Peynir nasıl uzun süre saklanır? Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
10.07.2019 15:59

Peynir nasıl uzun süre saklanır?

Kahvaltıların vazgeçilmezi peynirleri, doğru saklanmadığında hızlı şekilde bozulurlar. Doğru saklama yöntemleri ile peynirleriniz uzun süreli ve sağlıklı şekilde koruyabilirsiniz.

Haber: Peynir nasıl uzun süre saklanır?

Dış etkenlerden hızlı şekilde etkilenen ve çabucak bozulan peynirlerin bozulmaması için birtakım tedbirler almalısınız. Doğru yöntemleri kullandığınızda peyniriniz uzun süre sağlıklı şekilde tüketebilirsiniz.

PEYNİR NASIL SAKLANIR?

Peynirler hassas besinler olduğu için hızlı şekilde tüketilmelidir. Bu yüzden peyniri alırken ihtiyaca göre alınmalı, az tüketilecekse küçük ebatlı peynir ürünleri alınmalıdır.

Genellikle plastik kaplarda olan peynirler, plastiğin olumsuz etkilerinden korunması için cam ya da seramik kaplara alınmalıdır. Peynirler serin ve havadar yerlerde saklanabilir. Buzdolapları da peynirler için ideal alanlardır.

Peynirler ideal ortamda iki haftaya kadar saklanabilir. Kaşar peyniri ve tulum peyniri ise ekstra birkaç hasta daha bozulmadan korunabilir. Gravyer peyniri gibi sert peynir türleri ise 1 aya kadar dayanma süresine sahiptir.

Peyniri sülfürlü kağıda sararak saklama ömrünü uzatabilirsiniz.

Peynirin hava almasına ve neminin korunmasına dikkat etmelisiniz.Peyniri buzluk ya da derin dondurucuya asla koymayın. Onları buzdolabı raflarında ve sebzelik bölümlerinde saklayabilirsiniz.

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Sağlık Haberleri

 • Kışın evde çocuklarınızla oynayabileceğiniz 7 oyun
  Kışın evde çocuklarınızla oynayabileceğiniz 7 oyun

  Kış mevsimin gelmesi ve havaların soğumasıyla birlikte çocuklar parklardan ve yazın oynadıkları açık alanlardan uzaklaşarak evde daha çok zaman geçirmeye başlar. Günün büyük bir bölümünü evde geçiren çocuklara alternatif oyunlar sunulmadığı takdirde tüm zamanlarını ekran (TV, tablet, bilgisayar, telefon) karşısında geçirme eğiliminde olurlar.

  9.12.2019 10:52
 • Sorunsuz bir cilt için yapmanız gerekenler
  Sorunsuz bir cilt için yapmanız gerekenler

  Cildimiz bedenimizin dışarı açılan penceresidir. Durum böyle olunca hiçbirimiz penceremizi kirli göstermek istemeyiz. Cildin hem içten hem de dıştan temizliği bu yüzden oldukça önem teşkil eder.

  3.12.2019 14:56