Plastik poşetle sivrisineklerden kurtulabilirsiniz Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
27.07.2019 08:21

Plastik poşetle sivrisineklerden kurtulabilirsiniz

Yaz mevsimi sıcak ve neşeli günleri ile eğlenceli anlar yaşatıyor ama sivrisinek sorunu yaz keyfine gölge düşürebiliyor. Bu sorundan kurtulmak için plastik poşetle yapılan pratik yöntemi uygulayabilirsiniz.

Haber: Plastik poşetle sivrisineklerden kurtulabilirsiniz

Oldukça pratik bir yöntem olan plastik poşet uygulaması, sivrisineklere zarar vermeden onlardan kurtulmanızı sağlıyor. Bu uygulama için bozuk para, plastik poşet ve su yeterli.

ÇEVRE DOSTU ÇÖZÜM

Gerekli malzemeler: Birkaç adet bozuk para,poşeti doldurmaya yetecek kadar su ve plastik poşet.

Yapılışı: Plastik poşete suyu doldurun ve içine bozuk paraları atın. Sonra poşeti kapı üzerine asın. Poşeti astığınız yerin ışık alıyor olmasına dikkat etmelisiniz.

NASIL ETKİ EDİYOR?

Sivrisinekleri kimyasallarla kovmaya çalıştığınızda hem onlara hem de çevreye zarar verirsiniz. Plastik poşet yöntemi ile çevreye zarar vermeden etkili sonuçlar elde edeceksiniz.

Sinekler çevreyi mozaik şeklinde görürler ve ışık kırılmalarına karşı çok hassastır. Bozuk paraların neden olduğu ışık kırılması sineklerin kafasını karıştır ve ortamdan uzaklaşırlar. Böylece kimyasal kullanmadan çaba harcamadan sineklerden kurtulursunuz.

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Sağlık Haberleri

 • Kışın evde çocuklarınızla oynayabileceğiniz 7 oyun
  Kışın evde çocuklarınızla oynayabileceğiniz 7 oyun

  Kış mevsimin gelmesi ve havaların soğumasıyla birlikte çocuklar parklardan ve yazın oynadıkları açık alanlardan uzaklaşarak evde daha çok zaman geçirmeye başlar. Günün büyük bir bölümünü evde geçiren çocuklara alternatif oyunlar sunulmadığı takdirde tüm zamanlarını ekran (TV, tablet, bilgisayar, telefon) karşısında geçirme eğiliminde olurlar.

  9.12.2019 10:52
 • Sorunsuz bir cilt için yapmanız gerekenler
  Sorunsuz bir cilt için yapmanız gerekenler

  Cildimiz bedenimizin dışarı açılan penceresidir. Durum böyle olunca hiçbirimiz penceremizi kirli göstermek istemeyiz. Cildin hem içten hem de dıştan temizliği bu yüzden oldukça önem teşkil eder.

  3.12.2019 14:56
 • Yatak odanız işgal altında!
  Yatak odanız işgal altında!

  Ev tozu akarı olarak bilinen mitelar, gözle görülemeyecek kadar küçük sekiz ayaklı haşerelerdir. Karanlık, nemli ve sıcak ortamlarda yaşayan bu ev tozu akarları, en çok yatak odalarındaki yatak, yastık, yatak takımları, battaniye, halılar, kumaş kaplı mobilyalar, tüylü oyuncaklar, peluşlar ve perdelerde bulunur.

  29.11.2019 11:19