Perdelerinizi Kar Gibi Beyaz Yapan Yöntemler Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Perdelerinizi Kar Gibi Beyaz Yapan Yöntemler

Perdelerinizin kar gibi beyaz olmasını ve mis gibi kokmasını istiyorsanız onları temizlerken küçük dokunuşlar yaparak ilk günkü haline döndürebilirsiniz.

Haber: Perdelerinizi Kar Gibi Beyaz Yapan Yöntemler

Narin yapıları ile çabucak yıpranan ve kirlenen perdeleri bulaşık makinesi kapsülü, toz şeker ve beyaz sabun rendesi gibi her evde uygulanabilecek pratik yöntemlerle kar gibi beyaz yapabilirsiniz.

BEYAZ SABUN RENDESİ

Katı beyaz banyo sabununu rende ile rendeleyin. Bir yemek kaşığı sabun rendesini perdenin arasına ekleyip40 derecede yıkayın. Yıkamaya başladıktan yarım saat sonra makineyi beklemeye alın. Sonra devam ettirin. Artık mis kokulu ve bembeyaz perdelere sahipsiniz.

BULAŞIK MAKİNESİ KAPSÜLÜ

Bulaşık makinesi kapsülü, perdelerinizi kar gibi bembeyaz yapmanızı sağlıyor. Perdeleriniz eğer fazla kirliyse düşük devirde, kısa programda yarım saat yıkayın. Daha sonra bulaşık makinesi kapsülünü perdenin içine yerleştirin.40 derece ve en fazla 600 devir olacak şekilde yıkayın. Perdelerinizi ıslak şekilde asarak kurumasını sağlayın.

TOZ ŞEKER

Bulaşık makinesi kapsülü yönteminde olduğu gibi perdelerinizi ön yıkama işleminden geçirin. Çamaşır makinesi deterjan bölümüne 3 yemek kaşığı toz şeker ekleyip 40 derecede yıkayın. Bu yöntem bembeyaz perdelere sahip olmanızı sağlayacak.

8.5.2019 12:51 [12027107]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.