Oolong Çayı ile Sağlığınıza Kavuşun Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
8.02.2019 08:42

Oolong Çayı ile Sağlığınıza Kavuşun

Kolesterolü dengelemek, zayıflamak, kan şekerini dengelemek ve daha birçok şey Oolong çayının asli görevleridir. Sağlığınıza kavuşmak için Oolong çayı içebilirsiniz.

Haber: Oolong Çayı ile Sağlığınıza Kavuşun

OOLONG ÇAYI NEDİR?

Çin kültüründe geleneksel çaylardan biri olan Oolong çayı, son dönemlerde bütün dünyanın tanımaya başladığı içecek haline geldi. Egzama, kalp, kilo verme ve birçok konuda sağlığa faydalı olan Oolong çayını bu denli önemli yapan içeriğinde bulunan maddelerdir.

OOLONG ÇAYI FAYDALARI

Oolong çayında EGCG, tehaflavinler ve theanine vitaminleri, amino asitler, mineraller ve yararlı çay polifenol antioksidanları ve kafein bulunur. Bu özellikler onu popüler yapan nedenlerden başlıcalarıdır.

KALP SAĞLIĞI

Oolong çayı, içerdiği maddelerle kan akışını rahatlatır. Bu sayede kalp sağlığını iyileştirir.

KİLO KAYBI İÇİN

Oolong çayı vücut ağırlığı yönetimi ve kilo vermede önemli etkileri vardır. Kilo verme sürecinde olan kişiler metabolizmaları yavaşladığı için kilo vermekte zorlanırlar. Oolong çayı, metabolizmayı hızlandırır ve kilo vermeyi kolaylaştırır.

DİYABETİ ÖNLÜYOR

Yalnızca yaşam tarzıyla ilgili olan tip 2 diyabet, genellikle sağlıklı beslenme düzeni ile sorun olmaktan çıkmaktadır. Beslenme düzenine Oolong çayı eklenerek tip 2 diyabetin önlenmesine belirli oranda yardımcı olur.

KANSER RİSKİ

Kanser oluşumunu engelleyici etkisi ile bilinen antioksidanlar, Oolong çayında bolca bulunmaktadır. Bu nedenle Oolong çayı, kanserle mücadelede önemli bir yardımcıdır.

EGZAMAYI AZALTIR

Rahatsız edici bir cilt hastalığı olan egzama, Oolong çayı ile belirli oranda engellenmektedir.

BEYİN FONKSİYONLARI

Oolong çayının kesin olarak ifade edilmese de Alzheimerhastalığını iyileştirmede katkısı vardır. Erken gelişim döneminde Oolong çayı içilerek Alzheimer hastalığına karşı direnç kazanmak mümkündür.

Oolong çayı, bu özelliklerine ilave olarak enflamasyonu azaltıyor ve kemik sağlığını destekliyor.

OOLONG ÇAYI HAZIRLANIŞI

Çeşitli Oolong çayı hazırlama yöntemleri vardır. Bunlardan biri:

Demliğin dibini kaplayacak miktarda Oolong bitkisi yerleştirin. Ayrı bir demlikte kaynattığınız suyu Oolong bitkisi olan demliğe yavaşça aktarın. Demleme süresi isteğe göre değişmektedir. Ne kadar beklerse o kadar yoğun olacaktır. Hazırladığınız karışımı süzdükten sonra içebilirsiniz.

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Sağlık Haberleri

 • Kışın evde çocuklarınızla oynayabileceğiniz 7 oyun
  Kışın evde çocuklarınızla oynayabileceğiniz 7 oyun

  Kış mevsimin gelmesi ve havaların soğumasıyla birlikte çocuklar parklardan ve yazın oynadıkları açık alanlardan uzaklaşarak evde daha çok zaman geçirmeye başlar. Günün büyük bir bölümünü evde geçiren çocuklara alternatif oyunlar sunulmadığı takdirde tüm zamanlarını ekran (TV, tablet, bilgisayar, telefon) karşısında geçirme eğiliminde olurlar.

  9.12.2019 10:52
 • Sorunsuz bir cilt için yapmanız gerekenler
  Sorunsuz bir cilt için yapmanız gerekenler

  Cildimiz bedenimizin dışarı açılan penceresidir. Durum böyle olunca hiçbirimiz penceremizi kirli göstermek istemeyiz. Cildin hem içten hem de dıştan temizliği bu yüzden oldukça önem teşkil eder.

  3.12.2019 14:56