımın arkasındayım' demekten başka bir şey değildi.

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Cihazla bölgesel zayıflama gerçekten mümkün mü?
  Cihazla bölgesel zayıflama gerçekten mümkün mü?

  Son zamanlarda oldukça sıkça duyduğumuz cihazla zayıflama yöntemlerinin insan üzerindeki olumlu etkilerini, Ankara'da "Slimwell Bodyshape" hizmeti veren güzellik merkezi işletmecisi Ayşegül Özdemir'e sorduk.

  18.10.2019 19:44
 • Kadınlar neden daha uzun yaşıyor?
  Kadınlar neden daha uzun yaşıyor?

  Kadınların dünyanın her yerinde erkeklere göre ortalama üç ila beş yıl daha uzun yaşamasının ardında biyolojik faktörlerin dışında birtakım toplumsal ve kültürel nedenlerin de olduğu belirtildi. Türkiye'de kadınların doğuşta beklenen yaşam süresi 80,8 yıl iken; erkeklerde bu süre 75,3 yıl. Uzmanlara göre, kadınlar doktora gitmeye daha istekli.

  18.10.2019 12:04
 • Mesajlaşırken bu hataları yapmayın!
  Mesajlaşırken bu hataları yapmayın!

  Günümüzde ilerleyen teknolojiyle birlikte cep telefonları başta olmak üzere tablet, diz üstü ve masa üstü bilgisayarları artık 7'den 70'e her yaş grubunun vazgeçilmezi oldu. Ancak dikkat! Saatlerce, hatta gün boyu elimizden düşüremediğimiz bu cihazları doğru kullanmadığımızda omurgamızda ciddi hasarlar oluşabiliyor.

  15.10.2019 11:17
 • Sonbahar depresyonunun ilacı gün ışığı
  Sonbahar depresyonunun ilacı gün ışığı

  Soğuk kış günleri yaklaştı. Yazın aydınlık ve ılık günleri geride kalırken, fiziksel ve sosyal şartlar insanların depresif hissetmesine zemin hazırlıyor. Liv Hospital Ulus'tan Klinik Psikolog Beril Yardımcı sonbahar depresyonundan korunmanın yollarını anlattı.

  11.10.2019 14:53