Özgüvenizi arttıran pek bilinmeyen bilinçaltı hileleri Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Özgüvenizi arttıran pek bilinmeyen bilinçaltı hileleri

Özgüven modern dünyanın en önemli yapı taşıdır. Biz mükemmel olmayan yaratıklar olarak bazen özgüven düşüşü yaşarız. Ancak bilinç altına yaptığımız bazı hileler ile kaybettiğimiz özgüveni geri kazanabiliriz.

Haber: Özgüvenizi arttıran pek bilinmeyen bilinçaltı hileleri

İş yaşamında, özel hayatımızda ve her alanda özgüvenli duruşa sahip olmak size puan kazandırır. Ancak özgüveni korumak her zaman mümkün değildir. Böyle zamanlarda canlandırıcı etkisi olan bazı telkinlerle özgüveninize yeniden kavuşabilirsiniz.

1- SÜPER KAHRAMAN DURUŞU YAPIN!

2012'de yapılan bir TEDx organizasyonunda, vücut dili uzmanı ve Harvard profesörü Amy Cuddy, süper kahraman duruşunun özgüveni arttıran bir mesajı bilinçaltına gönderdiğini açıkladı. Davranışların bilinçaltımıza en büyük etki örneklerinden olan süper kahraman duruşu için yapılması gerekenler:

Dik durun, ayaklarınızı omuz genişliğinde açın.

Ellerinizi belinize koyun.

Göğsünüzü gerin.

Başınızı yukarıda tutun.

30 saniye bekleyin.

2- BİLİNÇALTINIZI İKNA EDİN

Birçok psikolog telkinin gücünü anlatır. Bilinçaltı, sizin kapasitenizi ve yeteneklerini anlamaz ve umursamaz. Bu nedenle kendinizle konuşarak "Ben bunu yapabilirim" telkini yaparak kendinize olumlu mesajlar yollayabilirsiniz. Bilinçaltı için önemli olan olumlu ya da olumsuz bir mesaj olmasıdır. Bu nedenle onları alır ve işler. Aslında sizi daha özgüvenli hale getirebilir.

3- GÖZ TEMASINDA KAZANAN SİZ OLUN

Araştırmalara göre göz teması kurulduğunda teması devam ettiren ve vazgeçmeyen taraf üstünlük kazanır ve bu özgüvenine yansır. Yani eğer biri ile göz temasına denk gelirseniz ilk vazgeçen olmayın ve teması sürdürün. Bu durum size özgüven olarak geri dönecektir.

6.6.2019 11:25 [12120536]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.