Patatesler kararmadan uzun süre nasıl saklanır? Haberi - yenikadin.com
18.07.2019 11:20

Patatesler kararmadan uzun süre nasıl saklanır?

Her öğünde bıkmadan yediğiniz patatesler doğru şekilde muhafaza edildiğinde uzun süre taze şekilde tüketilebiliyor. Patatesleri uzun süre saklamanın püf noktaları özelikle çalışan kadınların işlerini kolaylaştırıyor.

Haber: Patatesler kararmadan uzun süre nasıl saklanır?

Patatesler kararmadan uzun süre derin dondurucuda muhafaza edilebilir. Bunun püf noktalara uyarak doğru şekilde patatesleri derin dondurucuya yerleştirmelisiniz.

PATATESLERİ KARARTMADAN SAKLAMA YÖNTEMİ

İlk olarak patatesleri yıkayıp kabuklarını soyun. Soyduğunuz patatesleri tekrar yıkayın. Doğrama aşamasına geçmeden bir kaseye soğuk su doldurun.

Püf noktası: Hazırladığınız soğuk suyun içine 2 yemek kaşığı beyaz sirke ilave edin.

Patatesleri dilimleyip sirkeli suyun içine alın. Sirkeli suyun içinde beklettiğiniz patatesleri süzün ve kağıt havlu ile kurulayın. İsteğinize göre patatesleri sıvıyağ ve tuz ile harmanlayabilirsiniz.

Patatesler hazır olduğunda buzdolabı poşetine doldurup derin dondurucuya yerleştirin.Yeni Yenikadın Haberleri

 • 17-23 Mayıs haftalık burç yorumları17-23 Mayıs haftalık burç yorumları

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 17 - 23 Mayıs haftasında burçları neler bekliyor?

 • 10-16 Mayıs haftalık burç yorumları10-16 Mayıs haftalık burç yorumları

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 10 - 16 Mayıs haftasında burçları neler bekliyor?

 • Hasan Hüseyin Yılmaz: Bu sezon saç trendlerinde kahküllü, bol kesimler ön plandaHasan Hüseyin Yılmaz: Bu sezon saç trendlerinde kahküllü, bol kesimler ön planda

  2021'in saç trendlerini ve sağlıklı görünen saçların formülünü anlatan ünlü saç tasarımcısı Hasan Hüseyin Yılmaz , bu sezon kahküllü, bol kesimlerin ön planda olacağını kaydetti.

 • İlişkilerdeki kıskançlık sevgiye bağlanmamalıİlişkilerdeki kıskançlık sevgiye bağlanmamalı

  Bir ilişkide en temel unsur güven olarak görülürken; kıskançlığın sevgiyle bağdaştırılması sık yapılan bir hata olarak kabul ediliyor. Uzmanlar, kıskançlıkların güvensizliğe, çarpık ilişkiler yaşayan çevreye ve çocukken şahit olunan olaylara bağlanabileceğini fakat sevgiyle bağdaştırılmaması gerektiğini vurguluyor.