Pandemi sürecinde kuruyan elleri nemlendirecek çözümler Haberi - yenikadin.com
11.11.2020 14:26

Pandemi sürecinde kuruyan elleri nemlendirecek çözümler

Pandemi sürecinde sürekli suya, sabuna ve yüksek miktarda alkol içeren dezenfektanlara maruz kalarak kuruyan ellerinizin nem dengesini tekrar kazanması için birkaç küçük formülümüz var!

Haber: Pandemi sürecinde kuruyan elleri nemlendirecek çözümler

Nemlendirici içerikli sabunlar kullanın

İçinde nemlendirici krem bulunan veya bitkisel yağlar içeren sabunlar kullanarak elleriniz kimyasalların etkisinden korumak ve nemli kalmasını sağlamak mümkün.

Ilık su ile yıkayın

Pandemi sürecinde ellerinizin daha hijyenik olması için aşırı sıcak su ile yıkıyorsanız, tahrişe ve cilt kuruluğuna davetiye çıkarıyorsunuz demektir. Uzmanlar sıcak suyun ekstra bir korunma sağlamadığını, normal ısıda su ve uygun bir sabun ile yapılan temizliğin, virüslerden korunmada yeterli etkiye sahip olduğunu belirtiyor.

Dezenfektan ve kolonya kullanımında aşırıya kaçmayın

El temizliğinde ilk tercihiniz mutlaka su ve sabunla yıkamak olmalıdır. Cilt sağlığınızı korumak için alkol içerikli ürünleri yalnızca acil durumlarda ve elinizi yıkayamadığınız anlarda kullanın.

Gece boyu nemlendirin

Gün içinde cilt tipinize uygun bir nemlendiriciyle ellerinizi sık sık nemlendirmenin yanı sıra gece yatmadan önce süreceğiniz yoğun kıvamlı bir nemlendirici ile ellerinize uyku süresince bakım yapabilirsiniz. Kremi sürdükten sonra eldiven giyip uyursanız, sabaha pamuk gibi ellerle uyanmak mümkün!Yeni Sağlık Haberleri