Okunması Gereken 5 Kişisel Gelişim Kitabı Haberi - yenikadin.com
7.02.2019 12:30

Okunması Gereken 5 Kişisel Gelişim Kitabı

Kendinizi keşfetmenizi sağlayacak 5 kişisel gelişim kitabı, kendi yolunuzu çizmenizi sağlayacak.

Haber: Okunması Gereken 5 Kişisel Gelişim Kitabı

1.DAVID J. SCHWARTS / BÜYÜK DÜŞÜNMENİN ÖYKÜSÜ

Motivasyon konusunda uzman olan David J. Schwarts, "Büyük Düşünmenin Öyküsü" kitabında başarısızlığın kaynağına iniyor. Büyük düşünme eyleminin hayatın her alanında uygulanması gerektiğini ifade eden Schwarts, bireylerin tutumlarının zekadan çok daha önemli olduğunu vurguluyor. Davranışları irdeleyen yazar, bizleri başarısızlığa götüren davranışlar hakkında tavsiyelerde bulunuyor.

2.DANİEL GOLEMAN / DUYGUSAL ZEKA

Daniel Goleman, duygusal zeka konusunda uzmanlaşmış başarılı bir psikologdur. Holeman, insanın varlığı büyük ölçüde duygusal ilişkiler kurmasına bağlıyor. IQ'nun egemenliğini yıkmaya çalışan ve yazar, IQ'nun başarıyı yüzde 20 oranda etkilediğini, başarının daha çok dış etkenlerle şekillendirildiğini ifade ediyor. Kişinin hayatta başarılı olabilmesini, duygularını kontrol edebilmesine bağlayan Goleman, duygularıyla başa çıkabilen insanların daha başarılı olabileceğini savunuyor.

3.AHMET ŞERİF İZGÖREN - ŞU HORTUMLU DÜNYADA FİL YALNIZ BİR HAYVANDIR

Ahmet Şerif İzgören, bildiğimizi zannettiğimiz ama uygulamada başarısızlığa düştüğümüz kavramları çarpıcı şekilde hatırlatıyor. Bir sohbet havasında yazılan kitap samimi şekilde okuyucuyla iletişim kuruyor. Farkında olmadığınız şeyleri fark etmeye ve biraz gülümsemeye ihtiyacınız varsa "Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır" kitabını okuyabilirsiniz.

4.ERICH FROMM / SEVME SANATI

Amerikalı ünlü bir filozof ve sosyolog olan Erich Fromm'un "Sevme Sanatı" kitabı, sevmeyi araçsal olarak ele almıyor. Sevgiyi sanatsal bir kavram olarak ele alan Fromm, herkesi bunun üzerine düşündürmeyi amaçlıyor. Sevgiyi hayatımızın her anında yaşasak da bunu bir öğreti aracı olarak pek kabul etmiyoruz. Bu kitap ile "sevme" kavramına bakış açınız değişecek.

5.DAREL RUTHERFORD / ÇÖZÜM OLMAK

Çok önemli bir kişisel gelişimci olan Darel Rutherford, kitabında bireylere başkalarına ihtiyaç duymadan nasıl başarılı olabileceklerini öğretiyor.

"Çözüm Olmak" kitabı insanlara sorunla karşılaşıldığı zaman çözüm aramak yerine soruna farklı açılardan bakarak problem olarak görülen şeylerin, aslında problem olmadığını gösteriyor. Yazar, problemlerin çözümünde başka şeylere ve başka kişilere odaklanmak yerine kişinin kendisine odaklanıyor.Yeni Yenikadın Haberleri