Örümcekleri evinizden uzak tutmanın 3 yolu Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
20.09.2019 16:17

Örümcekleri evinizden uzak tutmanın 3 yolu

Örümcek ve türevi böceklerin evinizi sarması her zaman olasıdır. Gerekli önleminizi almazsanız bir sabah uyanır ve köşe başlarını örümcekgil ailesinin bireyleriyle dolu bulabilirsiniz.

Haber: Örümcekleri evinizden uzak tutmanın 3 yolu

Eviniz ne kadar derli toplu ve temiz olsada etrafta böceklerin olması tabii ki hoş karşılanmaz. Siz de hem bu böceklerden uzak durmak hem de evinize çok fazla kimyasal sokmak istemiyorsanız haberimize kulak verin.

NANE YAĞI KULLANIN

Nane yağı doğal yollarla ve gayet uygun fiyata bulabileceğiniz bir alternatiftir. Ancak kullanımında dikkat etme de fayda var çünkü aşırısı insanlarda ve hayvanlarda cilt tahrişine sebebiyet verir. Nane yağını su ile seyreltip böcek gördüğünüz ya da daha önce böcek olmuş olan yerlere sıkın.

BİR KEDİ SAHİPLENİN

Evet kediler tatlı yaratıklar ancak aynı zamanda onların küçük birer yırtıcı olduklarını unutmamalı. Gördükleri hatta görmekten öte hissettikleri her şeyi kovalama dürtüsüne sahip kediler, böcekgiller için oldukça korkutucudurlar.

NARENCİYE KABUKLARI KULLANIN

Evinizin belli yerlerine portakal mandalin ve bilumum bazı narenciye kabuklarını yerleştirin. Bu meyvelerin kabuklarının kokusu bu tür böcekler için oldukça etkilidir.

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Cihazla bölgesel zayıflama gerçekten mümkün mü?
  Cihazla bölgesel zayıflama gerçekten mümkün mü?

  Son zamanlarda oldukça sıkça duyduğumuz cihazla zayıflama yöntemlerinin insan üzerindeki olumlu etkilerini, Ankara'da "Slimwell Bodyshape" hizmeti veren güzellik merkezi işletmecisi Ayşegül Özdemir'e sorduk.

  18.10.2019 19:44
 • Kadınlar neden daha uzun yaşıyor?
  Kadınlar neden daha uzun yaşıyor?

  Kadınların dünyanın her yerinde erkeklere göre ortalama üç ila beş yıl daha uzun yaşamasının ardında biyolojik faktörlerin dışında birtakım toplumsal ve kültürel nedenlerin de olduğu belirtildi. Türkiye'de kadınların doğuşta beklenen yaşam süresi 80,8 yıl iken; erkeklerde bu süre 75,3 yıl. Uzmanlara göre, kadınlar doktora gitmeye daha istekli.

  18.10.2019 12:04
 • Mesajlaşırken bu hataları yapmayın!
  Mesajlaşırken bu hataları yapmayın!

  Günümüzde ilerleyen teknolojiyle birlikte cep telefonları başta olmak üzere tablet, diz üstü ve masa üstü bilgisayarları artık 7'den 70'e her yaş grubunun vazgeçilmezi oldu. Ancak dikkat! Saatlerce, hatta gün boyu elimizden düşüremediğimiz bu cihazları doğru kullanmadığımızda omurgamızda ciddi hasarlar oluşabiliyor.

  15.10.2019 11:17
 • Sonbahar depresyonunun ilacı gün ışığı
  Sonbahar depresyonunun ilacı gün ışığı

  Soğuk kış günleri yaklaştı. Yazın aydınlık ve ılık günleri geride kalırken, fiziksel ve sosyal şartlar insanların depresif hissetmesine zemin hazırlıyor. Liv Hospital Ulus'tan Klinik Psikolog Beril Yardımcı sonbahar depresyonundan korunmanın yollarını anlattı.

  11.10.2019 14:53