Parmak Arası Terlik Giyerseniz Ayağına Ne Olur? Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
20.04.2019 15:20

Parmak Arası Terlik Giyerseniz Ayağına Ne Olur?

Plaj ve havuz başlarında rahatlık için sıklıkla giyilen parmak arası terlikler, göründükleri kadar masum değiller!

Haber: Parmak Arası Terlik Giyerseniz Ayağına Ne Olur?

Parmak arası terlikler, ayaklarda çeşitli sağlık sorunlarına yol açmakta; parmak bükülmesi, yürüme zorluğu, cilt enfeksiyonları ve kaza riski gibi istenmeyen sonuçlara yol açmaktadır.

KALICI PARMAK BÜKÜLMELERİ

Çok sık parmak arası terlik giyenlerin ayak parmaklarında kıvrılma meydana gelir. Bu kıvrılmalar, sandaletin uzun süre giyilmesi durumunda kalıcı hale gelebilir.

DOĞRU ÜRÜNÜTERCİH EDİN

Parmak arası terlikler, toksik madde içeren hammadde ile üretilmiş olabilir. Parmak arası giymekte ısrar ediyorsanız sağlığa zararsız malzemelerden yapılmış ürünleri tercih etmelisiniz.

BUNYONLARA NEDEN OLABİLİR

Ayaklarınız parmak arası terliğe tutunmak için ekstra çaba gösterecektir. Bu da ayağınızı doğal olmayan konuma getirerek bunyon oluşumuna neden olabilir.

CİLT YÜZEYİNDE BOZULMA OLABİLİR

Parmak arası terlik ile ayağınız arasında temas yüzeyi çok kısıtlıdır. Bu durum temas alanına fazla baskı uygulamasına neden olur. Bunun doğal sonucu olarak da temas noktasında aşınma, soyulma ve kabarcıklar gibi cilt sorunları ortaya çıkabilir.

YÜRÜME HIZI DÜŞER

Parmak arası terlikler giydiğinizde yürüme hızınız düşer. Vücut dengeyi sağlamak için kendisini yavaşlatır. Dengesiz bir seçenek olan parmak arası terlikle vücudun duruşu bozularak bacak ağrılarına neden olur.

ENFEKSİYONLARA YOL AÇAR

Parmak arası terlik giydiğiniz ayaklarınız dış etkenlere daha fazla maruz kalır. Bu da enfeksiyonlara neden olur.

KAZALARA NEDEN OLABİLİR

Parmak arası terlikler ayağa tam oturmadığı için yoldaki basit engellere takılarak kazalara yol açabilir. Parmak arası terlikler araba kullanırken giyildiğinde sağlıksız sürüşe neden olduğu için kazalara neden olabilir.

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Sağlık Haberleri

 • Ayakları yumuşacık yapan muz uygulaması
  Ayakları yumuşacık yapan muz uygulaması

  Öğünlerinizde afiyetle tükettiğiniz muzu farklı şekilde kullanarak cilt sağlığınıza katkıda bulunabilirsiniz. Muzun kabukları ile ayağınıza yapacağınız pratik uygulama, ayaklarınızı yumuşacık yapacak.

  3 saat önce..
 • Ağız kokusu düşmanı 5 besin
  Ağız kokusu düşmanı 5 besin

  Ağız kokusunun itici etkisinden kurtulmak için besinleri kullanmaya ne dersiniz? Lezzetli besinlerle ağzı kokusuna kurtulabilir, ferah bir nefese kavuşabilirsiniz.

  19.9.2019 15:15
 • En sık yapılan 5 egzersiz hatası
  En sık yapılan 5 egzersiz hatası

  Sağlığınızı korumak için egzersiz yapıyorsunuz ama egzersiz yaparken yanlış hamleler yaparak sağlığınızı tehlikeye atıyor olabilirsiniz.

  19.9.2019 14:27
 • Saç uzatan pratik maske
  Saç uzatan pratik maske

  Saçlarınızın uzun olmasını istiyorsunuz ama yeterince uzamasını beklemek istemiyorsunuz. Sizi bu ikilemden kurtaracak pratik bir tarifimiz var.

  19.9.2019 09:22
 • 1 dakikada ellerinizi yumuşacık yapan uygulama
  1 dakikada ellerinizi yumuşacık yapan uygulama

  Günlük işlerin yıpratıcı etkisi ile elleriniz tahriş olur ve yumuşaklığını kaybeder. Ellerinize 1 dakika ayırarak bu istenmeyen histen kurtulabilir, yumuşacık ellere sahip olabilirsiniz.

  18.9.2019 11:30