Ordu'ya 149 Doktor Atandı Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Ordu'ya 149 Doktor Atandı

AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, Ordu'ya 149 doktor atamasının gerçekleştiğini bildirdi.

Haber: Ordu'ya 149 Doktor Atandı
AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, Ordu'ya 149 doktor atamasının gerçekleştiğini bildirdi.

Gündoğdu, yazılı açıklamasında, atanan doktorların 6'sının uzman, 143'ününse pratisyen hekim olduğunu belirtti.

Sağlık Bakanlığına teşekkür eden Gündoğdu, atamaların hayırlı olmasını dileyerek, "Son yıllarda inşa edilen 5 yıldızlı otel konforundaki hastanelerimiz ve yeni atanan doktorlarımızla hemşehrilerimizin sağlık ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılayabileceğiz. Bir yandan şehir hastanesi için yapılan çalışmalar sürerken, diğer yandan mevcut hastanelerimiz güçlendiriliyor." ifadelerini kullandı.

Öte yandan Ordu Devlet Hastanesine 1 hemotoloji ve 1 plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi, Fatsa Devlet Hastanesine 1 ruh sağlığı ve hastalıkları, Gölköy Devlet Hastanesine 1 çocuk sağlığı ve hastalıkları ve 1 iç hastalıkları, Korgan Devlet Hastanesine 1 çocuk sağlığı ve hastalıkları branşlarında uzman doktor ataması yapıldığı aktarıldı.

Ayrıca, Akkuş Devlet Hastanesine 5, Akkuş TSM'ye 1, 112 Acil Sağlık Hizmetlerine 3, Ordu Devlet Hastanesine 16, Ordu Eğitim Araştırma Hastanesine 7, Altınordu İlçe Sağlık Müdürlüğüne 2, Aybastı Devlet Hastanesine 11, Aybastı TSM'ye 1, Çamaş TSM'ye 1, Çatalpınar TSM'ye 1, Fatsa Devlet Hastanesine 14, Fatsa İlçe Sağlık Müdürlüğüne 8, Gölköy Devlet Hastanesine 9, Gölköy TSM'ye 1, Gülyalı TSM'ye 1, Gürgentepe İlçe Devlet Hastanesi 7, İkizce TSM'ye 2, Kabataş TSM'ye 1, Korgan Devlet Hastanesi 12, Korgan TSM'ye 1, Kumru Devlet Hastanesine 8, Kumru TSM'ye 1, Mesudiye İlçe Devlet Hastanesine 3, Ulubey İlçe Devlet Hastanesine 3, Ulubey TSM'ye 2, Ünye Devlet Hastanesine 13 ve Ünye İlçe Sağlık Müdürlüğüne 9 olmak üzere 143 pratisyen hekim atandığı kaydedildi.
(Anadolu Ajansı) 13.9.2018 12:04 [11229186]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.