Perdelerinizi Kar Gibi Beyaz Yapan Yöntemler Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
8.05.2019 12:51

Perdelerinizi Kar Gibi Beyaz Yapan Yöntemler

Perdelerinizin kar gibi beyaz olmasını ve mis gibi kokmasını istiyorsanız onları temizlerken küçük dokunuşlar yaparak ilk günkü haline döndürebilirsiniz.

Haber: Perdelerinizi Kar Gibi Beyaz Yapan Yöntemler

Narin yapıları ile çabucak yıpranan ve kirlenen perdeleri bulaşık makinesi kapsülü, toz şeker ve beyaz sabun rendesi gibi her evde uygulanabilecek pratik yöntemlerle kar gibi beyaz yapabilirsiniz.

BEYAZ SABUN RENDESİ

Katı beyaz banyo sabununu rende ile rendeleyin. Bir yemek kaşığı sabun rendesini perdenin arasına ekleyip40 derecede yıkayın. Yıkamaya başladıktan yarım saat sonra makineyi beklemeye alın. Sonra devam ettirin. Artık mis kokulu ve bembeyaz perdelere sahipsiniz.

BULAŞIK MAKİNESİ KAPSÜLÜ

Bulaşık makinesi kapsülü, perdelerinizi kar gibi bembeyaz yapmanızı sağlıyor. Perdeleriniz eğer fazla kirliyse düşük devirde, kısa programda yarım saat yıkayın. Daha sonra bulaşık makinesi kapsülünü perdenin içine yerleştirin.40 derece ve en fazla 600 devir olacak şekilde yıkayın. Perdelerinizi ıslak şekilde asarak kurumasını sağlayın.

TOZ ŞEKER

Bulaşık makinesi kapsülü yönteminde olduğu gibi perdelerinizi ön yıkama işleminden geçirin. Çamaşır makinesi deterjan bölümüne 3 yemek kaşığı toz şeker ekleyip 40 derecede yıkayın. Bu yöntem bembeyaz perdelere sahip olmanızı sağlayacak.Yeni Yenikadın Haberleri

 • Bu yaz tatil yaparken dikkat edilmesi gerekenler!Bu yaz tatil yaparken dikkat edilmesi gerekenler!

  Okan Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş, bu yaz tatili döneminde nelere dikkat etmemiz gerektiğini açıkladı.

 • Gebelik ve lohusalık dönemine özel 6 korona önlemiGebelik ve lohusalık dönemine özel 6 korona önlemi

  Koronavirüsün özellikle hamilelik ve emzirme sürecinde etkilerine yönelik birçok bilinmezlik olduğunu belirten Acıbadem Kozyatağı Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Elif Meşeci, kontrollü sosyal hayat dönemine geçildiği 'yeni normal'de de hamilelerin ve emziren annelerin çok dikkatli olmaları gerektiğini söylüyor.

 • A'dan Z'ye hamilelikte yapılacaklarA'dan Z'ye hamilelikte yapılacaklar

  Avrasya Hastanesi'nden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Nurcan Dalan hamilelik sürecinde uygulayabileceğiniz bakım sırlarını ve hamilelikle ilgili aklınıza takılan birçok konuya ilişkin bilgileri anlatıyor.

 • Eve giren ürünlerin hijyeni nasıl sağlanmalı?Eve giren ürünlerin hijyeni nasıl sağlanmalı?

  İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş, dışarıdan evimize gelen paketlerin hijyenini nasıl sağlamamız gerektiğini açıkladı.

 • Korona sürecinde ve sonrasında gelinlik alışverişiKorona sürecinde ve sonrasında gelinlik alışverişi

  Koronavirüs (Covid -19) gündelik hayatımızı olumsuz etkilerken düğün gibi bazı önemli günleri de bu süre zarfında ertelemek zorunda kalabiliyoruz. Gelinler düğünlerini yaz sonu, sonbahar / kış ve hatta 2021 için yeniden planlarken, gelinlik seçimi bu süreçten nasibini aldı.