Özgüvenizi arttıran pek bilinmeyen bilinçaltı hileleri Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
6.06.2019 11:25

Özgüvenizi arttıran pek bilinmeyen bilinçaltı hileleri

Öz güven modern dünyanın en önemli yapı taşıdır. Biz mükemmel olmayan yaratıklar olarak bazen öz güven düşüşü yaşarız. Ancak bilinç altına yaptığımız bazı hileler ile kaybettiğimiz öz güveni geri kazanabiliriz.

Haber: Özgüvenizi arttıran pek bilinmeyen bilinçaltı hileleri

İş yaşamında, özel hayatımızda hemen hemen her yerde öz güvenli duruş kazandırır. Ancak öz güveni korumak her zaman mümkün değildir. Böyle zamanlarda canlandırıcı etkisi olan bazı telkinlerle öz güveninize yeniden kavuşabilirsiniz.

1- SÜPER KAHRAMAN DURUŞU YAPIN!

2012'de yapılan bir TEDx organizasyonunda, vücut dili uzmanı ve Harvard profesörü Amy Cuddy, süper kahraman duruşunun öz güveni arttıran bir mesajı bilinçaltına gönderdiği açıkladı. Davranışların bilinçaltımıza en büyük etki örneklerin olan süper kahraman duruşu için yapılması gerekenler:

Dik durun, ayaklarınızı omuz genişliğinde açın.

Ellerinizi belinize koyun.

Göğsünüzü gerin.

Başınızı yukarıda tutun.

30 saniye bekleyin.

2- BİLİNÇALTINIZI İKNA EDİN

Birçok psikolog telkinin gücünü anlatır. Bilinç altı sizin kapasitenizi ve yeteneklerini anlamaz ve umursamaz. Bu nedenle kendinizle konuşarak mesela "Ben bunu yapabilirim" telkini yaparak kendinize olumlu mesajlar yollayabilirsiniz. Bilinçaltı için önemli olan olumlu ya da olumsuz bir mesaj olmasıdır. Bu nedenle onları alır ve işler. Aslında sizi daha öz güvenli hale getirebilir.

3- GÖZ TEMASINDA KAZANAN SİZ OLUN

Araştırmalara göre göz teması kurulduğunda teması devam ettiren ve vazgeçmeyen taraf üstünlük kazanır ve bu öz güvenine yansır. Yani eğer biri ile göz temasına denk gelirseniz ilk vazgeçen olmayın ve teması sürdürün. Bu demek değil ki insanlara bakıp göz teması bekleyin. Bu durum size özgüden olarak geri dönecektir.

Haber Yorumları
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Sağlık Haberleri

 • Yeni haftada burcunuzu neler bekliyor?Yeni haftada burcunuzu neler bekliyor?

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 6-12 Temmuz haftasında burçları neler bekliyor?

 • Diyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulunDiyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulun

  Çoğumuz bu karantina süresi boyunca yaptığı kadar, yemek yapmamıştır. Vaktimiz bol diye en meşakkatli yemekleri bile denedik. Aileyle birlikte sofraya oturmanın keyfini zengin sofralarda çıkarttık. Dizi veya film izlerken, kontrolsüzce abur cubura daldık. Şimdi yaşadığımız o lezzetli anların sonucu fazla yağlarla yüzleşme zamanı.

 • Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!

  Koronavirüs pandemisinin kontrol altına alınmasıyla beraber yeni normalleşme dönemi başlayınca, aile olarak bu bunaltıcı tablodan çıkmak için tatil planları yapmaya başladık. Her ne kadar virüs çocuklarda erişkinlere göre daha seyrek görülüp daha hafif seyretse de, çocuklarımızla nasıl bir tatil planı yapmamız gerektiği hepimizin zihnini kurcalıyor

 • Sapsarı güneşe karşı kırmızılarla korunun!Sapsarı güneşe karşı kırmızılarla korunun!

  Evlere girdiğimizde kıştı, bir çıktık ki yaz olmuş. Şimdi tedbiri elden bırakmadan, hayata kaldığımız yerden devam etmeye çalışıyoruz. Bu süreçte tedbir almamız gereken bir diğer konu da, güneş ışınlarına karşı cildimizi korumak.

 • "Yaz geldi" diye sakın şok diyet yapmayın!"Yaz geldi" diye sakın şok diyet yapmayın!

  COVID-19 pandemisinde kimi zaman stres kimi zamansa can sıkıntısı sebebiyle birçoğumuz mutfakta yemek işlerine ağırlık verdik. Artık kontrollü sosyal hayat sürecinin başlaması ve havaların ısınmasıyla birlikte çoğumuz kendimize şu soruyu sorar olduk: 'Aldığım kiloları nasıl hızlı verebilirim?'