Okul çağındaki çocuklar için kahvaltının önemi Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
2.09.2019 14:48

Okul çağındaki çocuklar için kahvaltının önemi

Okul çağındaki çocuklar çok yönlü olarak desteklenerek akademik ve kişisel yönden geliştirilmelidir. Bu noktada en önemli detaylardan biri kahvaltıdır.

Haber: Okul çağındaki çocuklar için kahvaltının önemi

Okul çağındaki çocuklar sağlıklı bir kahvaltı ile güne hazırlanmalıdır. Doğru ve sağlıklı bir kahvaltı ile çocuklar, akademik ve gelişim açısında sağlıklı adımlar atabileceklerdir.

KAHVALTI ÖNEMLİ

Çocukların derslerine odaklanabilmeleri ve gün boyunca aktivitelerinde başarı gösterebilmeleri için sağlık bir kahvaltıya ihtiyaç duyarlar.Çocuğunuzun akademik başarısında sosyal ilişkilerine kadar birçok konuya etki eden kahvaltı, gelişim açısından da çok önemlidir. Bu yüzden çocuklarınızın kahvaltı yapmasına dikkat etmeli ve sağlıklı besinlerle kahvaltı yapmasını sağlamalısınız.

İSTEKSİZ DAVRANIYORSA DİKKAT

Çocuğunuz kahvaltı yapma konusunda isteksizse ya da kahvaltı esnasında uyukluyorsa bu durumun önüne geçmeli ve çocuğunuzun kahvaltı yapmasını sağlamalısınız.Bunun için kahvaltıyı çocuğunuz uyanmadan önce hazırlamalı ve çocuğunuzu kahvaltı yapmaya özendirici aktiviteler yapmalısınız.

KAHVALTIDA OLMASI GEREKENLER

Okul çağındaki çocukların menüsünde süt, peynir, zeytin, yumurta gibi protein ve kalsiyum yönünden zengin besinler olmalıdır. Kahvaltıya ek olarak çocuklarınızın beslenme çantasına kuru meyveler, yoğurt ve tam tahıllı gıdalar koyarak çocuğunuzun sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanmasını sağlayabilirsiniz.

DÜZENLİ KAHVALTI ALIŞKANLIĞI ÖNEMLİ

Çocuklarınızın zihinsel gelişimi ve sosyal çevreye uyumu açısından düzenli kahvaltı yapma alışkanlığı kazanması gereklidir. Dengeli ve düzenli kahvaltı alışkanlığı ile çocuğunuzun biyolojik saati dengeli olacak, uyku ritmi düzene girecek ve dolayısıyla çocuğunuzun kişisel ve akademik gelişimine olumlu yansımalar olacaktır.

Haber Yorumları
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Sağlık Haberleri

 • 22-28 Haziran haftalık burç yorumları22-28 Haziran haftalık burç yorumları

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 22-28 Haziran haftasında burçları neler bekliyor?

 • Diyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulunDiyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulun

  Çoğumuz bu karantina süresi boyunca yaptığı kadar, yemek yapmamıştır. Vaktimiz bol diye en meşakkatli yemekleri bile denedik. Aileyle birlikte sofraya oturmanın keyfini zengin sofralarda çıkarttık. Dizi veya film izlerken, kontrolsüzce abur cubura daldık. Şimdi yaşadığımız o lezzetli anların sonucu fazla yağlarla yüzleşme zamanı.

 • Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!

  Koronavirüs pandemisinin kontrol altına alınmasıyla beraber yeni normalleşme dönemi başlayınca, aile olarak bu bunaltıcı tablodan çıkmak için tatil planları yapmaya başladık. Her ne kadar virüs çocuklarda erişkinlere göre daha seyrek görülüp daha hafif seyretse de, çocuklarımızla nasıl bir tatil planı yapmamız gerektiği hepimizin zihnini kurcalıyor

 • Sapsarı güneşe karşı kırmızılarla korunun!Sapsarı güneşe karşı kırmızılarla korunun!

  Evlere girdiğimizde kıştı, bir çıktık ki yaz olmuş. Şimdi tedbiri elden bırakmadan, hayata kaldığımız yerden devam etmeye çalışıyoruz. Bu süreçte tedbir almamız gereken bir diğer konu da, güneş ışınlarına karşı cildimizi korumak.

 • "Yaz geldi" diye sakın şok diyet yapmayın!"Yaz geldi" diye sakın şok diyet yapmayın!

  COVID-19 pandemisinde kimi zaman stres kimi zamansa can sıkıntısı sebebiyle birçoğumuz mutfakta yemek işlerine ağırlık verdik. Artık kontrollü sosyal hayat sürecinin başlaması ve havaların ısınmasıyla birlikte çoğumuz kendimize şu soruyu sorar olduk: 'Aldığım kiloları nasıl hızlı verebilirim?'