Ojenize Bunu Yapınca Tırnaklarınız Daha Güçlü Oluyor Haberi - yenikadin.com
26.02.2019 14:40

Ojenize Bunu Yapınca Tırnaklarınız Daha Güçlü Oluyor

Tırnaklarınız güçsüzleşip sık sık kırılıyor mu? Daha güçlü tırnaklar için ojenizin içine sarımsak koyabilirsiniz.

Haber: Ojenize Bunu Yapınca Tırnaklarınız Daha Güçlü Oluyor

Gün boyu dış etkenlere maruz kalan tırnaklar zayıflar ve kırılgan olur. Sağlıklı ve güçlü tırnaklar için ojenize küçük bir sarımsak eklemek, etkili bir çözümdür.

DOMİNİKLİ KADINLARIN SIRRI

Güçlü tırnaklar için Dominikli kadınların yöntemini uygulayabilirsiniz. Dominikli kadınlar, kozmetik dünyasında güçlü ve uzun tırnaklarıyla tanınırlar. Bunun sırrı da sarımsaktır. Güçlü bir antiseptik olan sarımsağı özel bir karışım halinde tırnaklarınıza uygulayabilirsiniz.

Gerekli malzemeler: Bir limonun suyu, bir şişe tırnak cilası, 1 diş sarımsak.

Hazırlanışı: Sarımsakları rendelemeden küçük küçük dilimlere ayırın. Dilimlenmiş sarımsakları tırnak cilasının içine koyun. 9-10 gün boyunca karanlık bir ortamda karışımı bekletin. Karışımı beklettiğiniz süre boyunca her gün sallayın. Bekleme sürecinden sonra karışımı tırnağınıza sürebilirsiniz. Sürdükten sonra tırnağınızda sarımsak parçası kalıp kalmadığından emin olun.

Tırnağınıza karışımı sürdükten sonra koku sorunu yaşayabilirsiniz. Bunun önüne geçmek için elinizi limon suyuyla yıkayabilir ya da elinize limon kabuğu sürebilirsiniz.Yeni Yenikadın Haberleri