Plastik poşetle sivrisineklerden kurtulabilirsiniz Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
27.07.2019 08:21

Plastik poşetle sivrisineklerden kurtulabilirsiniz

Yaz mevsimi sıcak ve neşeli günleri ile eğlenceli anlar yaşatıyor ama sivrisinek sorunu yaz keyfine gölge düşürebiliyor. Bu sorundan kurtulmak için plastik poşetle yapılan pratik yöntemi uygulayabilirsiniz.

Haber: Plastik poşetle sivrisineklerden kurtulabilirsiniz

Oldukça pratik bir yöntem olan plastik poşet uygulaması, sivrisineklere zarar vermeden onlardan kurtulmanızı sağlıyor. Bu uygulama için bozuk para, plastik poşet ve su yeterli.

ÇEVRE DOSTU ÇÖZÜM

Gerekli malzemeler: Birkaç adet bozuk para,poşeti doldurmaya yetecek kadar su ve plastik poşet.

Yapılışı: Plastik poşete suyu doldurun ve içine bozuk paraları atın. Sonra poşeti kapı üzerine asın. Poşeti astığınız yerin ışık alıyor olmasına dikkat etmelisiniz.

NASIL ETKİ EDİYOR?

Sivrisinekleri kimyasallarla kovmaya çalıştığınızda hem onlara hem de çevreye zarar verirsiniz. Plastik poşet yöntemi ile çevreye zarar vermeden etkili sonuçlar elde edeceksiniz.

Sinekler çevreyi mozaik şeklinde görürler ve ışık kırılmalarına karşı çok hassastır. Bozuk paraların neden olduğu ışık kırılması sineklerin kafasını karıştır ve ortamdan uzaklaşırlar. Böylece kimyasal kullanmadan çaba harcamadan sineklerden kurtulursunuz.

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.