Pandemi sürecinde kuruyan elleri nemlendirecek çözümler Haberi - yenikadin.com
11.11.2020 14:26

Pandemi sürecinde kuruyan elleri nemlendirecek çözümler

Pandemi sürecinde sürekli suya, sabuna ve yüksek miktarda alkol içeren dezenfektanlara maruz kalarak kuruyan ellerinizin nem dengesini tekrar kazanması için birkaç küçük formülümüz var!

Haber: Pandemi sürecinde kuruyan elleri nemlendirecek çözümler

Nemlendirici içerikli sabunlar kullanın

İçinde nemlendirici krem bulunan veya bitkisel yağlar içeren sabunlar kullanarak elleriniz kimyasalların etkisinden korumak ve nemli kalmasını sağlamak mümkün.

Ilık su ile yıkayın

Pandemi sürecinde ellerinizin daha hijyenik olması için aşırı sıcak su ile yıkıyorsanız, tahrişe ve cilt kuruluğuna davetiye çıkarıyorsunuz demektir. Uzmanlar sıcak suyun ekstra bir korunma sağlamadığını, normal ısıda su ve uygun bir sabun ile yapılan temizliğin, virüslerden korunmada yeterli etkiye sahip olduğunu belirtiyor.

Dezenfektan ve kolonya kullanımında aşırıya kaçmayın

El temizliğinde ilk tercihiniz mutlaka su ve sabunla yıkamak olmalıdır. Cilt sağlığınızı korumak için alkol içerikli ürünleri yalnızca acil durumlarda ve elinizi yıkayamadığınız anlarda kullanın.

Gece boyu nemlendirin

Gün içinde cilt tipinize uygun bir nemlendiriciyle ellerinizi sık sık nemlendirmenin yanı sıra gece yatmadan önce süreceğiniz yoğun kıvamlı bir nemlendirici ile ellerinize uyku süresince bakım yapabilirsiniz. Kremi sürdükten sonra eldiven giyip uyursanız, sabaha pamuk gibi ellerle uyanmak mümkün!Yeni Sağlık Haberleri

 • Son Dakika | SİNOP Vali Karaömeroğlu: Tek mücadele silahımız tedbirSon Dakika | SİNOP Vali Karaömeroğlu: Tek mücadele silahımız tedbir

  Gelen son dakika haberlerine göre Vali Karaömeroğlu: Tek mücadele silahımız tedbirSİNOP Valisi Erol Karaömeroğlu, Sağlık Bakanlığı koronavirüs risk haritasında kırmızı renkle işaretlenen 'yüksek riskli iller' arasında yer alan kentte denetimlerde bulundu.

 • TRABZON 'Kırmızı' kategorideki Trabzon'da sahil ve parklar dolduTRABZON 'Kırmızı' kategorideki Trabzon'da sahil ve parklar doldu

  ?Kırmızı? kategorideki Trabzon'da sahil ve parklar dolduSAĞLIK Bakanlığı koronavirüs risk haritasında kırmızı renkle işaretlenen 'yüksek riskli iller' arasında yer alan Trabzon'da, kısıtlamanın kalkmasından sonra ilk cumartesi günü, vatandaşların park ve bahçelerde kalabalık oluşturduğu,...

 • RİZE 'Kırmızı' kategorideki Rize'de, sokaklar yoğunRİZE 'Kırmızı' kategorideki Rize'de, sokaklar yoğun

  'Kırmızı' kategorideki Rize'de, sokaklar yoğunSAĞLIK Bakanlığı'nın vaka sayısı haritasına göre en çok vakanın görüldüğü ilk 5 il arasında yer alan Rize'de, kısıtlamanın kalkmasından sonra ilk cumartesi günü, vatandaşların park ve bahçelerde kalabalık oluşturduğu görüldü.

 • Şubat ayında 13 sağlık çalışanı şiddete maruz kaldıŞubat ayında 13 sağlık çalışanı şiddete maruz kaldı

  Sen'in 'Sağlıkta Şiddet Raporu'na göre şubat ayında sağlık çalışanlarına yönelik 9 şiddet olayı meydana geldiği, 13 sağlık çalışanının mağdur olduğu belirtildi.

 • 'Şeker hastaları pandemi sürecinde kontrollerini aksatmamalı''Şeker hastaları pandemi sürecinde kontrollerini aksatmamalı'

  ANKARA'da Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Cüneyd Anıl, "Diyabetli hastaların kontrollerinin aksaması, kan şekeri ayarlarını bozarak, kısa ve uzun vadede önemli sağlık sorunlarına yol açabilir.