Parfüm Kullanırken Yapılan Hatalar Haberi - yenikadin.com
4.03.2019 15:07

Parfüm Kullanırken Yapılan Hatalar

Parfüm, bir kadını çekici yaptığı gibi yanlış kullanıldığında itici de yapabilir.

Haber: Parfüm Kullanırken Yapılan Hatalar

Parfümü sıkarken iki kez düşünün. Belki de hata yapıyorsunuzdur. İşte parfüm kullanırken yaptığınız hatalar.

ÇOK SIKMAK

Parfüm uzun süre dayansın diye fazla parfüm sıkmak, en sık yapılan hatalardandır. Parfümü fazla sıkmak, parfümü uzun ömürlü yapmayacağı gibi sizi de antipatik yapacaktır. Fazla parfümün teninizde depolanmadığını bilmelisiniz. Parfümü kalıcı yapan ana faktör, teninizin özelliği ve parfümdeki alkoldür. Parfümü uzun ömürlü kullanmak için parfümü doğru noktalara 3 saatte bir yenileyerek az miktarda sıkmalısınız.

SAÇA PARFÜM SIKMAK

Kadınlar parfümün cilde zarar verdiğini düşünerek saça parfüm sıkmaktadır. Cilde zarar veren parfümün saça zarar vermediğini düşünmek mantıklı değildir. Ayrıca saçınıza uyguladığınız bakım uygulamalarından dolayı parfüm ve bakım ürünleri tepkimeye girerek istenmeyen kokulara neden olabilir. Kaliteli parfümler sağlığınıza zarar vermeyecek şekilde üretildiğini düşünürsek parfümü cildinize uygulayabilirsiniz.

NEREYE SIKIYORSUNUZ?

Parfümü kuru cilde değil nemli cilde sıkmanız gerekmektedir. Kuru ciltte parfüm uzun süre kalamaz. Parfümü kapalı bölgelere değil boyun bilek gibi açık kısımlara sıkın.

PARFÜMLERİ KARIŞTIRMAK

Parfümler yapılırken belirli periyodik aralıklarla kokularını yaymak üzere tasarlanmıştır. Parfümü sıktığınız ilk 15 dakika ve 2 saat sonraki koku aynı değildir. Parfümleri birbirine karıştırdığınızda ilk önce güzel bir koku elde etseniz de kısa bir süre sonra ortaya çıkacak kokuyu tahmin edemezsiniz. Bu yüzden kötü sürprizlerle karşılaşabilirsiniz.

BİLEKLERİ BİRBİRİNE SÜRMEK

Sık yapılan hatalardan biri de parfüm sıktıktan sonra bilekleri birbirine sürmektir. Bu uygulamanın altında parfümü cilde yedirerek daha uzun süre kalıcı olacağı fikri vardır. Ancak bileklerinize sıktığınız parfümü bileklerinizi birbirine sürterek baskı yaptığınız zaman, parfümün yapısını bozarak orijinal kokuyu kaybedebilirsiniz. Parfümü doğru noktaya sıkarak cildinize nüfuz etmesini beklemek doğru uygulama şeklidir.

DUŞTAN SONRA PARFÜM SIKMAK

Temiz cilde parfüm sıkmak doğrudur. Ancak duştan sonra cildinize bakım kremleri sürüyoruz bu uygulamalardan hemen sonraparfüm sıkmak, parfüm ve cilt kremleri arasında koku karışmasına neden olacaktır. Bu da istenmeyen kokulara yol açacaktır. Duş sonrası cilt kremi uyguluyorsanız kokusuz kremleri tercih etmeniz doğru olacaktır.

PARFÜMÜ DOĞRU MUHAFAZA ETMEK

Parfümlerinizi nemli ortamlarda ya da güneş ışınlarına direkt olarak maruz kalan ortamlarda muhafaza etmeyin. Bu ortamlar parfümün yapısını bozmaktadır. Oda sıcaklığında kutu içerisinde muhafaza etmelisiniz.

Haber Yorumları
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Bu hafta burcunuzu neler bekliyor?Bu hafta burcunuzu neler bekliyor?

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 26 Ekim - 1 Kasım haftasında burçları neler bekliyor?

 • Online eğitimde çocukları tehdit eden 10 sorunOnline eğitimde çocukları tehdit eden 10 sorun

  Covid-19 ile mücadele sürecinde halen çoğu öğrenci evden online eğitim görmeye devam ederken, özellikle ilk ve ortaokul çocuklarının evde geçirdikleri uzun saatler ebeveynlere başlı başına sorumluluklar yüklüyor. Zira bu süreçte çocuklarda bazı kurallara dikkat edilmezse ileride çok ciddi sağlık sorunlarıyla karşılaşılabilir!

 • Mamografi hakkında 10 soru 10 cevapMamografi hakkında 10 soru 10 cevap

  Anadolu Sağlık Merkezi Radyoloji Uzmanı Dr. Muhittin Mümtaz Özarar, Ekim ayı Meme Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında mamografi ile ilgili sık sorulan 10 soruyu şöyle yanıtladı...

 • Kadınlar hangi alışverişlerden sonra pişman oluyor?Kadınlar hangi alışverişlerden sonra pişman oluyor?

  Kredi kartı hesap kesim tarihinden hemen sonra ya da yüklü bir taksidin sona ermesinin ardından yapılan alışverişler, en fazla pişmanlık duyulanlar oluyor.

 • Sonbaharda kaş bakımı nasıl olmalı?Sonbaharda kaş bakımı nasıl olmalı?

  Tüm ruhsal ve fiziksel dengeleri değiştiren sonbahar mevsimine uyum sağlamaya çalışan vücudumuz ise bu geçiş sürecinde saç dökülmesi ve cilt problemleri gibi bazı fiziksel değişimler yaşayabiliyor. Bu duruma bir de mevsim geçişleri ilişkili ruhsal dalgalanmaların da eklenmesi kaş dökülmesi gibi olumsuz sonuçlara sebep olabiliyor.