Okul çağındaki çocuklar için kahvaltının önemi Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
2.09.2019 14:48

Okul çağındaki çocuklar için kahvaltının önemi

Okul çağındaki çocuklar çok yönlü olarak desteklenerek akademik ve kişisel yönden geliştirilmelidir. Bu noktada en önemli detaylardan biri kahvaltıdır.

Haber: Okul çağındaki çocuklar için kahvaltının önemi

Okul çağındaki çocuklar sağlıklı bir kahvaltı ile güne hazırlanmalıdır. Doğru ve sağlıklı bir kahvaltı ile çocuklar, akademik ve gelişim açısında sağlıklı adımlar atabileceklerdir.

KAHVALTI ÖNEMLİ

Çocukların derslerine odaklanabilmeleri ve gün boyunca aktivitelerinde başarı gösterebilmeleri için sağlık bir kahvaltıya ihtiyaç duyarlar.Çocuğunuzun akademik başarısında sosyal ilişkilerine kadar birçok konuya etki eden kahvaltı, gelişim açısından da çok önemlidir. Bu yüzden çocuklarınızın kahvaltı yapmasına dikkat etmeli ve sağlıklı besinlerle kahvaltı yapmasını sağlamalısınız.

İSTEKSİZ DAVRANIYORSA DİKKAT

Çocuğunuz kahvaltı yapma konusunda isteksizse ya da kahvaltı esnasında uyukluyorsa bu durumun önüne geçmeli ve çocuğunuzun kahvaltı yapmasını sağlamalısınız.Bunun için kahvaltıyı çocuğunuz uyanmadan önce hazırlamalı ve çocuğunuzu kahvaltı yapmaya özendirici aktiviteler yapmalısınız.

KAHVALTIDA OLMASI GEREKENLER

Okul çağındaki çocukların menüsünde süt, peynir, zeytin, yumurta gibi protein ve kalsiyum yönünden zengin besinler olmalıdır. Kahvaltıya ek olarak çocuklarınızın beslenme çantasına kuru meyveler, yoğurt ve tam tahıllı gıdalar koyarak çocuğunuzun sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanmasını sağlayabilirsiniz.

DÜZENLİ KAHVALTI ALIŞKANLIĞI ÖNEMLİ

Çocuklarınızın zihinsel gelişimi ve sosyal çevreye uyumu açısından düzenli kahvaltı yapma alışkanlığı kazanması gereklidir. Dengeli ve düzenli kahvaltı alışkanlığı ile çocuğunuzun biyolojik saati dengeli olacak, uyku ritmi düzene girecek ve dolayısıyla çocuğunuzun kişisel ve akademik gelişimine olumlu yansımalar olacaktır.

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Sağlık Haberleri

 • Güzellik formülü: Yumurta kabuğu maskesi
  Güzellik formülü: Yumurta kabuğu maskesi

  Yeni favori güzellik uygulamanız haline gelecek olan yumurta kabuğu maskesi ile cilt sorunlarınıza veda edecek, sıkı ve temiz bir cilde sahip olacaksınız.

  17.9.2019 11:44
 • Taze balık nasıl anlaşılır?
  Taze balık nasıl anlaşılır?

  En sağlıklı ve lezzetli balık tarifi için öncelikle taze balığı seçmelisiniz. Bunun için de bazı püf noktalarına ihtiyacınız var.

  17.9.2019 11:12
 • Pürüzsüz bacaklar için peeling tarifi
  Pürüzsüz bacaklar için peeling tarifi

  Bacaklarınızın pürüzsüz bir görünüme sahip olmasını istiyorsanız portakaldan yardım alabilirsiniz. Oldukça kolay şekilde hazırlana ve uygulanan peeling ile bacaklarınızda kusursuz pürüzsüzlüğü elde edeceksiniz.

  16.9.2019 14:31
 • Aç karnına bunları asla yapmayın!
  Aç karnına bunları asla yapmayın!

  Aç karnına yaptığınız bazı şeyler sağlığınız için ciddi riskler oluşturuyor olabilir. Size olağan gibi gelen ve günlük rutinlerinize dönüşen bazı davranışları sağlığınız için terk etmeli ve sağlığınızı korumalısınız.

  16.9.2019 12:46
 • Sabahları kolay uyanmanızı sağlayacak 3 hareket
  Sabahları kolay uyanmanızı sağlayacak 3 hareket

  Yoğun iş temposu ve koşturmacada çoğu zaman güzel dinlenip kaliteli bir uyku çekemiyoruz. Durum böyle olunca da sabahları berrak bir zihinle ve iyi dinlenmiş bir vücutla uyanmakta zor olabilir.

  14.9.2019 15:17