Peynir nasıl uzun süre saklanır? Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
10.07.2019 15:59

Peynir nasıl uzun süre saklanır?

Kahvaltıların vazgeçilmezi peynirleri, doğru saklanmadığında hızlı şekilde bozulurlar. Doğru saklama yöntemleri ile peynirleriniz uzun süreli ve sağlıklı şekilde koruyabilirsiniz.

Haber: Peynir nasıl uzun süre saklanır?

Dış etkenlerden hızlı şekilde etkilenen ve çabucak bozulan peynirlerin bozulmaması için birtakım tedbirler almalısınız. Doğru yöntemleri kullandığınızda peyniriniz uzun süre sağlıklı şekilde tüketebilirsiniz.

PEYNİR NASIL SAKLANIR?

Peynirler hassas besinler olduğu için hızlı şekilde tüketilmelidir. Bu yüzden peyniri alırken ihtiyaca göre alınmalı, az tüketilecekse küçük ebatlı peynir ürünleri alınmalıdır.

Genellikle plastik kaplarda olan peynirler, plastiğin olumsuz etkilerinden korunması için cam ya da seramik kaplara alınmalıdır. Peynirler serin ve havadar yerlerde saklanabilir. Buzdolapları da peynirler için ideal alanlardır.

Peynirler ideal ortamda iki haftaya kadar saklanabilir. Kaşar peyniri ve tulum peyniri ise ekstra birkaç hasta daha bozulmadan korunabilir. Gravyer peyniri gibi sert peynir türleri ise 1 aya kadar dayanma süresine sahiptir.

Peyniri sülfürlü kağıda sararak saklama ömrünü uzatabilirsiniz.

Peynirin hava almasına ve neminin korunmasına dikkat etmelisiniz.Peyniri buzluk ya da derin dondurucuya asla koymayın. Onları buzdolabı raflarında ve sebzelik bölümlerinde saklayabilirsiniz.

Haber Yorumları
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Sağlık Haberleri

 • Yeni haftada burcunuzu neler bekliyor?Yeni haftada burcunuzu neler bekliyor?

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 10-16 Ağustos haftasında burçları neler bekliyor?

 • Cildiniz sağlığınızı ele veriyor!Cildiniz sağlığınızı ele veriyor!

  Bazı rahatsızlıklar cildimizden sinyal verirler.Dermatoloji Uzmanı Dr. Ata Nejat Ertek konu ile ilgili bilgiler verdi.

 • 40 yaş sonrası hamileliklerde bilinmesi gereken 9 şey40 yaş sonrası hamileliklerde bilinmesi gereken 9 şey

  40 yaşından sonra bebek sahibi olmak, çiftlere ebeveynlik için daha duygusal ve finansal olarak hazır olana kadar bekleme şansı verebilir. Bununla birlikte, doğurganlık yaşla birlikte azaldığından hamile kalma konusunda zorluklar yaşanabilir. Özellikle kadınlar için doğurganlık durumu 40 yaş sonrasında önemli ölçüde azalabilmektedir.

 • Regl dönemi hakkında bilinmesi gereken 5 şeyRegl dönemi hakkında bilinmesi gereken 5 şey

  Pepapp kadınların regl dönemi hakkında bilgi sahibi olmalarına ve kendilerini daha iyi hissetmelerine yardımcı olmak için 5 önemli bilgiyi paylaştı.

 • Yanlış sütyen seçimi yaşam kalitenizi bozmasın!Yanlış sütyen seçimi yaşam kalitenizi bozmasın!

  Meme sağlığı açısından sütyen seçimi büyük önem taşırken, birçok kadın doğru göğüs ölçülerini bilmediğinden hatalı tercih yapıyor. Yanlış sütyen seçimi sonucu göğüslerin vücut hareketine bağlı olarak sürekli çok yönlü olarak yer değiştirmesi ise göğüsleri destekleyen bağ ve cilt/cilt altı dokuyu uzatarak, hem ağrıya hem de sarkmaya neden oluyor.